Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetemista lanyotok mennyi...

Egyetemista lanyotok mennyi zsebpénzt kap? Az enyém 40 000 + utazás iskola. Szerintetek csökkentsem le ezt?

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 16:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy most miért magyarázkodsz nekünk. Ha megteheted akkor adj ennyit, ha nem akkor csökkentsd! (Te biztos, hogy valamelyik szülő vagy? Olyan gyerekes a fogalmazásod.)
2014. szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én otthon laktam, zsebpénzem nem volt viszont dolgoztam egyetem alatt. Ha megteheted nem értem miért kérdezed, adj ennyit továbbra is, de ha azért aggódsz hogy nem tanulja meg a pénz értékét így akkor meg mindegy szerintem, mert nem ezen múlik.
2014. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, hogy ennyivel támogasd, tedd meg. Ha ettől a lányod jelleme és világhoz való hozzáállása nem romlik, nincs ezzel semmi gond.

Ha viszont többet követel, vondd meg az egészet.

2014. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a mai világban (főleg ha Budapesten lakik) azért ez nem olyan nagy összeg, amitől egy egyetemista elszállna. Ahogy leírtad, elég sok mindent intéz ebből, én biztosan nem csökkenteném. Egy-egy buli alkalmával legjobb emlékeim szerint minimum 3 ezer forint elmegy és gondolom egyetemistaként lesz pár ilyen. Szerintem jó az elképzelés, hogy ne kérjen mindig mindenre, hanem maga ossza be a pénzét.
2014. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Első azok mind állami segélyek ez meg szülők fizetése.
2014. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Első! Kit érdekel, hogy mennyit kapsz? Te is elmehetsz dolgozni...
2014. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért számoljunk:

Kutyakaja: (yorkie gyomra érzékeny): 6000

Kozmetikus, gyanta, smink: 10 000

És akkor még nem is tudjuk, hogy ruhákban milyen igényei vannak, de gyanítom, hogy nem turkálóból öltözik :)

A szülők, gondolom mind a ketten dolgoznak, ráadásul nem pályakezdők, szóval valószínűleg fejenként 20 ezer Forint nem vágja őket földhöz.

Persze, szerencsés a leányzó, hogy a szülei támogatni tudják és nem kell diákhitelt felvennie. Remélhetőleg, ha Neki gyerekei lesznek, Ő is ezt a felfogást viszi majd tovább, emlékezve a szép egyetemi éveire.

Engem is támogattak a szüleim egyetem alatt, amiért örökre hálás maradok Nekik. Legfőképpen azért, mert így a tanulásra tudtam koncentrálni és most nem azon kell siránkoznom, hogy a családi pótlék és a gyes összesen nincs 40 ezer forint..

2014. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

szia!


Én hetente 3000-4000 Ft-ot kaptam, azt kellett beosztanom kajára, utazásra és fénymásolásra...

2014. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!