Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen jelei vannak, ha...

Milyen jelei vannak, ha valakit átszoktatnak balról jobb kézre?

Figyelt kérdés

Keresgéltem a neten, de nem igazán találtam.

Nem is igazán átszoktatás, én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem engedték balkezesnek.

Mikor kislányom még egészen kicsi volt, mindent balra csinált először, és mikor már jól ment, akkor kezdte el jobbra. A gyerekorvos azt mondta, hogy van-e balkezes a családban, mert úgy néz ki ő is az lesz. A fél családom balkezes. Anyósoméknál laktunk még akkor, és erre azt mondta, hogy na azt már nem! És onnantól kezdve mindent kivett a bal kezéből, és áttuszkolta a jobba. Mondta is neki, hogy "nem szabad!"

Most 6 éves, és viselkedésbeli problémái vannak, és kíváncsi vagyok, hogy ennek van-e hozzá köze?


2014. aug. 6. 13:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Hároméves koráig laktunk ott. Én nem szóltam rá, de anyósomnak mondtam, hogy már elfogadott, ha valaki balkezes. Ő máshogy gondolta. Többet nem hozta fel a témát, de azért a szemem sarkából láttam, hogy biztos ami biztos, azért átrakosgatta a dolgokat a jobba. Lehet, hogy nem is lett volna balkezes, de azért megfordult a fejemben.

Őszintén sajnálom azokat, akiket átszoktattak. Nem lett volna szabad!

2014. aug. 7. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!