Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tapasztaltatok az...

Ti mit tapasztaltatok az emberek segítőkészségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nemrég született kisbabám, és ma volt az első olyan élményem, hogy muszáj volt elintéznünk pár dolgot, elindultam babakocsival olyan helyekre kellett mennem ahol lépcsőn kellett fel/le vinni a babakocsit, stb. Nagyon furcsa volt, már az első helyen egy bankban mellettünk állt egy csapatnyi munkás (kb. 10 megtermett férfi) és egyikük sem segített amikor fel/ és leszenvedtem a babakocsit a lépcsőn (még biztosan nem jó a technikám, nem vagyok elég gyakorlott a babakocsival lépcsőzésben, és egyébként sem vagyok egy izompacsirta alkat). Utána mentünk gyógyszertárba, ugyan ez, a járókelők közül senki, végül egy terhes kismama (!!) jött és kezdte el megemelni elől a babakocsit, neki persze én nem akartam engedni, de a lényeg, hogy az emberek emellett is elmentek, hagyták, hogy mi ketten emeljük fel a kocsit benne a gyerekkel. Én fogtam ki csak ma ennyire, vagy készüljek úgy, hogy ilyenek az emberek, és kezdjek el gyúrni, hogy bárhová fel tudjam vinni a gyerekkocsit?? Valahogy idegeneket nem nagyon akarok leszólítgatni hogy segítsenek ha maguktól nem jut eszükbe, vagy Ti le szoktatok?
2014. okt. 10. 12:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
ugyanúgy csinálom, mint az utolsó. Simán lépcsőzök le és fel is a gyerekkel.
2014. okt. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
És te segítettél régen a babakocsis anyukáknak? A legtöbb ember úgy gondolja, majd segít más, vagy ha te nem kéred biztos boldogulsz. Én pl.: rühellem amikor felajánlom a sgítségem és az illető elkezd szabatkozni hogy jajdehát nem kell meg stb., sokan csinálják ezt. Úgyhogy ne másokon háborogj, hanem kérj segítséget.
2014. okt. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a többieknek is.

Kedves 12-es én nem háborogtam :), szerintem ezt túlzás állítani, csak inkább rácsodálkoztam erre, meglepődtem, ennyi, és kérdeztem, hogy ki hogy boldogul. Biztos majd én is belejövök.

És igen, én ha pont úgy hozta a helyzet segítettem, és segítek is babakocsis anyukáknak és öreg néniknek, stb. pedig 150 centis vagyok és 45 kg szóval mondom, nem egy izomkolosszus. Lehet hogy nem én cipeltem le helyettük a babakocsit, de kinyitom az ajtót, vagy átadom a helyem, szóval amiben tudok segítek.

2014. okt. 10. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!