Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan azt...

Miért gondolják sokan azt (főleg itt a gyakorin), hogy a névválasztásban csak két tábor van és nincs arany középút?

Figyelt kérdés
Nem csak régies, öreges, mamás és extrahiper szappanoperás nevek léteznek! Tehét a Bözsi, Sári, Mári meg a Dzsesszika, Huanita és Arabella között van azért átmenet is!

2014. jún. 28. 00:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Amugy Boglarka sem mai tucat nev, sok volt beloluk a 70-es evekben.
2014. jún. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ma is tanultam ujat. :-)
2014. jún. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%
Pont az, hogy alig akad olyan, aki "öreges,mamás" vagy szappanoperás (kivéve a kisebbség köreiben), hanem mindenki a középutas neveket választja.
2014. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg normális emberek otthon szépen apukával megbeszélik,milyen nevek tetszenek mindkettőjüknek,és passzol a vezetéknevükhöz is.Nem pedig ide írogatnak szavaztatni,meg nem statisztikákat böngésznek,hogy melyiket hányan adták már idén.
2014. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%

Nekem van egy szabályom. A nagyszüleim egy poros faluban laktak, mikor gyerek voltam. Olyan nevet nem adok a gyereknek, ahogy ott bárkit is hívtak:D Szóval Bözsi, Zsuzsi, István, Zoli, Ági, Róza, Károly, meg ilyenek ki vannak zárva.


A túl furák is, de szerintem ez egy tolerálható szabály.:)

2014. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%
Bármelyik témakörbe olvasol bele, mindenhol ez a jellemző. A középút nem igazán...
2014. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%
Persze, hogy van, de szerintem itt inkább arról van szó, hogy aki átlagos, normális nevet ad a gyerekének, az nem villog azzal, hogy az ő gyereke Zolika, Zalánka, vagy Balázska lesz. Szánalom, hogy mennyire elharapózott a gyerek nevével való menőzés, mintha attól lenne különleges, hogy Szaud-Arábaiának hívják a kis 3 évesüket. Szerintem csak akkor van igazán értelme egy különlegesebb, ritkább nevet adni a gyereknek, ha tényleg tetszik, de nem azért tetszik, mert hű, de különleges, hanem pl. jó a hangzása, vagy jó gondolatokat kelt az emberben.
2014. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!