Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikreket várok, és a nevükkel...

Ikreket várok, és a nevükkel kapcsolatban szeretnék véleményt kérni. (? )

Figyelt kérdés

Két kislányt várok, akik két hónap múlva fognak megszületni. Nem szeretnénk alliteráló, hasonló, esetleg keverhető neveket, viszont aranyosnak gondoljuk, ha a teljes nevük helyett a becenevük hasonlítana. A Klaudia és Tímea nevekre gondoltunk, a becenevük pedig Dia és Tia volna.

Mit gondoltok? Nektek tetszik?



2014. aug. 5. 13:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%
Mindkét név gyönyörû, de szerintem se erôltesd a Tia becézést. Egyrészt kevesen ismerik, (én mondjuk igen, én kislànyom is Tímea) màsrészt ez egy sztrók neve, és tudod, nomen est omen... harmadrészt szerintem ne legyen ilyen egybecsengô nevük. Nem tudjàk majd kinek szólsz. Legyen csak Dia és Timi. Még aranyosabb a Klau vagy a Mimi 😃
2014. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem aranyos nevek :) Ha Tia becézést szeretnél akkor még a Tiana sem rossz :) Vagy önmagában is anyakönyvezhető a Tia :) De nekem a Tímea is nagyon tetszik :) Az én nevemen is mindenki kiakad ( Mia vagyok) és ez nem becenév,így vagyok anyakönyvezve, de már meg sem lepődöm a csodálkozó arcokon :D
2014. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Klaudia helyett szerintem jobb a Diána, sokkal szebb és Dia a becézése. Tímea név tökéletes :)
2014. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
11-es vagyok. Làtom jól le lettem pontozva. 😀 üsd csak be a google ba, h Tia. Nézd meg mit dob ki. Gondolom ez volt a vàlaszomban ennyire negatív értékû... de legyen nyugodtan Tia.
2014. aug. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk is vannak ikreink, és hidd el, egyáltalán nem lenne praktikus, ha hasonló hangzású neveket kapnának (hasonló becenevet sem). Úgyis állandóan azon fognak küzdeni, hogy egyéniségként elismerjék őket.


Más részről meg sokszor fogják az emberek (és ők maguk is) félreérteni, hogy kit szólítottak meg, Diát vagy Tiát, Henit vagy Renit, stb, főleg ha messzebbről hívják őket, vagy ha felszólítják őket az osztályban. Aki beszélni akar hozzájuk, annak majd erősen kell mondani a d-t vagy t-t, hogy egyértelmű legyen... hidd el, nem jó ötlet ez így.

A Klaudia és Tímea jó együtt ikreknek, de ne Dia-Tia becenevekkel. Szerintem.

2014. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Tímea és Klaudia tényleg szépek. De ez a Tia becézés tényleg borzasztó. A Timi így egyszerüen nem jó?
2014. aug. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

a klaudia nem tetszik,ahelyett inkább a diánát választanám,ha a dia becenevet szeretnétek

Diána-Timea

2014. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Diána-Dia , Renáta-Reni
2017. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!