Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kérdés: Mikor kezdtétek...

Két kérdés: Mikor kezdtétek kanállal enni tanítani a babáitokat? A ti babátok is állandóan kunyerál az ennivalótokból?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a Spock könyvben, hogy 12 és 15 hónap között el kell kezdeni tanítani a babákat, hogy kanállal egyenek önállóan. Ha később kezdik a tanítást, utána már "kikéri magának", hogy nem etetik meg őt. Mit gondoltok erről? Én néha adok kanalat a 13 hónaposomnak, néha bele is talál a szájába, de inkább csak locsol.

Másik, hiába van tele a pocakja, amint elkezdek valamit enni, jön kunyerálni. Nálatok is ez van? :)

Köszi a válaszokat :)


2010. jan. 12. 09:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

7hónapos a fiam, és kiveszi a kanalat a kezemből, majd végighúzza az arcán be a szájába, és onnan kiveszi, majd nyújtja, hogy kér még.

Ilyenkor jó passzban van, van amikor pelusvakarónak nézi, rágókának, lényeg ő csinálhassa.

2010. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igazából 1 éves korban javasolják a kétkanalas módszer elkezdését. Egyik kanál nálad a másik a picinél. A bölcsibe is igy tanitjuk meg kanállal enni az ilyen kicsike, de azért kell pár hónap mire teljesen belejönnek. Addig meg marad a mosás :) Az én gyerekeimnél is úgy volt, hogy egy evés egy átöltözés :) Amúgy nagyon egyénfüggő ez is, valaki szereti az önállóságot már korán elkezdeni és van aki szereti, ha etetik. A kétkanalas módszer azért jó, mert akkor kezdi el ha már tényleg kedve van hozzá. Az biztos, hogy egyszer megtanulja és ha úgy látod, hogy még nem akarja akkor semmikép ne eröltesd!
2010. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 13 hónapos. Még nem próbáltam kanalat adni neki, de most hogy ennyien írtátok, hogy kell, még ma elkezdem. Ellenben azt szoktam próbálni, hogy kis falatkákat teszek elé az etető tálcára, hogy tegye a szájába, de ehelyett megfogja, odanyújtja nekem, vagy ledobja a földre.

Kunyerálni ő is szokott és én szoktam is adni neki:) Akkor is kunyizik, ha jól van lakva, meg akkor is, ha ugyanazt eszem, mint ő evett, az enyém biztos finomabb:)

2010. jan. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A lányom 7 hónapos. KB.2 hónapos kora óta ismeri a kanalat, az aloe gélt, vizet, d vitamint mindent azzal adtam neki.

Amióta hozzátáplálunk, ugyanígy csinálom.

3 napja evési sztrájk van, mert csak akkor hajlandó lenyalni a kanálról a kaját, ha nála van a kanál, ha az én kezemben van, akkor nem kell neki.

A védőnőm azt mondta, hogy ez a jó, mert így hamarabb megtanul egyedül enni.

Csak sok türelem és felmosórongy kell hozzá.

Nem tud enni egyedül, 10-ből 2x találja el a száját a kanál valamelyik részével. De haladunk.


A kunyerálás meg megy 5 hós kortól, marha nehéz volt megállni, hogy 6 hónapig semmit ne adjak neki. Most már lehet. Legjobban a bögrémet szereti kunyizni, amikor teát iszom.

2010. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
az én fiam 14,5hónapos.És most úgy 2-3hete kezdte azt,hogy szó szerint csak akkor hajlandó enni,ha az ő kezében is van kanál.persze szájába mire betalál,addigra "üresjárat" lesz-de pl reggel a kávémat szépen megkeveri,kiveszi a kanalat be a szájába.de neki még csak 4foga van,így eleve nehézkes a rágás.eddig állandóan kézzel tömködte a szájába,mindegy milyen étel volt.Remélhetőleg hamarosan megtanul kanalazni :-)
2010. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!