Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermeket szeretnénk a páromma...

Sárközi Renii kérdése:

Gyermeket szeretnénk a párommal, de eddig valahogy sajnos nem jött össze. Nekem 2 éve volt egy abortusztom. Kontrollon mindent rendben találtak, de miért nem jön össze?

Figyelt kérdés
az utóbbi időkben viszont egyre sűrűbben jelentkezik nálam petefészek görcs valamint szurkalasok..párom észrevette hogy a mellém is növekszik fogyok és hangulatvaltozasaim vannak 19 éves vagyok..ez mitől lehet ha a tesztek negatívak?

2014. szept. 18. 15:21
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Hát nagyon köszönöm,e negatív kommenteket.Kívánom,hogy amit nekem kívántok,hogy ne legyen gyermekem,az azzal történik meg aki nekem kívánta.Empátia netovábbja. Nos,hogy abortusz miért volt azt csak én tudom,16 éves voltam,senki sem állt mellettem,az akkori párom meg felelőtlen volt,és akkor állt neki kint dolgozni.Így lehet tí sem tartottátok volna meg,tisztelet a kívételnek. A mai napig bánt az abortusz!

A mostani párommal már egy jó ideje együtt vagyunk,és elég erösnek tartjuk magunkat és felkészültnek egy gyermekhez,meg van mindenünk,de sajna nem jön össze.

2014. szept. 19. 12:36
 12/23 anonim ***** válasza:
34%

nem csak a párod volt felelőtlen, hanem te is! Egy 16 ésves kislány ne szexeljen, ha azt se tudja hogy kell védekezni, csak b...ni tud! Lehet, hogy nem is lehet többet gyereked! Remélem tanultál az esetből.

Vizsgáltasd ki magad, meg a párod is, mert az is lehet, hogy nála van gond.

Annak ellenére, hogy milyen h ü l y e voltál két éve, sok sikert kívánok a továbbiakban, remélem összejön a baba és boldogok lesztek.


u.i.: Bocs a kiosztásért, de felhúztam magam azon, hogy a gyermeki felelőtlenségetek egy ember életébe került.

Még egyszer sok sikert mindenhez.

2014. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Hidd el tanultam belôle,ha tudnám visszacsinálnám. Megfogadtam,hogy soha többet egy babát sem vetetek el,legyek bármennyi. De annyira fáj,hogy sorba hallom hogy ő meg ő babát vár,és drogoznak meg egyebek összejön nekik,én egészségesen élek és nem.:/ igazságtalan az élet sokszor. Mai fiatal lányok legalábbis itt Györben szószerint 12 évesen már több férfi nemiszervet fogtak mint kilincset..és ez szomorú...

Köszi a jókivánságot,ugyanezt kivánom,hogy boldog legyél az életben.!

2014. szept. 19. 15:41
 14/23 zabmester ***** válasza:
100%

Kérdező, ne mentegetőzz, a múlt csak rád tartozik, nem kell idegen embereknek elszámolnod vele.

Inkább azt mondd meg, hogy mióta próbálkoztok, mert ha nem túl régóta, akkor még nem kell kétségbeesni. Viszont ha a görcsök miatt tényleg ajánlott lenne megnézetned magad egy orvossal.

2014. szept. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

3honapja probálkozunk lassan...

Köszi amúgy.

Nem mentegetözök,csak fáj,ami érthető,az előzö válaszoló szemszöge ís jogos teljes mértékben.

2014. szept. 19. 16:12
 16/23 anonim ***** válasza:
Kérdező ennyire ne támad eddig csak egy ember írta neked,hogy ne legyen gyereked,a többiek nem. Pl én sem írtam egy szóval sem csak azt hogy gondold át és vizsgáltasd ki magad.
2014. szept. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 zabmester ***** válasza:
Három hónap még nem sok, ezen ne keseredj el :)
2014. szept. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, ha megbántad, márpedig megbántad, és megfogadtad, hogy soha többé, akkor szerintem a kérdés rendezve van.

Fontos lenne, hogy véletlenül se hidd azt, hogy a múltad átka ül rajtad. Megszenvedtél a tiszta lapért, amit megérdemelsz.

Tudom, hogy ha az ember kisbabára vágyik, akkor minden sikertelen hónap egy örökkévalóság. De hidd el, 3 hónap még nem az az idő, ami aggodalomra adna okot. Ne engedd magad beállni arra, hogy a régi, rossz, de megbánt döntésed akadályoz most. Könnyen kialakulhatnak bennünk lelki gátak, sokszor feleslegesen és alaptalanul, amik aztán valós fékekként képesek működni bennünk.

Én úgy élek, hogy hiszem, hogy minden megbánt bűn bocsánatot nyer.

Próbálj önfeledt lenni, és szeresd a párod! És várj türelemmel! Én drukkolok.


Üdvözlettel: egy abortuszellenes

2014. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az irigykedés pont a te szádból nem jogos.

3 hónap semmit sem jelent, az még nagyon az elején van.

2014. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
60%

Egy abortusz belső gyulladásokat, összenövéseket okozhat, ami miatt nem jön össze esetleg a baba. A többi változás rajtad hormonális eredetű is lehet, nem sok köze van az abortuszhoz, ami évekkel ezelőtt volt.

3 hónap még nem sok idő, de tényleg biztos vagy benne, hogy 19 évesen babát szeretnél? Előtted az élet még, ne siettesd, van még időd. Nem mondom, hogy várj 5 évet, de egy évet mindenképp adj magatoknak, hogy még egyszer átlásd, minden körülmény adott-e egy baba érkezéséhez, még ha nem is anyagilag fogsz a topon lenni addig, de inkább érzelmileg. Az még fontosabb, úgy hiszem.

Ha egy év után nem sikerül még mindig, akkor sorban végig tudsz menni a vizsgálatokon: hormonszint mérés a ciklus adott napjain, petevezeték átjárhatósági vizsgálat, inzulin rezisztencia mérés, a többi nyavalya a fiatal korod miatt még talán nem játszik.

A másik, ami fontos, hogy élj egészséges életet, kerüld a stresszt, amennyire lehet.

Ami pedig a 16 évesen történteket illeti, sokan vannak ám így, nem mondom, hogy büszkének kell rá lenni, de tanultál az esetből, bízom benne, hogy felelősen gondolkodó lánnyá lettél. Tudod, egy nőt mindenért megköveznek, egy pasinak hamarabb elnézik, hogy azért neki is volt köze a dologhoz...

Nagyon sok sikert kívánok a leendő babádhoz és általában az élethez! :-)

2014. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!