Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az alattunk lakó nő veri a...

Az alattunk lakó nő veri a gyerekeit! Ti tűrnétek?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk ide, tízemeletes lakótelep, semmi konkrétat nem tudok a családról. Kb 10-12 évesek lehetnek a gyerekek. Egy hónapja -még jó idő volt- nyitva voltak az ablakok, akkor figyeltem fel, hogy üvölt velük az anyjuk, tompa puffanánok, majd hangos sírások.

Elég gyakorinak találtam, a gyomrom is görcsbe rándult, mikor hallottam a keserves gyereksírásokat.

Nem sokáig bírtam cérnával, tegnap megkopogtattam a radiátort neki, hogy fejezze már be, és tisztán hallottam, ahogy a gyerekekkel üvölt, hogy haggyják abba a hisztérikát, mert már mások is hallják, és még jobban megverte őket, miattam...

Ezt már végképp nem bírtam idegekkel, le akartam menni, de erre a párom letolt, jól össze is vesztünk, hogy miért szólok én ebbe bele, nyílván ördögfiókák a gyerekek, és csak "neveli" őket.

De nekem az ösztöneim nem ezt súgják, viszont a gyerekeknek sem akarok még nagyobb bajt! Meg persze a férjemmel sem akarok konfliktust emiatt, de úgy utálom ezt a hülye szokást, hogy homokba dugjuk a fejünket!


2014. nov. 9. 19:37
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
51%

Köszönöm a sok lepontozást, nyilván vannak itt olyanok, akik a gyerekverést nevelési eszköznek tekintik. A kérdező legalább aggódik és lelkiismeretes. És biztos vagyok benne, hogy nem téved.


Rettentő magas a családon belüli erőszak, és sokan úgy gondolják, hogy engem is vertek, tök normális. Hát NEM!!!!

2014. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
64%
Senkinek nincs köze a másik életéhez.Nem látsz bele az életükbe,nem tudhatod miért veszekednek,kiabálnak.te annyit tehetsz,hogy szólsz,hogy zavar a kiabálás.Az,hogy az anyuka mit csinál mit nem ahhoz nincs közöd.Azt sem tudhatod,hogy rendesen veri-e Őket vagy kaptak néha egy-egy nevelő célzatú pofont ami nem verés.Az,hogy mit súgnak az ösztöneid az nem lényeg,ki tudja lehet annyira unatkozol,hogy beképzeled már azt is,hogy a nő veri a gyerekeit.
2014. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
73%

Ahhoz van jogod,hogy bekopogj és szólj,hogy ha lehetne halkabban,mert zavar.

A kérdező sem tudja pontosan mi történik csak találgat,de igen rögtön hívja a gyámügyet a nőnek biztos arra van szüksége,gondolom egyedül neveli két kamaszodó gyerekét és sok a probléma.Tudod undorítónak tartom,ha ítélkeznek azonnal egy dolog alapkán,és rögtön a legrosszabbat feltételezik a másikról.Mindenki magából indul ki.

2014. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
53%

Mennyire rendszeres? Van a nőnek párja, segítsége?

Első körben lehet, hogy egy nyugodt pillanatban bekopognék, elmondanám, hogy szoktuk hallani, hogy néha veszekednek, ideges, tudtok-e ilyenkor segíteni, esetleg vigyázni néha a két srácra, hogy kifújja magát. Lehet, hogy csak ennyi kell.


Ha rendszeres bántalmazás van, vagy akár csak a gyanúja, és az előbbi nem segít rajta, akkor én mennék a gyámügyhöz. Túl sok a homokba dugott fej, meg a nincs hozzá közöm ebben a világban. Igenis, van közünk a szomszédunkhoz, főleg, ha egy gyereket vernek, nem is tudja megvédeni magát. Ha meg véletlen agyonverik a gyereket, mindenki sopánkodik, hogy hogy történhet ilyen. Hát úgy, hogy senki nem mer időben lépni.

