Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régi, régebbi nevek?! Újra...

Régi, régebbi nevek?! Újra divat!?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, és nézegetem a kórhàzakban, anyakönyvi hírekben a neveket. Egyre többször (szinte minden héten) làtok 1-1 Erzsébetet, Tímeàt, Erikàt, Màriàt, Edinàt, Anitàt, Csillàt. Szóval nem mai tucatneveket: Zoé, Hanna, Lilla, Luca, Anna stb. Kisgyerekes ismerösöknél ismerek Ferikét, Jancsikàt, és egy Józsefet - így. :) Én is ilyenben gondolkodom, szerintetek? Nem mindig vagyok bevàllalós. Nekem Tímea és Erzsébet tetszik.
2014. jún. 27. 08:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Én meg ezeket a kommenteket nem értem. Írtam olyat, hogy modern? Mai tucatneveket írtam szerintem. Olyanokat, amelyekbôl ma nagyon sok van. Nem azt írtam, hogy modern, és nem azt, hogy nem tetszik. De biztos hasznàlhatók ezek a kommentek is valamire....
2014. jún. 27. 09:25
 12/24 A kérdező kommentje:
Utolsónak, és nekem ezek a nevek nagyon tetszenek, amiket felsoroltàl. Mint írtam, ilyenekben gondolkodom. De hàny Gabriellàt vagy Anikót hallasz ma gyerekek közt? Ezért tettem fel a kérdést.
2014. jún. 27. 09:29
 13/24 anonim ***** válasza:
26%

"Az Anna Magyarországon az Árpád-kortól kezdve évszázadokon át a legnépszerűbb női nevek közé tartozott, a 16-18. században az egyik leggyakoribb női név, majd fokozatosan visszaszorult. 1967-ben a 18. leggyakoribb név volt, a 80-as években pedig már nem szerepelt az első 25-ben.[3] Az 1990-es években újból igen gyakori lett, a 2000-es években pedig a leggyakoribb női név."

[link]


Ennyit arról, hogy az Anna mai divatnév lenne... Bár szerintem ez mindenkinek feltűnt, akinek van egy minimális általános műveltsége.

2014. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy a Zoé egy görög eredetű név,tehát elég régen használják,csak itthon volt kevés belőle. Az Anna meg tényleg régi név ahogy a Luca sem mai, csak felkapott.

Mindig azt ad amit akar,nálunk a tágabb családban 3 Erzsébet,4 Anna, 7 Mária van engem szerencsére még sem neveztek el egyiknek sem nem örülnék neki,mert nem tetszenek.De a Csenge, Botond,Zsófia,Barbara,Noel,Krisztofer és egyéb csodálatosak sem tetszenek, legyen régebbi vagy divatos.Nem divat alapján adtam nevet a fiamnak sem, még kisöcsém születésekor átrágtuk az utónévkönyvet, ennek 8 éve akkor döntöttem el,hogy az első fiamat Zalánnak szeretném hívni, az más dolog,hogy közben felkapott lett, anyukámnak volt egy ovisa 12 éve akit Jázminnak hívtak annyira tetszett,hogy ezt szerettem volna ha lányom lesz,sajnos a Jázmin annyira elterjedt,hogy inkább lemondtam róla,rosszul éreztem volna magam ha az oviban van 8 Jázmin,bár úgy látom mostanában ritkul újra tehát még van remény,hogy esetleg ezt adom,ha lesz egy lányom.

2014. jún. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%
Szálljatok már le róla, nem azt írta, hogy ma találták ki ezeket a neveket, hanem hogy most ezek a legnépszerűbbek. Amúgy neki is tetszik, amint szintén írta. Mit kell itt játszani az anyatigrist akkor???
2014. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Na jò. Igaznak bizonyul az àllìtàs, hogy sokan ismerik a betûket, de nem tudnak olvasni..... nekem ne mutasd be az Anna név eredetét, édesanyàmat ìgy hívjàk. A mûveltségrôl..... gyakrabban kéne olvasni, hogy értelmezni tudd az olvasottakat... köszönöm mindenkinek aki a KÉRDÉSRE VÀLASZOLT, és kifejtette a véleményét. Több kötözködô és ostoba megjegyzésre nem reagàlok
2014. jún. 27. 09:54
 17/24 ivilicious ***** válasza:
60%
Szerintem nagymamákról,nagyapákról, szülőkről kapják ezeket a neveket.
2014. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%

A Lilla nem tucatnév, az a Lili, de mindegy.

Amikről írsz szintén mind "tucatnevek" voltak valamikor. Járhatsz úgy Te is, hogy adsz egy nevet, és pár év múlva mindenkinek az tetszik, és egy évfolyamon 10-20 ugyanolyan lesz. Tökmindegy, másokét hogy hívják, azt válaszd, ami tetszik, ne azt amiből azt gondolod, hogy most épp kevés van.

2014. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nekünk görög felmenőink vannak, így a gyerekek görög eredetű itthon is használatos neveket kaptak.

Ettől függetlenül tetszenek ezek a nevek nekem is. Amúgy ami az én kedvencem volt anno, az a Boglárka. Szerintem édes.

2014. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%

Sok magyar család elég konzervatív a mai napig. Vagy valamelyik rokon nevét kapja a gyerek, vagy a szokásos 20 névből válogatnak már generációk óta. Szerintem nekik meg se fordul a fejükben, hogy kicsit utánanézzenek más neveknek.


De amúgy tényleg vannak közöttük szépek. Nekem pl. a Tünde, Anikó, Róza tetszik.

2014. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!