Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan rohadtul elegem van az...

Olyan rohadtul elegem van az egészből,1 éves és csak üvölt. Komolyan úgy érzem, kiugrok az ablakon! Hogy vezetitek le a stresszt?

Figyelt kérdés
Rosszul aludt éjjel, most is fáradt, értem én, de már nem bírom tovább. Biztos nem vagyok anyának való.
2014. okt. 9. 09:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
7%
Ha kíváncsi vagy rá cukorbeteg! És nagy a folyadék igénye! Én egy szóval sem mondtam hogy minden frankó! Csak nem mutatom a gyerek előtt! Nekem is vannak nehéz napjaim de attól a gyerek azt látja minden oké! Most tamadjatok már le.. Istenem
2014. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
63%
Tapasztalatom szerint a "minden sz.r de én akkor is csak mosolygok" anyákból lesznek a zugivók. Sajnos nem egy ilyet láttam :(
2014. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
18%
Biztosan az leszek! Igenis ki szoktam borulni vannak nehéz napok de sose a gyerek előtt!
2014. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen, vannak nők, akik annnnnyira szuperek, hogy rájuk a kriptonit sem hat...


Nem beteg a gyerek? Nálunk akkor voltak ilyenek, ha betegség bujkált a gyerekben, és tutira kiderült, hogy torokgyuszi vagy más gond van.

Esküszöm, ha egy városban laknánk, azt mondanám, gyere át, tedd le a gyerekedet az enyém mellé, úgyis elszórakoztatják egymást, aztán adnék neked egy jó kávét meg néhány "panaszpercet".

Mindenkinek vannak hullámvölgyei és a gödör alján lenne ritka szar.

Én ilyenkor azt csináltam, hogy bekapcsoltam valami sorozatot, aztán leültem a gyerek mellé. A háttérben szólt az, ami nekem jó, de közben ott voltam a gyereknek, ami neki jó.

Már rég nem hiszek a szövegben, hogy az anyaság csupa rózsaszín cukormáz. Egy anya is ember, szükségletekkel, vágyakkal, egy anya is elfárad és néha nem kell több, csak néhány megértő szó, hogy jobban érezze magát. Nos, kár, hogy itt megdől a szuperanyák mítosza, mert bennünk se megértés, se empátia, se segíteni akarás nincs.

2014. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
35%

Ha nagykanizsaiak vagytok,hozzánk is átjöhetnétek.

Kávém nincs,mert nem kávézunk,de van isteni finom tea.

Mellettünk pedig egy szuper játszótér.

Egyébként éjjel én sem aludtam valami jól.Sokszor felébredtem.

Valószínűleg a frontot éreztem.Lehet,hogy a picúrkád is érezte/érzi.

2014. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Alaposan kibőgtem magam, majd arcot mostam és összeszedtem magam. Magamra kötöttem és két perc alatt elaludt. Végre pihen és csend van. Annyira szeretnék jó édesanyja lenni, és úgy csalódok magamban ilyenkor. Nagyon sokat küzdöttünk érte, és minden porcikáját imádom, mégis vannak percek, amikor úgy érzem, megőrülök. Főleg az bánt, hogy úgy érzem, amikor sír, hogy nem értem őt, és nem tudok segíteni, és tehetetlen vagyok. Köszi mindenkinek, akinek volt türelme írni! Budapesten élünk, de köszi a kávé és tea ajánlatokat, jól esett nagyon!
2014. okt. 9. 11:41
 27/29 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Először is nyugodj meg, biztos, hogy nem vagy rossz anya. De ezek a kölkök tényleg megéreznek az emberen mindent. Szóval először tényleg neked kellene egy is kikapcs, hogy helyrerázódj. Az enyém 15 hónapon, tegnap volt az első éjszaka, hogy átaludta az éjszakát. Remélem eltart egy darabig ez az állapot és kicsit ki tudom aludni magam.:)

A stressz levezetésére ... én a plüssjószágokat szoktam néha a falhoz verdesni, nem annyira költséges, mint a tányér. Sokszor én rámordultam szegénykémre, de ahogy láttam, hogy megijedt, görbül le a kis szájacskája úgy elszégyelltem magam, hogy hát mit tehet ő róla, hogy én nem bírom. Gyorsan a karomba kapom, és jól megszeretgetem amíg nem kacag, akkor már nevetek vele én is, és rájövök, hogy csak nincs olyan nagy vész, közben megnyugszom én is. Persze, ha tényleg valami komoly baja van, akkor egyértelmű, hogy orvos stb.

Amúgy szedj Magne B6-ot, én is szedem, most hat-e vagy nem, nem tudom, de a tudat, hogy bevettem már megnyugtat.

Fel a fejjel!

2014. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Próbálj valami ismertséget kialakítani a közelben akár más anyukával, akár egy "fiatalos" nyugdíjas nénivel, aki akár ingyen, akár fizetségért 1-2 órára vigyáz a gyerekre. Te addig sporttal, kadós sétával ki tudod adni magadból a feszültséget és nem bolondulsz meg otthon. Ha eddig nem tetted egyébként akár otthon is kezdj el tornázni, mozogni, sokkal jobb lesz a közérzeted, tornába a babát is bevonhatod, lehet ő is élvezni fogja, kiváló súlyzó például emelgetésekhez. :)
2014. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
49%

3 gyerkőcöm van.

A legnagyobb 4,5 éves, van egy 3 és van egy 1 éves is.

Nem alszom éjjel a kicsi fogai miatt, a nagyok nem járnak oviba, mert itthon vagyok a kicsivel és nem vették fel őket...

Nekem is néha elszakad a cérna...


Nem tudok tanácsot adni, csak azt tudom írni, hogy kitartás!

Zongorázd végig a lehetőségeket (bár gondolom már túl vagy rajta)

- éhes

- szomjas

- kakilt-e?

- pelus?

- lehet, hogy viszket valahol, valamije?

- nyomja a ruha?


Nekem a kicsi pl. egy hete az ért üvöltött, mert a zokni egyik szála rátekeredett a lábujjára...mire erre rájöttem kb. megőszültem :(


Tudom, hogy nehéz, de elmúlik ez az idő!

Kitartás!

Te is Anyának való vagy, csak elfáradtál, ezzel semmi baj nincs!

2014. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!