Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző vagyok, amiért a saját...

Önző vagyok, amiért a saját "kényelmem" érdekében nem akarok 2. babát és így nem lesz testvére a gyerekemnek?

Figyelt kérdés

A gyerkőc 5 éves, eddig nem volt alkalmunk a kistesó témával foglalkozni, még mindig kell egy kis idő, mire rendeződünk. Számomra a legnagyobb érv a 2. baba mellett, hogy a gyerekemnek legyen testvére. De ha mondjuk nem jön össze, csak sokára, akkor akár 8 év is lehet közöttük, és nem tudom, az jó-e.

A másik pedig, mostanra vagyunk végre úgy, hogy egész jók a körülmények. Lett munkám, a ház végre nem egy nagy kupleráj, hanem mindennek megvan a helye, sokkal jobban érzem magam. De ha jönne a 2. baba, megint borulna minden.

Néha rámjön, hogy igenis szeretnék megint szülni, máskor meg kiver a víz a gondolattól is. Egyáltalán nem köteleztem el magam egyik döntés mellett sem, és nem tudom, mi lenne a jobb.

Önző vagyok, ha a saját érdekeim miatt nem szülök kistesót a gyerekemnek? Nekem van testvérem, és tudom, hogy mindig számíthatok rá. Ki fog az én gyerekem mellett állni, ha én már nem leszek?


2014. aug. 1. 23:59
1 2
 1/12 Különlegescsajszi ***** válasza:
20%
Egy: igen,önző vagy! 2. Nem jó,az már sok,rivalizálás lesz belőle,tapasztalat,hiszen a párom és a bátyja közt pl. 7 év volt,de feszt nyírta a párom!-.- És én meg a testvérem közt 8-9 év van,sosem volt és már soha nem is lesz jó viszony! Ne folytasd te is ezt a tábort,így is sok van!:/ és ha azt nézzük,már az 5 év is lehet eltérés két ember közt,de ez majd csak akkor derül ki,ha a kicsi is nagyobb lesz,és ahogy neveled,ahhoz képest milyen is lesz ez az egész valójában.. !! és úgy néz ki,nem fontos neked az a 2. baba !!! és nem is egy testvér a legfontosabb a világon,ahogy az is úgy van,hogy nem is az a legközelebbi rokona az embernek! Az csak egy utánzat !! add inkább meg a lehetőséget más pároknak,hogy a kicsijüknek legyen inkább tesója! Te meg nőj fel !! És döntsd el végre mit akarsz ! Különben a még menthető dolgok már nem fognak valóra válni,vagy csak selejtesen!
2014. aug. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Igen, szerintem önzés.
2014. aug. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Különlegescsajszi ***** válasza:
2%
gondolok itt arra,hogy vagy kifutsz az időből a biológiai órád ketyegése miatt,vagy még szülhetsz épp,meg is kockáztatod,terhes is leszel,csak ám a baba Down-kóros lesz.. ! Ezt akarod ?? az ördög sosem alszik.. Hallgass az érzéseidre!;-) Hali.
2014. aug. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

ha valóban nem vagy arra felkészülve, hogy szalad az egész ház, hétvégén meg már reggel 7-kor egymást nyúzzák, akkor nem is tanácsos vállalnod.

a gyerek lemondásokkal jár.

én csakazt csodálom, hogy nem alakult ez ki benned már az elsőnél?

vagy úgy neveled, hogy zet se pakold ki, meg azt sem, ezt sem szabad, meg azt sem..?

2014. aug. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

vagy az első ennyire lefárasztott?

a saját pihenésedre is figyelni kell.

egyfajta harmóniában lenni

2014. aug. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem vagy önző,normális esetben az ember azért vállal gyereket,mert szeretne nem azért,mert jaj testvér kell.Nem mindenki tyúkanyótípus,nem kell mindenkinek 3-4-5 gyerek.Az életedet te éled,és a párod közös döntés nem néhány idegen aki idejön okoskodni,hogy biztos rosszul neveled a gyereked stb.Semmire sincs garancia arra sem,hogy a gyereked jól el lenne a testvérével,jó kapcsolatuk lenne-e.
2014. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
mellékesen a nagyobb korkülönbséggel nincsen baj,tehát ha ez lenne az akadály ne legyen inkább legyen nagyobb,mint 1-2.
2014. aug. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem önzőség,ha úgy gondolod hogy lemondásokkal járna és nem szeretnéd 100%-an akkor felesleges vállalni,nem éri meg.

Nem ez az önzőség hanem az abortusz pl.Én is megvagyok és nincsen testvérem,párom szintúgy.Azt vállald amit vállalni tudsz ha úgy érzed hogy két gyerek már meghaladja a képességeidet akkor nem érdemes csak azért mert társadalmi elvárás hogy legyen kistestvére.

2014. aug. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért azt cáfolnám, hogy nagy korkülönbséggel nem lehetnek jó viszonyban a testvérek. Öcsém 7 évvel fiatalabb nálam, mindig is imádtuk egymást, bármikor bármit meg tudunk beszélni, kamaszkorában is mindig "normális" volt velem.

Azt senki nem tudhatja előre milyen viszonyban lesznek, és ez abszolút nem a korkülönbségtől függ. Ugyanúgy lehetnek jó/rossz viszonyban kis és nagy különbséggel is...


Kérdező! Bár remek dolog a tesó, nekem is van, gyerekem is kettő van már, ha nem vágysz másik babára ne vállald. Egy kicsit valóban önzésnek tűnik, de hát istenem, nem vagyunk egyformák.

Van olyan napom nekem is mikor este sírhatnékom van a kupi tetején, de azért ez a ritkább. Viszont mikor együtt játszanak, mászó versenyt tartanak, a nagy tanítgatja a kicsit, szeretgetik egymást, akkor magasról lesz@rom, hogy teli a mosogató, egy nagy halom vasalni való vár rám, és porszívózni se volt időm.

2014. aug. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Igen önző vagy és nagyon is jól teszed! Én is önző vagyok:-)))) Nekem ugyan két gyerekem van, de a párom akart harmadikat. MEgondtam neki, hogy felejtse el. Végre A nagyok ovisok, végre van időm magamra, végre dolgozhatok. Nagyon szeretem a gyerekeimet, de nekem már nincs kedvem előről kezdeni mindazt ami egy kisbabával jár.
2014. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!