Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kérdés: Mikor kezdtétek...

Két kérdés: Mikor kezdtétek kanállal enni tanítani a babáitokat? A ti babátok is állandóan kunyerál az ennivalótokból?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a Spock könyvben, hogy 12 és 15 hónap között el kell kezdeni tanítani a babákat, hogy kanállal egyenek önállóan. Ha később kezdik a tanítást, utána már "kikéri magának", hogy nem etetik meg őt. Mit gondoltok erről? Én néha adok kanalat a 13 hónaposomnak, néha bele is talál a szájába, de inkább csak locsol.

Másik, hiába van tele a pocakja, amint elkezdek valamit enni, jön kunyerálni. Nálatok is ez van? :)

Köszi a válaszokat :)


2010. jan. 12. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 hósan már kanalat adtam neki és lapátolta a szájába...
2010. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ügyes :)
2010. jan. 12. 09:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is kb. 9-10 hónaposan adtam először kanalat. Igaz, eleinte tényleg elég necces a kanalazás, több kerül a baba ölébe, nyakába, mint a szájába. De egyre ügyesebben esznek. Az enyém 16 hónapos és nem tűri, hogy etessék. Most már szépen, tisztán eszik. Persze, ott ülök mellette, nem hagyom egyedül. Hétvégén meg a családi asztalnál eszik velünk. Egyébként így csináltam a nagyoknál is, ők is korán kezdtek önállóan enni. A maszatolásról meg csak annyit: van víz, mosószer és ember, aki kimossa :)
2010. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Most néztem őt meg na és belefeküdt a spenótba..:D olyan jót evett hogy elaludt.Jajj a kis drágám.
2010. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
De édes :) Olyanokat tudnak csinálni... meg lehet őket enni! :DD
2010. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Még nem adtam 10 hónapos, szerintem a fiamnál is később kezdtem.

Igen, állandóan kunyerál, tök midegy, hogy mikor evett. Ha olyat eszek, amiből nem kaphat, akkor úgy eszem, hogy nem lássa.

2010. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már szóltam a férjemnek, hogy foglalja már le egy kicsit az 1 éves fiamat, hogy egyszer rendesen megvacsorázhassak anélkül, hogy arra kelljen figyelnem, hogy mikor rántja magára a tányéromat. A kanalazást még nem próbáltam, de azt hiszem lassan itt az ideje.
2010. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia 18 hós a kislányom és még mindég nem nagyon megy az evés,csak turkál meg pocsol ha eszik is valamennyit azzal nem lakik jól úgyhogy még főtt étellel etetni kell.Lehet hogy én későn kezdtem és azért nem eszik magától kanállal?!14-15hós volt amikor oda adtam neki a kanalat,remélem nemsokára magától eszik majd,de mire oviba megy addigra gondolom megtanulja:)))Egyébként az enyém mellett se lehet enni nyugodtan:)
2010. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

NAgyo ügyesek ezek a 10 hós babák, hogy már szépen esznek kanállal.


Az én kislányom 15 hós, de még most kezdtem el próbálgatni, hogy adok kanalat a kezébe, de max 3 falat meg a szájába, utána a földre kanalazza. :S


A kajánkból természetesen mndig kunyerál :)

2010. jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám most egy éves és mi is most próbálkozunk az evéssel :) Hát nem igazán megy a dolog :) De majd csak belejön.ENI is állandóan kunyerál,sír,hisztizik,amíg csak megesik a szívem rajta és adok neki.Nem tudok neki nemet mondni,olyan édesen kér...Nekünk is mindegy mennyit evett elötte.Neki akkor is az kell,amit mi eszünk.
2010. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!