Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van úgy vele, hogy...

Más is van úgy vele, hogy gyerek mellett próbálja csinálni a háztartást, takarítást, de csak azt éri el vele, hogy idegbeteg lesz, vagy csak én vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés
Ha letojom a teendőket, tök nyugodt vagyok, de mikor fut a lakás és csinálnék valamit, egyszerűen gyerekkel nem lehet. Az az idő meg, amit a férjemmel tölt, kevés, hogy behozzam a lemaradást, ráadásul ha meg is csinálom, semmi látszatja, nagyon frusztráló! És folyton az van, hogy jaj gyorsan, hamar, és megy a kapkodás, amikor meg nagyizik, örülök, hogy levegőhöz jutok én is és nem óhajtom azt a pár órácskát teljes egészében a lakás vakarászásával tölteni. Ha csak 20 percet mosogatok, már nem bír magával a gyönyörű gyermekem, ti hogy csináljátok?
2014. aug. 5. 13:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

én 2 évesem egy álomszuszék volt vagy nem tudom, de rengeteg időm volt mellette :)

nappal aludt 2-3 órát, éjjel meg 11-et, én meg csak 6-7 órát.

volt napi 6 órám amíg aludt, simán megfőztem, kitakarítottam, filmet néztem, neteztem :)


most, hogy már nagy és dolgozom, most nehéz mert mire hazaérünk, este 5-6, f9kor meg már fekszünk, azalatt meg legyen rend meg vacsi. viszont így, hogy sürget az idő, jóval gyorsabban megcsinálok mindent :)


nem tudsz takarítani mikor alszik?

2014. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekünk van, a kicsi 2 éves, a nagy 4,5. Ovis, de most hetek óta itthon van. Na, azóta nincs időm semmire. Én reggel 6-kor állok neki főzni, szigorúan csak két naponta. Mosni tudok velük, de általában úgy szoktam, hogy reggel bedobálom, beprogramozom, mire aludni mennek kész van és én egyedül kiteregetek. Iszonyat mozgásigénye van mindkét gyereknek, így naponta legalább 2,5 órát vagyunk játszótéren/biciklizni/kertben. Ha végre nyugi van ebéd után (elmosogatva, összepakolva), örülök, hogy leülhetek és nem kell takarítanom, akkor hímzek, olvasok, alszok néha. Délutánonként heti 3x edzése van a nagynak, akkor fél6-fél8-ig nem is vagyok itthon. Takarítás általában szombat délelőttre jut, max porszívózni, portörölni lehet velük, fürdőszobát takarítani nem. Vasalni késő este szoktam amikor már alszanak, esetleg ebéd után, ha már kihevertem a délelőttöt.
2014. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
A ferjem hol igy hol ugy. Van, hogy mosogat, mos, tereget, de alapbab ugy gondolja, az en dolgom mert o keresi a penzt. En kupis voltam mindig is, de ugye az nem egyenlo a retkessel. A kisgyerek alszik napkozben, de a lakas adottsagai miatt olyenkor nemigen lehet barmit is csinalni, nehogy felebredjen, raadasul nekem legtobbszor csak ejjel jut idom dolgozmi-forditok-igy kialvatlan vagyok mar ket eve, miota megszuletett, tehat az alvasideje pont eleg, hogy osszeszedjem magam kicsot es birjam cernaval estig. Nem tiptop rendet es tisztasagot akarnek de azt sem, hogy csak rakodjon a kosz. Es egyszeruen nem lehet... ma is teregettem es mire felraktam egy takarohuzatot a szaritora, a lanyom a hatam mogott mar a komodon maszkalt, hiaba hajtogatom, mit nem szabad, dackorszakban van es csakazertis csinalja, ha nekiallok valaminek.
2014. aug. 5. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!