Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 37 éves nő miért vállal...

37 éves nő miért vállal gyereket, ha nem élte még ki magát?

Figyelt kérdés

barátomat az anyukája 37 évesen szülte meg. barátom mesélte, hogy amikor gyerek volt, folyton bulizott, piásan ment haza, füvezett, ráadásul a lakásban...

én azt sem értem, hogy ennyi idősen már simán kibulizhatta volna magát, miért nem tette? és ha nem tette, akkor miért szült?


2014. júl. 12. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyire nem fekete-fehér a világ, az nem úgy működik, hogy x éves koráig bulizós valaki, aztán egyszer csak abbahagyja, és szépen megállapodik. Rengeteg ember van, akit már tiniként sem érdekelnek a bulik, más meg ötvenévesen, három gyerek mellett is jár. Természet kérdése. A barátod anyja meg simán önző volt, hogy nem fogta magát egy kicsit vissza a gyereke érdekében.
2014. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám 20 évesen szülte a bátyámat, 23 évesen engem.

12 éves voltam, mikor elváltak apámmal.

2-3 éven belül teljesen megváltozott anyám, minden péntek-szombat bulizni járt. Mi megszoktuk.

Lassan 55 éves (pár nap) és még mindig imád bulizni, jócskán szokott piálni is olyankor. Nekem már tizenévesként még nem volt furcsa, együtt jártunk discoba, sokszor barátnőnek néztek minket. Aztán már huszonévesen kezdett ciki lenni, most pedig már 32 évesen, anyaként nem reklámozom. Elfogadtam, hogy ő ilyen. Felnevelt minket, kiskorunkban mindent feláldozott értünk (apám mellett nem volt könnyű élete, egy agresszív állat), most éli ki magát. Ő élete, ha ő így boldog, hát csinálja.

2014. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nyugodtan megkérdezheted tőle is, persze nem arrogánsan, csak kíváncsiságból:)


de egyébként: véletlen baba és a férje nem engedte, hogy elvetesse, vagy más dolgokat kompenzált az eljárással, vagy mégsem élte ki magát, vagy pedig már szorította a biológiai óra és szült. sok oka lehet.

2014. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudod hatalmas hülyeség ez a nem élte ki magát duma,ugyanis gyerek mellett is lehet szórakozni, az meg,hogy részegen fetreng meg füvezik az meg nem a megszokott és a normális kategória egyik korban sem.
2014. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, én láttam már azért olyat is, aki a gyereke születése után kattant meg… és hányan lesznek alkeszek is! Lehet, hogy rossz volt a kapcsolata a férjével (vagy elvált?), lehet, hogy elképzelt valami rózsaszín ködben mosolyogva ücsörgést, hogy olyen lesz gyereket vállalni, aztán koppant… azért a gyerekvállalás elég nagy szabadságvesztéssel jár, és nem tudjuk, milyen lelki nyomora lehetett.

Ahogy valaki írta, tán véletlenül lett terhes, és úgy érezte, már „benne van a korban”, és megtartotta. Van, akinek nem való gyerek, van, aki tudja is, de mégis megtartja, ha úgy adódik – ezért akár tisztelhetjük is.


Szerintem a bulizással, de még az időnkénti ivással/szívással sincs gond. A „folyton” pedig nem lehet, hogy csak a barátod gyerekkori emlékeiben van így?


Mondjuk egy gyerekkel egy légtérben dohányozni elég prosztóság, bár erre is lehet mentség, nem tudom, mennyi idős a barátod, de a 70-es, 80-as években ez simán nem volt még gond, nem nyomatták ennyit a dohányzásellenes kampányokat. (Elég megnézni pár filmet abból az időből, még a gyerekfilmekben is simán cigizik apuka a vacsoránál, míg a gyerekek ott ülnek.)

Persze lehetett volna felelősségteljesebb szülő, ám ha ezek mellett nem verte, ellátta, és rendesen felnevelte a barátodat, akkor azért lássuk be, vannak rosszabb szülők is!

2014. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!