Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent hogy az apának...

Mit jelent hogy az apának joga beleszólni a gyerek lakcímébe? Pl ha már nem is voltak együtt születéskor se, de apasági van, ő most kitalálhatná, hogy bevágja, hogy ott kell lakni a közelében a gyerekkel?

Figyelt kérdés

nincs bírósági ítélet, semmi, mert szülésnél nem laktunk együtt, nem voltunk élettársak, sem házasok, automatikusan egyedülállóként vállaltam(amiről szintén nincs semmilyen papír..de gondolom a lakcímm bizonyítja, hogy ő nincs itt, mi sem ott)

apasági meg lett írva és ennyi.

láthatási joga van azt gondolom.

de ha egyszercsak kedve tartja, mondhatná azt, hogy a gyereknek a közelében kellene élnie?


2014. okt. 4. 13:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
és ha ő monjuk nem "követeli" a gyereket, tehát jó neki ez a felállás, hogy fog kinézni hogy én meg ennek ellenére "beperelem"?
2014. okt. 6. 09:31
 12/16 anonim ***** válasza:
A gyereket el kell helyezni, ugyhogy mindegy, hogy o mit akar, vagy mit szól. Mondjuk gyorsabb es egyszerűbb, ha nem kell neki a gyerek. Tartasdijat us meg fog ítélni a birosag, arrol te nem mondhatsz le, mert az a gyereket illeti. Ráadásul ha nalad helyezik el a gyereket, akkor o a vesztes fel, fizetheti a perkoltseget is. Ha egyaltalan nem terveztétek, hogy részt vesz a gyerek életében, marhara felesleges volt apasagi nyilatkozatot tennie. Képzelt apa is lehetett volna.
2014. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
nem tudom elhinni, hogy enélkül meg foghatja magát és el is viheti a gyereket simán?
2014. okt. 6. 10:41
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem jól értelmezed az eddigieket. Nem arról van szó, hogy ő viheti bárhová a gyereket, te meg nem. Hanem arról, hogy minden döntést közösen kell meghoznia a szülőknek. Te éppúgy nem intézkedhetsz a gyerek felől egyedül, mint ahogy ő sem. Tehát nem viheti el az akaratod ellenére sehová (jogilag). Ha egyedül vitte a játszótérre, és meglépett vele, jogilag felléphetsz ellene. Ilyenkor viszont, ha mindkettőtök egyedül és kizárólag magának akarja, megkezdődik a gyermekelhelyezési per. Ilyenkor ideiglenesen általában annál a szülőnél marad a gyerek a per végéig, ahol a kezdetekor is van, már persze, ha az életvitelhez szükséges dolgok adottak. Ennek az az oka, hogy az apa pont úgy teljes jogú szülő, mint az anya. A fenti kommentelők is írták, ott van a hiba, hogy nem egyedülállóként szerepelsz. Kérj gyermekelhelyezési pert, ha nincs vita a szülők között, akkor úgy tudom, ingyenes. (Nem kell szakértő, meg minden franc, költségmentességet is lehet kérni.)
2015. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

köszi, igen valszeg per lesz

már csak a gyerektartás kérést nem merem, és azt mondták, ha most nem kérem, később nagyon huzavonás lenne elintézni

2015. jan. 24. 22:32
 16/16 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem mondhatsz le a gyerektartásról, de mi azt csináltuk, hogy egy viszonylag korrekt összeget mondtunk, de nem kértem letiltást. Így neki nem vonnak semmit a fizetésből, minden a mi közös megegyezésünk szerint megy, hol adott kajajegyet, most épp nem fizet semmit, mert megállapodtunk valamiben kölcsönösen és az én részemről ez volt a "cserealap".

Ebbe senki sem szól bele, a bíróságnak meg ügyebár addig nincs is róla tudomása amíg nem születik egy feljelentés, hogy márpedig nem fizet mióta... szóval a részéről kell bizalom, hogy miután megszületik az ítélet benne x Ft gyerektartásról, te nem rúgod fel azt, amiben szóban megegyeztetek.

2015. jan. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!