Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, akinél a...

Van köztetek olyan, akinél a rózsaszín ködös, végtelen szeretet csak később érkezett meg a babájával szemben?

Figyelt kérdés

Az első perctől nagyon szeretem a kicsimet, de most, 1 éves kora körül kezdtem el azt érezni, hogy sírni tudnék annyira imádom ... most, hogy már saját kis személyisége van, huncutkodik, megpuszil, odáig vagyok érte, pedig tényleg a legelejétől imádom, de ez most más..

Kicsit rosszul érzem magam emiatt, nem kellett volna így éreznem a legeslegelső pillanattól?!


2014. okt. 5. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok, hogy fokozatosan alakul bennem a kötődés, szerintem normális ez.
2014. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mert most már visszafelé is jön a rengeteg szeretetből. Tehát most már ő is mutatja, hogy imád, ölel, puszil... stb.

Én a legelején sokszor sírtam, és feltettem a kérdést magamnak, hogy miért is akartam őt, lehet rossz döntés volt...

De most már szinte bűntudatom van, hogyan gondolhattam ilyet, egy ennyire édes, imádnivaló gyerekről.

Most másfél éves.

2014. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a férjemnél vettem észre ilyet, amit írsz. Ne érezd emiatt rosszul magad.
2014. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tényleg ne érezd magad rosszul... sokan, akik tervezték a babát mondták, hogy már 1. pillanattól szerették, mikor megtudták, hogy várandósak.

Hát én még mindig alig fogom fel így a 3. hónapban hogy ott van, csak egy picike valami, de még nem érzem azt a kitörő szeretetet (pedig tervezett, várt).

Valakinek idő kell és még a megszületés után is, nem vagyunk egyformák.

2014. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem ket honapos a babom, en is naprol napra jobbam szeretem. Persze szeretem elso naptol, de a kotodes folyamatosan bontakozik ki. A szuloszoban elmaradt a rozsaszin, mazos, romantikus szerelembeeses nalam is, szerintem idovel fogja fel az ember es kezd el kotodni az uj csalaldtaghoz. :-)
2014. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ma (is) gondoltam vissza arra a bizonxos időszakra. Rengeteg kérdés merült föl bennem!

-Miért éreztem azt, hogy nehéz?Hisz olyan pici volt

-Miért voltam néha mérges, mikor sírt?Hiszen csak pici volt, félt vagy engem akart.

-Miért sírtam vele együtt?

-Miért nem éreztem azt, mint most?


Egyszerű a válasz, de nehéz átérezni:)

Kell az az idő, mire anyává válunk. A szülőágyon a baba megszületik, anya boldog. Mikor kettesben maradtok, rájössz, hogy felelős vagy érte. Ezáltal aggódsz, hogy te nem vagy képes/alkalmas erre. Mikor már ezt gondolid, na akkor kezd érni a gyümölcs/anya, hiszen aggódsz.

1 éves múlt a lányom, 1 hónapja érzem tisztán, hogy én vagyok a kis tigris mamája:-)

2014. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A második lányom 6 hetes, nála egyből éreztem a végtelen szeretetet. Viszont az első lányom 4 hónapos volt, amikor úgy éreztem, hogy bármit megtennék érte, napokig sírtam a rámtörő érzelmektől.
2014. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó érdekes amit írsz! :) Most várom a második babánkat és valahogy Őt már most nagyon szeretem.

A kisfiam (az első gyerkőc) tervezett baba volt, mégsem jött a mindent elsöprő szeretet érzése sem a terhesség alatt, sem az első hónapokban. Sőt, még az is sokszor megfordult a fejben, hogy nem is volt jó ötlet gyereket vállalni.

De ez fokozatosan múlt és felváltotta az az igazi mindent elsöprő szeretet. Már 4 éves és annyira imádom, hogy elmondhatatlan.

Viszont a pocaklakómat is nagyon várom, és már most nagyon szeretem.

Ne érezd rosszul magad. Én sok ismerősömmel beszélgettem erről, annak idején. A nagy többség pont így érzett, mint Te vagy én. Fokozatosan alakult ki a kötődés, a szeretet.

2014. okt. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2 éves a lányom, de a mai napig nem érzek olyat amit írsz, hogy "sírni tudnék, annyira imádom".

Sose voltam egy kimondott anyatípus, a kötődés nálam nagyon lassan alakult ki.

Persze nagyon szeretem őt ás bármit megtennék érte, de soha nem élek rózsaszín ködben, van élet az anyaságon túl is.

2014. okt. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok. Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok így ezzel.... pedig elég komoly lelkiismereti kérdést csináltam belőle eddig.

Picikorában is szerettem és maximálisan megadtam neki mindent, de most ez más.

2014. okt. 6. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!