Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti, hogy szoktátok elaltatni...

Ti, hogy szoktátok elaltatni a 2 éves gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy 26 hónapos és csak úgy alszik el, hogy ha cumisüvegből 1-2 dl folyadékot iszik, de akkor max.10 perc. Vizet nem issza meg, általában tejet vagy teát kap. Napközben pohárból iszik. Próbáltam mesélni este, simogattam a hátát hátha attól majd elalszik....de semmi nem jön be. Reggel fél 8-8 között kell, egész nap fent van és este fél 10-kor már én viszem aludni, (hulla vagyok) de még akkor is eleven.Pedig minden nap többször beszélek vele erről.
2014. nov. 9. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szintén 2 éves,velünk alszik.Mellé fekszem,és simogatom.Kb. 2 héttel ezelőttig még cicizett,úgy aludt el.
2014. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2 évesen fürdés-öltözés után megitta a lányom a pohár tápszerét, utána a szokásos esti dalokat elénekeltük, megdajkáltam, aztán leraktam aludni. Nem szoktam mellette ottmaradni, amíg elalszik. 9 körül kerül ágyba.
2014. nov. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az 1. vagyok.Kb 10 perc alatt alszik el,délután is így altatom,akkor is gyorsan elalszik(2-2.5 órát).
2014. nov. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vacsi, fürdés, tejcsi és fogmosás.. szigorúan ez a sorrend minden este. Aztán bemegy az ágyába, én kicsit tévézek és közben szépen elalszik a mellettem lévő ágyában.Közben megsimogatom, megpuszilom ha nyugtalan,de elalszik gyorsan.
2014. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: És téged az nem zavar, hogy veletek alszik?

Csak azért kérdezem, mert pl Én úgy nem is tudok jól aludni, minden mozdulatára felkelek. Meg a baráti társaságunkban is van 4 pár, ahol a férj csalja a feleségét,pedig imádja őket, de azért mert gyerek született a háló a férjé és a feleségé. És még tudnék ilyen párokat mondani. Bocs, hogy megkérdezem, de engem is zavarna ha legalább ilyenkor nem lehetnék kettesben a párommal.


Az jó dolog ha valaki csak leteszi a gyereket és hamar elalszik, csak nálunk az a baj, hogy még 9-fél 10 felé sem fáradt, de cumisüveggel pár perc alatt elalszik.

Fogalmam sincs hogyan szoktassam le erről?!

Mert így estére a szobatisztasággal is baj lesz, nappalra már 20 hónaposan tiszta volt, egyik napról a másikra!

2014. nov. 10. 08:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Aki ott hagyja a gyereket a szobában akkor kapcsoltok neki valami kis fényt? Nálunk 1 éves korától van rendes ágyba és nem tudom ott hagyni a szobában, mert úgy is kijön.
2014. nov. 10. 08:39
 7/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok: bébiőrön (angelcare) van egy kis éjszakai fény, azt szoktuk bekapcsolni a nagynál, a kicsinél azt se. Meg nálunk nincs redőny, alapból nincs sötét.
2014. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Magától bemászik az ágyába és elalszik. Ő nagyon jó alvó kisfiú, egy álom az alvása, tényleg :) Na a kislányunk az nem ilyen, kíváncsi leszek rá később (most fél éves)
2014. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az 1. és 3. vagyok.Nem,minket kicsit sem zavar,hogy velünk alszik....a férjem ki se engedné az ágyunkból.Nagy a szerelem,Ő a 3. babánk,és kislány.A 2 nagyobb fiú.Szóval ezt mi akkor megbeszéltünk,amikor megszületett a pici.És mivel szopizott,nekem ideálisabb volt,hogy nem kellett kikelnem az ágyból.Többet tudtam pihenni(ami ennyi gyerek mellett nem hátrány).Én cseppet sem tartok attól,hogy a férjem máshol keresné az örömöket.Hetente 2-3 alkalommal együtt vagyunk.Elég nagy a ház,a vendégszoba lett a "fészkünk".Ráadásul van egy esténk(péntek,vagy szombat)amikor hajnalig is fent vagyunk.Akkor megbeszélünk mindent,és csak egymásra figyelünk.A gyerekek jó alvók(nem ébrednek meg éjszaka),így valóban egymásra tudunk hangolódni.
2014. nov. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a 4-es vagyok. Azért kell vele lennem, mert különben kijön a szobából ő is:-)))) Így kénytelen vagyok ott dekkolni,míg elalszik..
2014. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!