Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más is, akinek rosszul...

Van más is, akinek rosszul eszik a gyereke? Hogyan bírjátok?

Figyelt kérdés
Én már teljesen padlón vagyok. 1 éves a babám, 8 hónapos koráig mindent megevett, azóta viszont szinte semmi nem kell neki. Az ételt csak dobálja és nyöszörög etetés közben. Alig hízik, még a normál tartományban van, de a minimumokat hízza. Vérvételen voltunk, elvileg minden rendben. Próbálom elfogadni, hogy ilyen és kész, de nem megy. Rettenetesen fwlidegesít minden etetésnél. Persze felé nem mutatom,de ilyenkor haragszok rá és azon eszem magam hogy beteg vagy hülye?! Tudom, hogy csúnya dolog, de most is akkora az idegtól a gyomrom, mint egy cseresznye. Más ezt hogy viseli? Nekem nagyon nehezen megy.
2014. aug. 7. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam/vagyok én is, volt, hogy őrjöngeni, volt, hogy bőgni tudtam volna, de eljutottunk oda, hogy ha éhes, eszik, ha nem, nem. Sosem erőltettem, csak kínáltam, az erőltetés még rosszabb, saját példámból tudom. Vedd kicsit lazábban, bízz meg benne, a kicsik még tudják, mikor, mennyit kívánnak. Nálunk semmi baj nincs ebből, egészséges, kedélyes, növekedik szépen, a kortársainál még magasabb is és nem is soványka.
2014. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi is ebben vagyunk a 2 éves lányommal. A csoki mehetne kilószámra,csak hogy akkor kap ha rendesen eszik, így hát sokszor elmarad a csoki!

Alig eszik. reggeli rengetegszer kimarad, ebédre egy fél adagot tudok adni neki, mert többet nem kér. Viszont szól,ha éhes. Nekem annyiból rossz érzés, hogy anyósom és neki az anyjáék folyton azt mondják hogy sovány. Pedig 15 kg, és 94 cm.

2014. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt nem írtam, hogy azért az én gyerekem még reggel, és délután ébredés után iszik kakaót vagy sima tejet, 2 decit, az valamennyire pótolja a kiesett étkezéseket. A nagy melegben pedig a babajoghurtot szívesen elfogadja.
2014. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1éves és ugyanez a helyzet!! A férjem már mondta, hogy rettenetes ahogy felhúzom magam minden etetésnél.. Nem eszik, nem eszik. Cici viszont kell neki. Szintén alig hízik, védőnőtől meg hallgatom folyamatosan... Megmondom őszintén, én már nem tartom be "szabályokat". Amit megeszik, azt kapja! Joghurtot pl szereti. A krumplistészta és a tojásleves szintén nagyon favorit, úgyhogy hetente 1x biztos azt eszünk :) férjem már utálja :). Palacsintát is megeszi és a gofrit is. Zöldségeket nem nagyon, max húslevesben. Ezeke a tasakos gyümölcsöket szintén szereti, azt a kezébe adom és kiszívja. Nem olcsó mulatság, de legalább eszik! Főzelékek nem mennek. Ha valami olyat adok neki, amit nem szeret, akkor beveszi a szájába majd a kezével leszedi a nyelvéről és vagy lebodja a földre vagy szétkeni. De le nem nyeli. :) kitartás!

Megoldást nem tudok, de együttérzek :)

2014. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1,5 éves a fiam, kb 1 hete kezdte.

Előtte mindent megevett, vagyis amit főztem magunknak, ő is abból evett, illetve vészhelyzetben bébiételt. Nagy adagokat, jóízűen.

1 hete viszont reggel kakaó, este a tejital, ez ami zökkenő mentes. Amúgy egyszerűen nem hajlandó enni! Uzsira megeszi a tejszeletet, krémtúrót, túrót, de ebédre és vacsira már semmi főtt kaja. Virslit hajlandó, illetve kenyeret vajjal, sajttal, szalámival.

Ha normális kajával próbálkozunk, visít m hisztizik, egyszerűen nem eszi. :S

Ma pl beletömtem erőszakkal egy falat kaját, először csak nevetett, aztán iszonyú nagy sírás lett a vége.

Nehezen viselem, nem szeretem, amikor jön a kaja idő. :S

Foga miatt volt már egyszer így, de akkor meg semmi szilárdat nem fogadott el. Most viszont a hideget megeszi, úh tuti nem a fogával van a baj.

Áááá nem tudom mi lesz így. :(

2014. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!