Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeden vagyok, de szeretnék...

Gyeden vagyok, de szeretnék visszamenni dolgozni. Mondhatják, hogy nem vesznek vissza? Először a szabikat kell kivennem, erre is mondhatnak nemet?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is gyedről mentem vissza,kötelező visszavenniük,de ha a szabid letelt elküldhetnek,tehát előbb a szabid adják ki,utána lehet dolgozni.
2010. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok, hogy vissza kell venni abba a munkakörbe amibe dolgoztál.
2010. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Elméletileg nem mondhatnak "nem"et, gyakorlatilag meg tudják keseríteni az életed, ha nem úgy váltál el a munkáltatódtól,jobb ha szétnézel, a szabit mindenképpen ki kell adnia (ezzel kezded a munkaviszonyod).

Ennyit tudok biztosra, nekem májusban jár le a gyedem, nekem is jobban utána kell néznem, de tudtommal ez most így van, csak nem tartják be a munkáltatók (nem mind, mert van aki becsületes), szóval érdemes besétálni akár egy munkaügyi központba, ott felvilágosítanak.

2010. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyed után mondhatnak nemet,de te meg elmehetsz máshová dolgozni és Gyes után is kiveheted a szabijaidat,tehát amikor lejár a 3 év.Ha letelt a Gyes is akkor vagy kifizetik a szabijaidat v.kiadják és rendes felmondással küldhetnek csak el.Ha ő küld el akkor még végkielégítés is jár azt hiszem 3 év után 1 hónap.De az a jó,ha elolvasod a Munka Törvénykönyvét: [link]

Amúgy ugyanabba a munkakörbe és min.ugyanazzal a bérrel kell visszavegyen.Sőt,ha közben volt béremelés,kötelező módosítanijuk a béredet és én úgy tudom,hogy a szabid alatt már az új fizetés szerint kapod a fizetésed.

2010. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A munkáltató átszervezésre hivatkozva, mondhatja azt hogy nincs már meg a pozíció amiből elmentél. Esetleg, ha tud felajánlhat másik munkakört. Nálunk járt így pár kismama:(
2010. jan. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyerek 3 éves koráig védett vagy (amíg gyes-t kapsz utána), a kismamáknak perelni kellett volna, akiket elküldtek...

Először a szabadságokat ki KELL venni/adni. A munka törvénykönyve nem is mer kivételt, ki kell adni rögtön a felhalmozott szabadságot és te köteles vagy kivenni. Én a főnökkel közös döntéssel nem akartam rögtön kivenni, de a munkaügy nem engedte, nincs erre lehetőség.

2010. jan. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!