Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen jelei vannak, ha...

Milyen jelei vannak, ha valakit átszoktatnak balról jobb kézre?

Figyelt kérdés

Keresgéltem a neten, de nem igazán találtam.

Nem is igazán átszoktatás, én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem engedték balkezesnek.

Mikor kislányom még egészen kicsi volt, mindent balra csinált először, és mikor már jól ment, akkor kezdte el jobbra. A gyerekorvos azt mondta, hogy van-e balkezes a családban, mert úgy néz ki ő is az lesz. A fél családom balkezes. Anyósoméknál laktunk még akkor, és erre azt mondta, hogy na azt már nem! És onnantól kezdve mindent kivett a bal kezéből, és áttuszkolta a jobba. Mondta is neki, hogy "nem szabad!"

Most 6 éves, és viselkedésbeli problémái vannak, és kíváncsi vagyok, hogy ennek van-e hozzá köze?


2014. aug. 6. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem szabad átszoktatni, mert az agyának az a fele a dominánsabb, vagy hogy is fogalmazzak, nem véletlenül bal kézzel nyúlna dolgokért, bal kézzel fogna tárgyakat, írna.

Én ismerek felnőttbe átszoktatott kezűt, bal kezes, de jobb kézre szoktatták, idősebb már amúgy.

Nagyon aranyos, teljesen rendben van, nem utcaseprő :) de mindent bal kézzel csinál, de írni jobbal ír, viszont furcsán. Nem szépen, de nem úgy mint mikor valaki rondán ír, hanem fura nekem hogy az ő korában úgy ír, mint mikor első osztályosan megtanultam írni.

De miért nem szóltál anyósodra? Nem az ő gyereke, ettől véleménye lehet, de neked sokkal több beleszólásod van a saját gyereked életébe. Pláne a mai világba amikor már bal kezes olló is van fölösleges ebből ügyet csinálni. Én amúgy úgy vettem észre azért mert valaki bal kezes még teljesen rendben van az élete, megtanulja jobbal használni amit jobb kézzel lehet csak pl sebváltó vagy kávékiöntő.

Én mindent engedek a fiamnak ahogy ő akarja, úgy látom amúgy jobb kezes lesz, de nem azért mert úgy akarom, hanem mert egyszerűen úgy fogja a ceruzát, játékért úgy nyúl, ha ballal tenné akkor elfogadnám, hogy bal kezes lesz.

Tudom nem te okoztad ezt, de nem értelek miért nem léptél közbe.

2014. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon okos anyósod van!Miért is hagytad?Próbálta volna ezt meg az enyém!Milyen problémái vannak a lányodnak?Nem biztos,hogy van köze hozzá.
2014. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tesóm balkezes lett volna, de őt is átszoktatták.

Most felnőttként mindkét kezével tud írni, de mindkét írása gyerekes, kezdetleges.

Nem tudom van-e összefüggés, de mindig is tanulási problémái voltak, mai napig nem túl "okos", lassú felfogású.

Persze szeretem őt, de ez az igazság :)

2014. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Ez hülyeség attól hogy kiveszi a kezéből nem szokna át, ha tényleg balkezes lett volna. Kiskora teljesen normális, hogy még nem alakult ki melyik kezét használja.

Átszokáshoz régen kesztyűt adtak a gyerekre, hogy semmire sem tudja használni egész nap, gondolom azért nagyi nem nap 24-ben volt a gyerekkel és csinálta ezt.

2014. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Engem is átszoktatott a mamám. Ő vigyázott rám,és mindig leteremtett, ha a bal kezemet használtam, csak a "szép" vagyis jobb kezemet volt szabad használnom. Ez valami régi ókori hülyeség...

Na szóval, én is marha randán írok, meg azóta sem tudom egyből rávágni,hogy merre van a jobb és a bal, még az auótóvizsgán is, amikor jobbra mondták, hogy forduljak én barra mentem :DD Szóval jobb-bal az teljesen össze vissza van nálam, de zen kivűl mást hátrányt nem vettem észre. ormálisan tanultam,lediplomáltam, és most jó munkahelyem van...úgy hogy kedves kérdező ne idegeskedj, de ha annyira zavar kérd ki egy doki vagy pszichológus véleményét.

2014. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, telórol írtam, bocsi a hibákért.
2014. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Hiába pontozod le és akarod a nagyira fogni nem ő a hibás, ti pocsék nevelésetekért.
2014. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Apukámat is átszoktatták, abban az időben ez volt a szokás. A tanult dolgokat jobb kézzel csinálja, de pl. bal kézzel borotválkozik, csavarozik... Mikor a húgomnál is kiderült, hogy balkezes lesz, nagyapám rögtön rászólt a szüleimre, hogy azonnal szoktassák át. Erre apám azt mondta, így született, így is fog meghalni.

Lányomat nem engedték iskolába, mert lelkileg nem erős hozzá, mindig sikítozik mindenkivel, veszekszik, mindent magára vesz... Mellette meg átlagon felüli az IQ-ja.

2014. aug. 6. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Magatartási problémákat nem okoz ez, az biztos.

Hány éves koráig laktatok anyósodéknál? Te is rászóltál, vagy a te jelenlétedben a balt használta?

2014. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem átszoktattak. Kézügyességem semmi, anyukám állandóan szid, hogy a kenyérvágás közben is kb magamat szúrom le. Az írásom külalakja miatt sokszor rossz jegyem volt iskolában mert a tanár nem akarta kibogarászni mit írtam csak áthúzta az egészet mondván, hogy nem tanultam.
2014. aug. 7. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!