Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit vár el, aki bejelenti a...

Mit vár el, aki bejelenti a családtagoknak, hogy terhes?

Figyelt kérdés
Mármint nem a férjének, hanem a többieknek. Nálunk most én vagyok a bunkó, mert a nővérem bejelentette, hogy várandós, én meg mondtam, hogy gratulálok, aztán nem foglalkoztam a dologgal. Mégis milyen reakció az elvárt ilyenkor? Tottyanjak le a fenekemre és úgy üvöltsek artikulálatlanul, vagy a hajammal seperjem előtte tisztára a járdát a buszmegállóig, vagy mi a bevett szokás?
2014. júl. 30. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Nemtom....

Nekem is annyit mondtak, h gratulálnak, meg kérdezték mikorra várható. Én nem vártam el hatalmas ünneplést, stb.

:)

2014. júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Elég cinikus vagy.

Semmi különös nem kell, pár kedves kérdés megteszi: mikorra vagy kiírva, hogy vagy, rosszullétek vannak-e, ilyesmi... De ha látványosan nem érdekelt, hát nem csodálom hogy megsértődött a nővéred.

2014. júl. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg bunkó ez a hozzáállás. Te örülnél, ha a tesztvéredet ennyire érdekelné? Pár kedves szó nem került volna sokba neked sem.
2014. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
bocs: testvéredet
2014. júl. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
megértem a családod...
2014. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Húha úgy viselkedsz mint ha te tojtad volna a spanyol viaszt,szerintem vegyél vissza mert ez a stílus nem jön be senkinek. Bunkó vagy igen senki nem mondta,hogy öröm táncot kell ejteni de pár kedves szó az nem kerül semmibe és igen jól esik a kismamának
2014. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

A húgom az sikongatva, kiabálva futkozott körbe a házba, hogy keresztanya lesz. De ő még csak 16 éves volt ekkor. A bátyámmal pedig madarat lehetett volna fogatni, hogy nagybácsi lesz. Jól esett, hogy ennyire örülnek, és várják a kisfiúnkat. Akkor sem sértődtem volna meg, ha nem ennyire lelkesek, de jól esett, hogy valóban örömhírt tudtam közölni. Ez a nagy lelkesedés megmaradt későbbre is. Jól esett, hogy velünk örülnek, és nem esett volna jól, ha egy gratulálokra futotta volna csak. Elég nagy esemény ez. Lerohantak a kérdésekkel, hány hetes vagyok, mikorra várható a szülés, minden rendben van-e, munkahelyemen bejelentettem-e, miben tudnak segíteni stb. De mondjuk, ha annyit mondok nekik, hogy beteg vagyok, akkor sem annyival rendezik le, hogy jobbulást, hanem kérdezősködnek, megkérdezik miben segíthetnek stb.

Örülsz egyékbént, hogy nagynéni leszel?

2014. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
A nővéredben most dúlnak a hormonok, és valószínűleg nagyon boldog. Ezért eshetett neki rosszul az az egy szó. Majd ha te is babás leszel, megtapasztalod. :-)
2014. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

A kismamának ilyenkor ez a legeslegnagyobb dolog ami érthető, és ki mással osztozna az ember az örömében mint a családjával? Ráadásul ahogy előttem is írták, a hormonok is tombolnak az emberben, érzékenyebb, stb. Megértem, hogy rosszul esett a nővérednek ahogy reagáltál, nekem még barátnőktől is rosszul esett ha úgy éreztem, hogy nem örülnek velem, vagy nem érdeklődnek. Akár udvariasságból is megerőltethetted volna kicsit magad és mondjuk érdeklődhettél volna a hogyléte felől ha már a testvéredről van szó..

Bocs, de tényleg gáz ez a cinizmus, ha ezt a családod előtt is előadtad nem csoda, hogy "nálatok most te vagy a bunkó"...

2014. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
a másik a Gratulálok szót lehet bizony úgy mondani,hogy rosszul essen
2014. júl. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!