Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal vagyok legyen gyerek?

Fiatal vagyok legyen gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok az a helyzet, hogy 26 éves vagyok, de még minsig nem érzem magam felnőttnek barátnőm akarna gyereket.

Felvázolom az anyagiakat.

Lakás van egy város vonzáskörzetében 70m2

Bevétel hát igen erről nem szeretnék beszélni mert, úgyse hinné el senki.

de bőven 500ezer felett.

Van félretett pénzem, ha beütne a bukta.

Barátnőm már szeretne, de én nem biztos, hogy készen állok rá.

Lehet,hogy ha már ott a helyzet akkor egészen máshogy fogom látni a helyzetet..


2014. júl. 11. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg az egész szövegből:

"Barátnőm már szeretne, de én nem biztos, hogy készen állok rá."


Akkor vállalj, ha készen állsz rá! Nem talán, utólag, esetleg, hanem _készen állsz rá_! Egy gyerek nem játék! Egy másik ember életéről beszélünk!


Az anyagiakat meg lehet oldani, de ahogy látom, nem is lenne gond vele. De a pénz kevés, egy gyerek igényeinek 99%-a nem pénzen megvehető dolog.

2014. júl. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen ez az én gondom,hogy nem biztos, hogy 120%-ban a gyerekre tudnék koncentrálni.

Igazából nem tudom mit akarok nagyon sokat gondolkodtam ezen a kérdésen,sokat beszéltünk a párommal erről, ő végig azt mondta, hogy ő foglalkozik a gyerekkel, de szerintem ez nem így megy, hogy csak ő és kész.

2014. júl. 11. 16:11
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
onnantól hogy gyereked lesz, az első félévben nem tudsz eljárni, nem tudsz elmenni a haverokkal, sőt a munkáddal is csak estig tudsz foglalkozni, viszlát túlóra. A hétvégéid be lesznek táblázva, éjjelente 3-szor fogsz minimum felkelni és ha lesz 2 perc szabadidőd, akkor rögtön alvásra vágysz majd minden más helyett. Ez nagyon nagy felelősség, ha 26 évesen nem érzed rá magad késznek, akkor még ne vállald be. Régen a férfiak sokkal rátermettebbek voltak, ennyi idősen már 3 gyerekük és házuk volt. De persze régen jóval könnyebb volt ehhez megfelelő értékrenddel rendelkező párt találni, és a megélhetés sem volt ilyen nehéz. Ezért örülj, hogy megvan minden feltétele a gyerekvállalásnak, és még jó eséllyel ott lehetsz a gyermekeid esküvőjén, az unokáid születésénél. Ezen érdemes elgondolkoznod, előbb utóbb fel kell nőnöd ehhez a szerephez. A pénz nem ér semmi, ha nincs család :) a család a legfontosabb, egy gyermek végtelen örömöt és szeretetet tud adni :) de tényleg csak akkor vágjatok bele, ha kész vagy rá, mert ahogy írod, két ember fogja nevelni, nem egy, a barátnőd lesz persze a főszereplő, de tőled legalább annyi lemondással jár.
2014. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Gondold végig, hogy egy gyerek nevelése mivel járna; a kiadásokkal láthatóan nem lenne probléma, így csak az idő a kérdés. Tudnál időt szakítani a gyerekedre? Összeegyeztethető a mostani életstílusoddal, és ha nem, készen állsz-e a váltásra? Szeretnél-e mindenképp gyereket előbb-utóbb? Érdemesebb előbb, mivel ahogy idősödik a barátnőd, úgy nő meg a vetélés esélye.


A barátnőd terhessége alatt lesz 9 hónapod, ami alatt olvashatsz szakkönyveket a gyerekek egészségéről, pszichológiájáról, illetve gondolkodhatsz azon, milyen értékeket akarsz átadni neki. Így mire megérkezik, már boztos lehetsz abban, hogyan tudod helyesen nevelni a gyerekedet.

2014. júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a választ olvasás közben kirázott a hideg ettől.

Épp ez az, hogy se buli se haverok se semmi nagyon sokat vagyunk együtt a párommal.(nem lakunk együtt még)

Igazából a munkát akkor hagyom abba amikor akarom, vállalkozó vagyok irodai munka a legtöbb és bőven elvégezhető itthonról így nagyon sokat vagyok itthon.

A pénz mint már említettem nem lenne akadály, lehet a csekélyes gondolkodásom lenne a gond vagy én nem tudom.

Lehet amúgy az apaságra hangolódni valahogy?

2014. júl. 11. 16:23
 6/16 anonim ***** válasza:
Na igen. A könyvolvasás arra jó, hogy ne tarts be belőle semmit, miután megszületett. Mert addig működnek a tervek, amíg nincs egy gyerek, aki felülírja azokat. Erre nem lehet könyvből felkészülni. De egy biztos. Gyerek után a te igényeid minimum a második, de inkább a sokadik helyre csúsznak a listán, pl. alvás helyett altatás, evés helyett etetés, otthoni pihenés helyett játék, ücsörgés helyett sétálni vinni... stb. Ő az első, te sokadik leszel. Ez így természetes, te is megkaptad a szüleidtől ezt a figyelmet. De ehhez fel kell nőni.
2014. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Magára a gyerekre én készen állnék, de ha belegondolok, hogy pelenkáztatni, etetni, fürdetni és egyéb alapvető dolgokat kéne csinálni mindig elmegy az egésztől a kedvem, mindig az van, hogy pont én ezeket? ugyan!

Én inkább a gyereknél azt a kort szeretem amikor már kommunikálni is tud, ellehet vinni sétálni fagyizni közös programokat csinálni, beszélni a csajokról és egyéb dolgok.

Tehát a gyereknél az első pár év egyáltalán nem vonz.

2014. júl. 11. 16:27
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Az első pár évben azu a jó, hogy addig is látod, hogyan fejlődik, milyen szép, okos, édes, mennyire hasonlít rád és a párodra...egy csomó öröm és kaland!
2014. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
azt írtad nem laktok együtt. mióta vagytok együtt? ő hány éves? én biztos hogy nem vállalnék gyereket anélkül hogy legalább 1-2 évig együtt élek a párommal, közös kasszán. a legstabilabb kapcsolatokat is tönkre tudja vágni. és akkor mi lenne a barátnőddel? egyedül nevelhetné a gyereket.
2014. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Lenne egy nem ideillő kérdésem, hogy gyereket menni idősen lehet repülőgépre feltenni.

Az út hosszú 8-9 óra

Néha kell menni nyugatra tengeren túlra 1hetekre

de ez kb évente egyszer.

2014. júl. 11. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!