Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 hónap Tv és számítógép...

1 hónap Tv és számítógép nélkül,6 éves gyereknek. Nem durva ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nagymamája, a fiam kisfiáról van szó. Nem tudom pontosan miért büntették meg, annyit mondtak, hogy nem tud viselkedni. Amúgy az unokám eleven, de jó gyerek, nagyon okos és nagyon aktív. Ma áthozzák hozzám, hogy vigyázzak rá, de azt mondták, hogy nincs tévé, ne kapcsoljam be neki. A kicsi biztos kérni fogja, én meg nem tudom megtagadni tőle. De a fiam azt mondta, hogy ha megengedem neki, hogy nézze, akkor többet nem hozza hozzám.

Szerintetek nem túl durva büntetés ez egy ilyen kicsi gyereknek?


2014. szept. 11. 10:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj megtagadni tőle, ha nem tetszik tudni betartani a szülők által hozott szabályokat, akkor ezt előre közölni kell a szülőkkel, ennek tudatában döntsék el, hogy ott hagyják a gyereket vagy sem. Nálunk amit anya/apa mond az szerírás, ettől soha nem térne el anyukám. Bár nem is mondunk neki olyat, ami ne lenne vállalható, és szerintem a tévétilalom sem ez a kategória.


Szerintem egyébként minden hatévesnek az használna leginkább, ha nem lenne otthon egyáltalán tévé, a számítógépet meg arra használná mindenki, amire való: munkára.


Nem tudom, hogy túl durva-e ez a büntetés, amíg nem derül ki, miért kapta.

2014. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 zabmester ***** válasza:
100%

Valahol szerintem nekik is igazuk van, meg neked is. Nekik azért, mert a büntetést ők, mint a szülei szabták ki, te nem bírálhatod felül, függetlenül attól, hogy soknak tartod-e. Neked viszont abban van igazad, hogy nem szeretnél te lenni a "büntetés-végrehajtás" eszköze, hiszen nyilván nem nap mint nap van nálad az unoka, így ha veled van, azt szeretnéd, hogy jól érezze magát.

Minden esetre én a helyedben biztos, hogy nem engednék meg olyat, amit a szülők megtiltottak, inkább más módon tennék az unoka kedvére, pl. elvinném sütizni, olvasnék neki mesét, társasoznék vele, meg ilyenek. Belegondolva, amikor gyerekként a nagyszüleimnél voltam, ott egyáltalán nem néztünk tévét, hanem pont ilyesmiket csináltunk, meséltek, játszottunk, főztünk együtt, ilyesmi.

2014. szept. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt a legfontosabb a KÖVETKEZETESSÉG: ha a szülők ezt hozták, akkor Neked ezt be kell tartanod, és ha kéri a gyerek a Tv-t, elmagyarázod miért nem lehet. Ha megengeded neki, akkor összerúgod a port a szülőkkel, összezavarod a gyereket, te leszel a mindent megengedő nagyi, sehogy se lenne jó.


Egyébként mint maga a büntetés: személy szerint 1 egész hónapos büntetést soknak tartok egy ekkora gyereknél, mert olyan kilátástalanul messze van a vége. 1 hónapig nyilván nem lesz kisangyal, fog rosszat tenni és akkor mi lesz, még jobban súlyosbítják. Sokkal jobb lenne apróbb büntetés, amit tud is teljesíteni a gyerek és lenne sikerélménye, ez motiválná a további jó viselkedés felé.


Végül pedig a tévézés maga: nem egy családot ismerek, ahol a hasonló korú gyerekek egyáltalán nem vagy pedig csak nagyon minimálisan néznek tévét. Szóval lehet így is csinálni. Ennek ellenére senkit nem ítélek el, akik máshogy nevelik a gyereküket.

2014. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!