Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az apáknak nem...

Szerintetek az apáknak nem rossz, hogy olyan keveset látják a gyereküket?

Figyelt kérdés

Csak belegondoltam, hogy a férjem két hetet volt szabadságon a szülés után, azóta minden nap dolgozik. Lényegében este látja 2-3 órát, meg hétvégén.

Számomra szörnyű lenne, ha ilyen keveset lennék a fiunkkal.


2014. okt. 28. 10:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
77%
Én minden héten tartom a férjemben a lelket, hogy attól, hogy dolgozni megy, a gyerek még szereti őt is. Csak napi 8 órát dolgozik, itthon van hétvégén, és amikor csak itthon van, vele van, játszanak, nevetnek, de amikor először ment dolgozni a babánk születése után, kicsit a szíve is megszakadt. Azóta is mondja, hogy ez nem normális dolog, és milyen igazságtalan. Még azt is kiszámoltuk, hogy ha nem menne, vagy csak csökkentett órában, megélnénk-e, annyira akart maradni ő is itthon, vele. Nem tudtam, hogy férfi képes ennyire kötődni és szeretni, míg őt meg nem ismertem. Fantasztikus érzés látni, hogy mennyire szeret mindkettőnket.
2014. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
De, biztos rossz minden érző szívű apának, de ez az élet rendje, valakinek muszáj dolgozni.
2014. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rossz lehet!

Épp ezért kell még jobban megbecsülni egymást. A nőt, mert gondozza a gyermeket (mert kiesik a felnőttek világából és gyereket mellett később a munkakeresés még nehezebb), a férfit pedig azért mert a családjáért teszi a dolgát, dolgozik, és keveset látja a szeretteit.


De "hozzá lehet szokni". Én lányom két éves korában mentem vissza dolgozni, így már nekem sem jut sok időm rá. Csak az este pár óra...hát nem egy leányálom, de az ember nem tehet mást.

Úgy kell felfogni, hogy azt a minimális időt maximálisan kell kihasználni, és akkor a gyerekkel minden rendben lesz. Mert ő nem az órákat számolja, hanem csak érzi, hogy törődnek-e vele vagy sem.

2014. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van. Csak néha a férjem is szokta mondani reggel, hogy mennyivel szívesebben maradna itthon. Tényleg igazságtalan. A gyereknek azért az apjára is szüksége lenne, nem csak napi 2 órában.

Persze, tudom, hogy valakinek dolgozni is kell.

2014. okt. 28. 10:49
 5/32 anonim ***** válasza:
31%
Nem sokára gondolom te is vissza mész dolgozni és te sem fogod többet látni. Ez az élet rendje.
2014. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Egy hét múlva megyek vissza, talán ezért is jutott eszembe. De egyelőre csak részidőben, szóval a délután a miénk marad.

Tudom, hogy ez a rendje, nem vagyok az a típus, aki évekig itthon akar ülni vagy soha többet nem dolgozni. De ettől még hiányozhat. Az apa esetében meg szinte az elejétől ez van.

2014. okt. 28. 10:59
 7/32 anonim ***** válasza:
47%
Az apa is mehet GYEDre, miert nem ugy csinaljatok?
2014. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már nem kell szoptatni a kicsit, lehetne felváltva dolgozni menni,sok helyen ez működik, vannak országok ahol kifejezetten fontosnak tartják, hogy az apa is sokat lehessen a gyerekkel, van nekik erre külön szabadságuk. pl. Finnország
2014. okt. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Párom délután 5kor itthon volt este 8-9ig bőven volt idejük együtt lenni.
2014. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Ahol lakunk, van lehetőség, hogy az apa is GYED-re menjen, de olyan jól van kitalálva, hogy gyakorlatban használni nem lehet.

Nem tudom, nektek mire elég az este. Nálunk egy kis játék, vacsora, fürdés, alvás. Ez szerintem nem sok.

2014. okt. 28. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!