2014. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
80%

ehhez csak egy történetet tudnék hozzáfűzni, és leszögezem az elején, hogy a gyerekek verését teljes mértékben elítélem.

barátnőm kisfia borzasztó hasfájós volt, egyfolytában sírt napközben szegény, nem tudtak vele mit csinálni minden szert kipróbáltak de később csak az idő oldotta meg. egyszer az eddig mindig előre bejelentkező védőnő váratlanul csengetett hozzájuk és egy csomót kérdezősködött. a végén nem bírta a barátnőm és rákérdezett hogy tulajdonképpen miért jött most meg mi ez az egész és elmondta a védőnő, hogy az egyik szomszéd (nem árulta el, hogy az alatta felette vagy mellette lévő) hívta fel hogy szerinte bántják a babát mert állandóan keservesen sír. persze látta a védőnő, akkor is sírt a baba, hogy húzkodja a lábát és bocsánatot is kért, de mondta, hogy ilyenkor mindig utána kell járni.

szóval ha tudod, és láttad a két szemeddel akkor tényleg intézkedj. de ha "csak" megérzésed van abból roppant kellemetlenül is kijöhetsz... barátnőm nem tudta meg végül melyik szomszédja volt, nem is akarta tudni, de hozzá hiába csengetett bármelyik szomszéd, hogy nincs e egy fúrója, vagy valamije...

2014. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

Heti 3-4 napon megy a műsor. Szerintem valóban egyedül neveli Őket, de 2 kislányról van szó. Én nem gondolom, hogy a szívettépő zokogás a kamaszkor része, mint írta az egyik hozzászóló. Én is kaptam kamaszként 1-2 fülest, de ha kettészakítanak se sírtam volna el magam csakazértse. Dacból. Nem hogy napi szinten.

Szintén egyik hsz-nak: nem unatkozok, nem képzelődök.

Én most még kivárok egy kicsit, de eldöntöttem, nem fogom ezt hallgatni. Le fogok menni tényleg, normális hangnemben megkérdezem, hogy ezt meddig kell még tűrni?!

2014. nov. 9. 21:01
 17/55 anonim ***** válasza:
82%

Húha látom megjelent pár vérben forgó szemű egyén azonnal.

Kérdező!

A helyedben becsöngetnék hozzájuk,pont egy veszekedés alkalmával egyből jobban látnád mi a helyzet.

Nem megérzésből kell ilyen helyzetben cselekedni,nálunk az egyik szomszédnál állandó veszekedés volt,és az egyik szomszédnak elege lett és a fülünk hallatára nekiállt kiabálni az anyával,hogy miért veszekednek ennyit a gyerekkel. Kiderült,hogy az anyának ideg összeroppanása volt,mert a tini gyerekükkel annyi probléma volt drog,alkohol egyéb ügyek,egyedül nevelt e fiát.És orvosi kezelés alatt állt.

A te helyzetedben sem tudod pontosan mi történik,csak feltételezel.

Elítélem a gyerekbántalmazást,szintén bár számomra felfoghatatlan amit egyes válaszolók képzelnek magukról,mint pl ez a huncutnagyi 88.Mégis honnan veszd a bátorságod,hogy egy idegennek ilyen stílusban beszéljél és becsméreld?? Számomra érthetetlen amikor egy-két mondat után már elítélik a másikat az emberek érdekes én értettem a válaszadót,kicsit sarkosan fogalmazott,de ennyi.

2014. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
5%

#19.


Örülök hogy nem tartozol azok közé az emberi fattyak közé akik szerint az a norma ha a legalantasabb szarként bánsz a gyerekekkel.

2014. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
Oké 16-os, van ilyen is, de egy beteg gyerekkel üvölt az anyja, szidja, átkozza?
2014. nov. 9. 21:03
 20/55 anonim ***** válasza:
27%

#20 Nm vagyok hajlnadó tolerálni a gyerekbántalmazást. Azok akik meg mentegetik ezt azok a legundorítóbb aljas gonosz emberek.

VÉdtelen gyerekeket megütni a leggonoszabb dolog. Aztán azt mondani nekik hogy szeretetből teszed, na az meg a másik.


És a gonoszságot igenis elkell ítélni.

2014. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!