Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti, hogy oldjátok meg a...

Ti, hogy oldjátok meg a játszótéri konfliktusokat?

Figyelt kérdés

Szóval csak egy kis segítség kellene.Teljesen tapasztalatlan vagyok e téren,és lehet én várok el túl sokat vagy nem tudom.

Azt se tudom,ott mi a módi.Első baba, 1,5 éves a lányom most kezdtünk játszóterezni,eddig nem érdekelte.

A mai helyzet:

Nagyon szeret hintázni,és van ilyen babahinta is,meg egy rendes gyerekhinta.Szóval mind a kettőt elfoglalta két 8 év körüli kislány.Persze nem fért bele a babahintába,de ráült a tetejére az anyja mindezt látta, de nem szólt rá,hogy szálljon le,sőt még mondta milyen ügyesen hintázik.

Az én pici lányom,meg mármajdnem sírt.Mondogatta hogy palinta,anya palinta...úgy megsajnáltam.

Szóval ilyenkor mit lehet tenni?Vártunk mi türelmesen,kereken 40 perc múlva leszállt a hintáról és beültettem a lányom.

De ti ilyenkor szóltok,vagy nem?

Köszönöm a hasznos válaszokat!!


2014. júl. 18. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy várnék pár percet, de aztán én biztosan megkérném a lányt, hogy ugyan bizony, legyen szíves és szálljon le a KISBABÁKNAK szánt hintáról.

Máskülönben szerintem amúgy se illik majdnem 1 óra hosszat lefoglalni egy játékot, ha közben láthatóan várnak rá.

Én tuti nem hagytam volna, pláne, ha a saját gyerekem szenved emiatt.

2014. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is gondolkodtam rajta hogy szólok,de nem mertem.

Én inkább visszahúzódó típus vagyok,de már nekem fájt,ahogy a lányom szenved a hinta után. :(((

2014. júl. 18. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Normálisan meg lehet kérdezni a kislányt, hogy nem engedné -e meg a babahintát használni a kisbabának. Általában átengedik a hintát, és én szoktam mondani, hogy nemsokára visszaűlhet.


Anyukának kellett volna látni, hogy a gyereke foglalja a helyet, de általában az ilyen anyukák egy sarokban pletykáznak és pont leszarják, hogy 3 másik gyerek vár a hintára. Nálunk az egyik játszóra pont ilyen okok miatt nem megyünk, csak nagyon ritkán. Adott egy nagyobb társaság, és úgy eresztik ki a gyerekeket hogy azok bármit megtehetnek és nincsen rájuk szólva. Ma az egyik 4 éves vágta egymás után többször fejbe az én 2 évesemet a puskájával csak úgy poénból, anyukája hátra sem fordult, csak amikor már erélyesen szóltam a gyerekre a többedik alkalomnál. Mondjuk akkor sem szólt oda...

A másik játszón, tök normális anyukák vannak, mindenki tudja, mit kellene tenni, és általában nevelgetik a gyereket, magyarázzák mi a helyes, mi a helytelen. De vannak akik a pofátlanságot "farkastörvénynek" fogják fel. Ez van. Te a saját értékrended szerint neveld a gyereket, majd ő maga belejön kivel jó játszani!

Majd belejössz. A nagyfiamnál tapasztaltam már sok egyéb érdekes dolgot..

2014. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Én ebben az esetben simán szólnék a lánynak, h legyen szíves átengedni a hintát.

Pár percet én is állnék és várnám leszáll-e, na de 40 percet! Azt semmiképp.


Szerencsére nekünk még nem volt eddig , csak 1 konfliktusunk. 1,5 évesem hintázik, kettő 8 éves kiscsaj homokkal dobált egy korukbeli dagi kisfiút. Az egyik lány nagymamája ott ült és nézte őket. A kisfiú oda menekült a párom és a hintázó gyerek közé és folytatta a dobálózást a homokkal. Na én ott rögtön rájuk kiabáltam, h azonnal tűnjenek el onnan.

Nagyon gáz, h egyes szülők konkrétan sz-rnak arra, h a gyerekük mit csinál. :S

2014. júl. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ez az anyuka nem szart rá,mármint látta,hogy mit csinál a kislánya,de nem szólt rá,hogy talán leszállhatna,mert más is vár a hintára,aki mellesleg belevaló.
2014. júl. 18. 23:06
 6/7 anonim ***** válasza:
4 éves a fiam, már rá is rászólok, hogy az piciknek való. Nyugodtan mondhattad volna a kislánynak, hogy ő már nagy abba a hintába és egy kicsit adja át, aztán visszaülhet.
2014. júl. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ezért járunk ritkán játszóra, szerencsére kertes házban lakunk! Ha megyünk is, akkor is olyan helyre, ahol kevesen vannak. A fiamnak úgyis elég,ha van egy csúszda, meg egy hinta, bár még csak két és fél éves.

Én nagyon fel tudom magam idegesíteni az ilyen nevelési elveken. Elfogadom,hogy mindenkié más, csak idegesít. Nem bírom azt sem nézni, amikor anyukák hagyják,hogy a gyerek irigy legyen. Ahogy el kezdett játszani a fiam, azóta mondogatom neki, ha mondjuk vendég kisgyerek van nálunk,hogy adja oda a játékot, ha véletlenül elvette a másiktól közbeavatkoztam stb. Szerencsére nem is irigy. Magától odaviszi a játékot másnak,ha megkérem.

De én azzal,hogy pl. a játszón látja anyuka,hogy kb. 5 gyerek vár a fészekhintára, az övé meg fél órája benne csücsül, de mégsem szól neki, én nem tudok mit kezdeni!

2014. júl. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!