Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon vágyom egy kisbabára,...

Nagyon vágyom egy kisbabára, de még csak 17 éves leszek. Ez normális?

Figyelt kérdés

Bármikor elmegy mellettem egy totyógos kisbaba, mindig olyan érzésem van, hogy nekem is kell minél előbb egy baba.Annyira aranyosak. Van barátom, ő 24 éves. Persze neki ezt nem említettem, mert nem hiszem hogy annyira boldog lenne. Még tanulok, szüleimnél lakom.

Szerintetek bevállaljak egy babát? Mire megszületne 18 lennék. // nem szeretnék még egy kérdést kiírni, de tényleg igaz hogy megszakításos szex mellett lehet teherbe esni? Azért érdekel, mert sose hallottam / láttam még ilyet!!


2010. jan. 19. 16:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Te egy cuki babucit szeretnél, nem gyereket, aki felelősséggel, nehézséggel, kiadással, álmatlansággal, szaros pelenkával, méricskéléssel, sírással meg ilyesmivel kár. Persze, hoyg cuki, ahogy totyog, meg szép kis ruhák vannak, de mikor valaki valóban gyerekre vágyik, az azért komolyabb.


Legyél keresztanya. Korai még a gyerek neked.

2010. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Szerintem 17 évesen még nem kellene bevállalnod egy babát. Túl korai még és nem is biztos, hogy fel vagy készülve erre a döntésre. Ebbe a világba csak úgy világra hozni egy gyereket nagy felelősség. Én csak akkor vállalnék gyereket, ha megfelelő egzisztenciát tudnék neki biztosítani és lenne egy férjem, aki mellettem áll. Lehet ódivatú vagyok, de nem akarok házasságon kívül gyereket szülni vagy azért férjhez menni mert terhes vagyok. Az utóbbi ok miatt sok válás volt már az ismerősi körben.

Nyilván a 24 éves barátod se díjazná az ötletedet. Ha tudod róla, hogy még nem akarja elkötelezni magát, akkor nem hinném, hogy a gyerek miatt veled maradna. Egy pasinak egy ilyen helyzetből könnyebb kifarolni van aki meg is teszi. Amúgy is egy gyerek elég nagy kötöttséget jelent, főleg neked, leginkább neked kellene gondját viselned, felkelni hozzá éjjel és nevelgetni stb...

Jó persze benne van a pakliban, hogy jól sül el a dolog. De ha megvan a baba, házasságban vagy élettársi kapcsolatban élsz és el kell menned dolgozni, akkor végzettség nélkül mit csinálsz? Lassan végzettséggel sem megy az ember semmire. Igen, a boldogsághoz pénz az nem kell, de azért jó, ha van belőle. Kérdezd csak meg a szüleidet mennyit fizetnek havonta, hogy fenntarthassák neked azt, ami most természetes neked.

Szóval szerintem még várj vele, érettségizz le inkább.


22/L

2010. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem korai lenne, főleg ha a barátod nincs oda az ötletért, mert nem garancia hogy melletted marad és végig csinálja veled ezt az egészet. 18 éves leszel... és? Ugyanúgy otthon fogsz lakni a szüleidnél, vagy esetleg a sráccal albiba mentek, de akkor is egy gyerek hatalmas kiadással jár. Én is szeretnék majd, de csak akkor ha már van melóm, férjem, és olyan anyagi biztonságom, hogy ne a szüleimen "élősködjek". El se tudod képzeli milyen nehéz állást találni, diplomával, vagy bármilyen végzettséggel, hát még ha megtudják, hogy gyereked is van és gyakorlatod alig. Szóval ezzel várnék még a helyedben, végezz el egy jó iskolát, vagy szakmát, találj munkát, apukát aztán jöhet a gyerkőc is.

20/L

2010. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Igaza van az előző válaszadóknak. Mi 2 éve járunk, én 23/L, ő 24/F. Volt egy beszélgetésünk, h lassan egyre többet gondolkodunk mindketten a gyereken. De nem most perpillanat. Aztán be voltam parázva h terhes vagyok, pedig gyógyszert szedek, és akkor már nem gondoltam olyan vidáman arra h lehet gyerekünk lesz. Megijedtem:) Nagyon nagy felelősség, nem vagy még tisztába azzal h mivel jár egy baba. Neked még tanulnod kell, dolgozni, h el tudd később tartani, meg kell lennie egy stabil kapcsolatnak, ahol a fiú is ugyan úgy gondolkodik mint te. Nem árt már együtt élni, vagy legalábbis kilátásba tenni a dolgot. Szóval hidd el, később majd rájössz h mennyire ráérsz még ezzel.
2010. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Persze, simán vállald be... ez mostanában a divat a nők között... minél hamarabb gyereket, férjet - aztán 25-30 évesen ott állnak elváltként egy gyerekkel és csodálkoznak, hogy hol b*szták el az életüket...
2010. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
sztem nem gond,most már a 12évesek is szülnek akk te miért nem?
2010. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

hát kisszivem hamár egy 5éves romacsajszi megfialt asszem 2pujárót, neked mért ne lehetne?:)

[semmirasszistaérzelem, még mielőtt félreértitek]

najó ez csak vicc volt.Várj még minimum 3évet:) Meg találd meg a társad, akiben megbízol, legyen biztos anyagihátteretek stb..:) És ez természetes.:D Én már 8évesen gyereket akartam, mert azthittem milyen jó muri lesz:D Meg hogy lehet öltöztetni meg én parancsolok nekixD Hát igen..:) Nagyon cukik, és ahogy már előttem írták, legyél keresztanya/nagynéni először..:) Tudom, nyomattam itt a sablon szöveget..Ez van drága..:D Nah pusszpá;)


21L

2010. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
ha ember v nem normális..ha c*gány akkor igen
2010. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
2010. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!