Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 hónap Tv és számítógép...

1 hónap Tv és számítógép nélkül,6 éves gyereknek. Nem durva ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nagymamája, a fiam kisfiáról van szó. Nem tudom pontosan miért büntették meg, annyit mondtak, hogy nem tud viselkedni. Amúgy az unokám eleven, de jó gyerek, nagyon okos és nagyon aktív. Ma áthozzák hozzám, hogy vigyázzak rá, de azt mondták, hogy nincs tévé, ne kapcsoljam be neki. A kicsi biztos kérni fogja, én meg nem tudom megtagadni tőle. De a fiam azt mondta, hogy ha megengedem neki, hogy nézze, akkor többet nem hozza hozzám.

Szerintetek nem túl durva büntetés ez egy ilyen kicsi gyereknek?


2014. szept. 11. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem fog megállni a fejlődésben. Bármily hi9hetetlen számodra, de vannak olyan gyerekek, akiknél egyáltalán nincs TV a családban. Hidd el, életben maradnak.
2014. szept. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem durva a büntetés, és ha nem akarsz összeveszni a fiaddal, akkor tanácsolom, hogy tartsd tiszteletben a nevelési elvüket. Semmi baja nem lesz a gyereknek ha nem tévézik vagy nem számítógépezik. Annyi más dolog van amivel le lehet kötni a figyelmét.

Pl:

lehet társasjátékozni.

lehet rajzolni.

2014. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sok, de az ő döntésük. Neked is nehéz, mert te szeretnél kedvezni az unokádnak...ennek ellenére inkább mással foglald le: süssetek, kártyázz vele stb.
2014. szept. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Nekem egy orvos (szemorvos) azt tanácsolta,hogy ne tiltsam a gyerekemnek sose a tv-t vagy a számitógépet, nem attól romlik el a szeme, nem kell ilyen tiltásokkal traktálni egy kisgyereket. A kérdezőnél másabb a helyzet,ott ezzel büntetik a gyereket, ami szerintem nem túl jó, főleg,hogy nem is a tv nézéssel kapcsolatban volt rossz,hanem más okból. 1 hónap nagyon sok,ha ezt komolyan gondolták. Szerintem ezzel csak azt fogják elérni,hogy még dacosabb lesz. Többet használ az,ha elmagyarázzák a gyereknek,hogy miért ne viselkedjen úgy ahogy viselkedett,miért nem jó. Ilyen fajta és ilyen hosszú idejű tiltással nem érnek el semmit...
2014. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen mindegy, hogy durva vagy nem durva, a szülei úgy döntöttek, hogy büntiben és kész.
2014. szept. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Leírásodból nem tudjuk, hogy a gyerek miért kapta a büntetést, mennyit szokott tévézni, mennyire viseli ez meg, így nem tudom azt sem megítélni, hogy durva-e vagy sem. 5 éves kislányomnak például nem lenne hatalmas büntetés, így is naponta max. fél órát néz tévét, azt se mindig, elfogadna helyette más játékot. Viszont soha nem büntetném meg úgy, hogy az a nagymamánál tartózkodásra is kihasson. Az én véleményem az, hogy a fiad úgy bünteti a gyereket, ahogy jónak látja, elvárhat tőled bizonyos nevelési elveket, de nem tartom jónak arra kényszeríteni a nagymamát, hogy amikor a gyerek nála van, ő is büntesse meg valamiért, amit a szülőnél követett el.
2014. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Büntetésként nem tudom, mennyi értelme van, de egy hatéves gyereknek eleve nem kéne tévéznie és számítógépeznie. Egy csomó más, aktív elfoglaltság van, ami előre is viszi a fejlődését, a TV és a sz.gép alvásközeli állapotban tartja a gyerek agyát. Magyarul semmi szüksége rá.


De ebben a konkrét esetben tényleg inkább arról van szó, hogy a szülők nevelési elveit tiszteletben kell tartani.

2014. szept. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

maga a büntetés az nem durva szerintem. de az, hogy bevonnak téged is, az nem jó. mert így te is bünteted, neked meg ehhez semmi közöd nincs.

nálunk úgy vannak ezek, hogy csak nálunk terjed ki, a nagyszülőknél az ő szabályaik vannak, az ő büntetéseik. tehát ha nálunk nincs tv, de a nagyinál van a gyerek, akkor ott nem él ez, csak itthon. ha ott rossz, akkor majd a nagyi kitalál valamit

2014. szept. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1 hónap sok, de a tévé és számítógép elvonást büntetésnek nagyon is helyeslem, ha megérdemli.

Én biztos nem kapcsolnám be a helyedben. A fiadat felnevelted, ahogy gondoltad, ez a döntés pedig az övé. Ha te adtál volna büntetést anno neki, és téged bíráltak volna felül, biztos nem tetszett volna.

2014. szept. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttem ezek nélkül, szóval nem értem mi a gond.

Viszont!

Sok gyerekkori vitát, veszekedést és sírást megúsztam volna, ha nagyim nem azt sugalmazza nekem, hogy tojjam le amit anyám apám mondd.

Ha nem kaphattam édességet, adott. Ha szobafogságot kaptam, kiengedett.

Eléggé betett az anya-lánya viszonyunknak a nagymamám. Szeretetből tette, de akkor sem volt helyes, ma már látom.

2014. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!