Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14. én lesz 2hónapos a kisfiam...

14. én lesz 2hónapos a kisfiam. Lehet neki kamilla teát adni? Vagy vmi teát? Ha igen hány ml. T? Anyatejes.

Figyelt kérdés
Az gyerekorvos azt mondta ne adjak. De mindenki más azt mondja h adjak nyugodtan. Délutánonként eléf nyügös nem kell neki a cici se lehet azért mert szomjas

2014. szept. 9. 14:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Kamilla teát nekem arra javasolta a doki, ha nem tud kakilni.

Én köményteát szoktam neki adni vagy sima forralt vizet. konkrétan mennyiséget nem tudok neked írni, mert csak pár kortyokat iszik belőle, de van olyan nap, mikor annyi sem.

2014. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
Anyatejes babának nem kell adni semmit. Ha szomjasnak gondolod adj neki cicit.Az én 10 hónaposomnak a hozzátáplálás óty adok vizet.
2014. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Adj neki ha melege van és szomjas, forralt, majd lehűtött vizet, kamillát még nem adnék neki. Estleg édeskömény, kapormag, ánizsmag teát.
2014. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem hiszel a gyermekorvosnak?
2014. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Kamillateát csak akkor szoktak adni babának, ha székrekedése van. Ez anyatejeseknél nem jellemző. Ha nagyon meleg van, vagy tényleg szeretnél neki inni adni, akkor szerintem elég a forralt víz/babavíz. Egyébként az anyatej megfeleő mennyiségű folyadék neki.

Vannak külön babateák, amit lehet adni újszülött kortól (édeskömény van bennük többnyire), de ezt is inkább tápszereseknek ajánlják. De csak rövid ideig szabad áztatni, épp hogy kis íze legyen.

2014. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A kettes válaszoló miért lett lepontozva?
2014. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Minek akarsz plusz melót csinálni magadnak? Az anyatej nagy százaléka víz, ha szomjas a baba, az csillapítja. Az anyatej egy védőréteget képez a tápcsatornán, amit a víz, tea lemos róla.

Ha van elég tejed, akkor a teákat felejtsd el. Ha mindenképpen adsz neki, akkor viszont ne ízesítsd.

2014. szept. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért nem hittem az orvosnak mert a védőnő azt mondta adhatok neki de csak 3 napig. De akkor nem adok neki. De miért lehet minden délután nyűgös?
2014. szept. 9. 16:27
 9/19 anonim ***** válasza:

Én adtam neki ennyi idősen. Egy bögre vízbe tettem kb 10 virágot és ebből adtam neki 20ml-t. Székrekedés miatt kapta, de igazából nem is volt székrekedéses, mert 5 nap alatt volt kaki teával és az nélkül is. Anyatejes volt.

Viszont szerintem megnyugtatta a hasát.

2014. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ja, de csak akkor adtam, amikor már 4 napja nem volt kaki és láttam, hogy nagyon nyűglődik. Ne rendszeresen. Havonta 3-4x.
2014. szept. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!