Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vagyok rossz embernek...

Miért vagyok rossz embernek kikiáltva csak mert nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék gyereket, nem vonz az anyaság. Nem érzem magamban az ösztönt. Anyukámék azzal próbálnak rám hatni, hogy: "De hát képes lennél megfosztani minket attól, hogy egy unokát tarthassunk a kezeinkben?"


Ott van a testvérem, ő szeretne gyereket.

Én dolgozni szeretnék, a hobbimmal foglalkozni, barátokkal lenni. Nem akarom, hogy az időmet és figyelmemet egy gyerekre kelljen fordítani. Ráadásul rengeteg pénzben és idegeskedésben is van ahogy ezen az oldalon olvasom. Egyre inkább elmegy a kedvem tőle.


22/L


2014. okt. 26. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Még fiatal vagy,még simám megváltozhat a későbbiekben erről a véleményed:)De más kedvéért ne szülj az biztos,mert akkor az a gyereknek sem lenne jó.Édesanyád meg ne legyen elkeseredve,hisz ott a testvéred akinek biztos nemsokára lesz,és akkor unokázhat:)
2014. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lehet nincs biztos párkapcsolatd, anyagilag semmi megalapozva, nem is értem a szüleid..visszakérdeztél már, hogy mire szülj esetleg van e ötletük..?
2014. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Majd 10 ev mulva is meghallgatnalak.

Irto fiatal vagy meg, ilyenkor nem kotelezo azt erezni h akarsz gyereket, 30as eveidben majd mikor van biztos parkapcsolatod, anyagi hatter, kello elettapasztalat. Akkor mar hianyozni fog lejet az eletedbol.

2014. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Még ráérsz. Én is ilyeneket mondtam anno és egyszercsak találkoztam azzal a ffival, akire azt mondtam, vagy vele vagy senkivel tényleg. Azóta már a másodikon dolgozunk.
2014. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Akkor lennél „rossz ember”, ha anyukádnak szülnél egy gyereket. :) Ahogy előttem is írták, még simán eljöhet nálad is, hogy szeretnél. Én sosem hittem benne, hogy ilyen van, de valóban megtörténik 30-on túl a nőkkel, hogy elkezdenek teperni a gyerekért – jogosan, hiszen előbb-utóbb kifutnak az időből, és mondjuk az a 10 év, ami 22 és 32 között még baromi soknak tűnik, 32 és 42 között kvázi elhussan. Szóval nagy valószínűséggel te is vágysz majd rá később.


Hozzáteszem, megértelek, én sosem akartam gyereket, nem ájultam el a kicsiktől, nem kukucskáltam babakocsikba, és nem is értettem, mi készteti arra az embereket, hogy a nyakukba vegyenek egy ekkora, életre szóló felelősséget, aggodalmat. Aztán véletlenül lett gyerekem, szeretem nagyon, de bevallom, továbbra is azt gondolom, magamtól sosem jutottam volna el arra az elhatározásra, hogy szüljek. Azt hittem, én vagyok az, akiből „hiányzik az ösztön”, de kiderült, ez sem igaz (mert simán tudtam pl. szoptatni, és remekül elláttam a gyerekemet), inkább az a baj, hogy túl „agyból” élek, és nem találok a gyerekvállalásra racionális magyarázatot. :)

2014. okt. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak nálunk az a "szokás", hogy 25 éves korodig szülsz. De nekem nincs párkapcsolatom sem(az sem vonz), tanulok és dolgozom is.
2014. okt. 26. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

22 évesen eszem ágában nem volt gyereket szülni, nem is tudtam mit kezdeni a gyerekekkel. Fél óra után untam a társaságukat.

31 évesen szültem az első gyerekemet és most 35 évesen fogom a másodikat.

Nem hiszem, hogy neked ezen aggódnod kéne jelenleg. 22 évesen szinte most léptél ki a kamaszkorból. Ne a gyerektémán aggódj, hanem éld az életed. Aztán majd meglátod, de valószínűsítem, hogy évek múlva, egy biztos, szerelmetes párkapcsolatban meg fog jönni az a kedv. Az meg, hogy mi a trend a családban végképp ne foglalkoztatsson. Te szülsz amikor neked jól esik, vagy nem. Ennyi.

2014. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

„Csak nálunk az a "szokás", hogy 25 éves korodig szülsz. De nekem nincs párkapcsolatom sem(az sem vonz), tanulok és dolgozom is.”


Ha azt szeretnéd, hogy békén hagyjon, akkor szerintem ne hadakozz látványosan, ne jelentsd ki, hogy „sosem akarsz gyereket”, inkább mondd azt anyukádnak, hogy majd meglátod, ha lesz pasid! Erre nem igazán tud majd mit mondani – legalábbis remélem, hogy nem az a válasza, hogy „akkor fogj magadnak valakit gyorsan, akivel gyereket csináltathatsz”. Ha mégis ilyesmit mondana, akkor viszont nem csodálom, ha ellenérzéseid vannak a gyerekvállalással kapcsolatban, mert ez azt sejteti, hogy anyukád is az a típus, aki „jól elkapta a tökit” apukádnak, mivel tovább akarta vinni a családi hagyományt, miszerint 25 éves korig szülni kell. Márpedig ez egy értelmes embernek elég rossz családmodell.

2014. okt. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ettől nem vagy rossz ember, nyugi a Te döntésed. Kb annyi idősen még én sem szerettem volna, nagyon ellene voltam, aztán változott minden és itt van a pocakomban a csöppikénk. :)

Lehet változni fogsz lehet nem, de ez a Te döntésed, ettől nem vagy rossz ember.

2014. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!