Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen mit ettetek/ittatok,...

Terhesen mit ettetek/ittatok, mennyit mozogtatok? Hány kg-mal indultatok, és mennyi volt a végefelé?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból érdekel, konkrétan mondhatnám úgy is mennyit eszik egy kismama, valóban rátörhet az emberre olyan ellenállhatatlan vágy, hogy nem tudja megállni, hogy ne egyen többet, mint amennyi szükséges? Aki tudatosan ügyelt a táplálkozására annak nehéz volt megállni, hogy ne csábuljon el?
2014. júl. 28. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A tükörtojásos pizza, lángos és a palacsinta volt a gyengém a terhesség alatt (most is). Hirtelen éreztem, hogy ennem kell, akkor tudtam meg mi az a farkasétvágy! :) Ez volt kb a második harmad végéig, aztán a gyomorégés "segített" kordában tartani az étvágyam. 64 kilóval kezdtem a terhességet, 84 kilóval mentem szülni és most megint 64 vagyok. :)
2014. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

rajtam semmilyen evésinger nem volt

első 3 hónapban még rendesen táplálkoztam (reggeliztem is, és minden ebédnél volt zöldség, gyümölcs, könnyű vacsora) a maradék 6 hónapban elhanyagoltam, össze-vissza ettem, vajakenyér volt a főmenü, sokszor egésznap csak csokin, ropin éltem, rábíztam magam a terhesvitaminokra.

47-el kezdtem, 67 volt a vége, 1 hét alatt lement minden mindenféle mozgás nélkül.


ami a mogást illeti, megnéztem egy kismamatorna kölcsöndvd-t és most hogy írod, most jut eszembe, hogy teljesen kiment a fejemből terhesen, hogy tornázni akartam :D

2014. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24. hétig mindent ettem, amit megkívántam, akkor kiderült a terhességi cukrom, ezek után a szénhidrátra odafigyeltem, de nem koplaltam. Nekem nehéz volt az édesség utáni vágyamat legyőzni, de sikerült. 44 kg-val estem teherbe, 68-70 kg-val mentem szülni. Még egy év sem telt el a szülés óta, 53 kg vagyok. Fogyni már nem szeretnék, mert 44 kilósan úgy néztem ki mint egy éhező etióp kisgyerek. Inni csak vizet ittam, abból elég sokat, mert a terhesség nagy részében nagyon meleg volt. Napi kb. 8 km-t sétáltam (munkába és haza), ennek egy részét dombnak felfele, és több mint 150 lépcsőfok vezet a lakásunkhoz, emellett napi 1 órát kismamatornáztam. Nagyon jó kondim volt a terhesség végén is, simán felmásztam a 150 lépcsőfokra minden gond nélkül. Nem fulladtam, nem volt fáradékony.
2014. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

37 kilógrammal lettem várandós. 51kg-val szültem. A kórházból 45kg- val érkeztem haza.

Az elején táplálkozási naplót vezettem, hogy mindenből egyek minden nap. Extran odafigyeltem nehogy gond legyen akkor is ettem amikor nem voltam éhes. Aztán közép időben jó étvágyam lett, majd a végére már alig bírtam enni úgy éreztem tele vagyok két falat után.Mozogni semmit állandóan álmos voltam az elején és fáradt. Ez később elmúlt akkor pedig magassarkúban róttam a köröket a baba üzletekben az számít? :-)

2014. júl. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!