Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az alattunk lakó nő veri a...

Az alattunk lakó nő veri a gyerekeit! Ti tűrnétek?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk ide, tízemeletes lakótelep, semmi konkrétat nem tudok a családról. Kb 10-12 évesek lehetnek a gyerekek. Egy hónapja -még jó idő volt- nyitva voltak az ablakok, akkor figyeltem fel, hogy üvölt velük az anyjuk, tompa puffanánok, majd hangos sírások.

Elég gyakorinak találtam, a gyomrom is görcsbe rándult, mikor hallottam a keserves gyereksírásokat.

Nem sokáig bírtam cérnával, tegnap megkopogtattam a radiátort neki, hogy fejezze már be, és tisztán hallottam, ahogy a gyerekekkel üvölt, hogy haggyják abba a hisztérikát, mert már mások is hallják, és még jobban megverte őket, miattam...

Ezt már végképp nem bírtam idegekkel, le akartam menni, de erre a párom letolt, jól össze is vesztünk, hogy miért szólok én ebbe bele, nyílván ördögfiókák a gyerekek, és csak "neveli" őket.

De nekem az ösztöneim nem ezt súgják, viszont a gyerekeknek sem akarok még nagyobb bajt! Meg persze a férjemmel sem akarok konfliktust emiatt, de úgy utálom ezt a hülye szokást, hogy homokba dugjuk a fejünket!


2014. nov. 9. 19:37
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
44%

Én is hiszek Neked, sajnos volt ilyen undorító szomszédunk...Rugdosta a 2-3 éves fiát, nyomdafestéket nem tűrő mondatokat ordibált napi szinten neki. Azóta a gyerek 2 éves, viselkedésproblémákkal, dühkitörésekkel.


Mi szóltunk a védőnőnek.

2014. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
24%
12 éves.
2014. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
52%

gyerekként mikor anyám püfölt, mit meg nem tettem volna, ha egyik szomszéd bekopog és kizökkenti anyámat...

de persze csak a sajnálkozó tekinteteket kaptam...

felnőtt fejjel azt hiszem én bekopognék és megkérdezném minden rendben van-e? ami mondjuk nem épp a legjobb megoldás mert semmi közöm hozzá, de nem bírnám ki :(

2014. nov. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
56%

Nem akarok veszekedni, de a lényeglátásoddal itt is baj van, lehet, hogy a szomszédban is baj van a lényeglátással! Nem érdekelnek a pontjaim, mert ha érdekelnének, azt írtam volna, hogy szaladj a gyámügyre!


Az volt az eredeti kérdés, hogy mit tennénk? Utánajárnánk, ha így van! Nem tudjuk, hogy hogy van, a legnagyobb probléma az, hogy akik kételkedtek a megérzéseidben és azt mondták, hogy meg kell ismerni a tényeket, azoknak is úgy nekiestt a tömeg, mintha ők vernék a gyerekeket...!

2014. nov. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
29%
Próbálj hangfelvételt készíteni!
2014. nov. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

Na látod, tudsz Te normálisan is beszélni. Nincs baj a lényeglátásommal. Mint már írtam korábban, következő alkalommal le fogok menni, és normális(!) hangnemben beszélni fogok vele. Egy szóval sem mondtam, hogy rohanok a gyámügyre. Tehát utána fogok járni.

És itt fejezzük is be kérlek, mert hiába próbálod érzékeltetni, hogy nem biztos, hogy verik őket, én meg tudom, hogy igen. Lakótelepen nőttem fel, tudok különbséget tenni ha valaki hisztisen sír, felindultságában ordít, vagy csak éppen egyet fingott.

2014. nov. 9. 22:15
 47/55 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem meg kérd meg a párodat, hogy menjen le, és azt teszi velük, amit ők a gyerekkel.


Nagyon nem szeretem az erőszakos megoldást, de van, amikor más nem használ, bizonyos embereknél.

2014. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
39%
Nos, én is lakótelepen nőttem fel, ahol mindent áthallatszott, innentől kezdve igaz, hogy a kérdező nem hallucinál.
2014. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
29%
Nyugodtan jelentsd a gyermekvédelemnél, ez amúgy állampolgári kötelesség is. Kényes kérdés az ilyesmi, de hidd el, hogy szörnyű bűntudatod lenne, ha a végén valami tragédia történne, magadat okolnád, hogy nem tettél semmit. Azzal, hogy jelented, amit tapasztalsz, nem teszel semmi rosszat, meg amúgy is nem úgy mennek ki utána a családhoz, hogy na akkor most visszük a gyerekeket mert itt verik őket. Valószínű, hogy itt az anyukának is segítségre van szüksége, és ha hajlandó együttműködni, akkor mindenki jól jár.
2014. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
60%

Már nem akartam beleszólni, de nem állom meg! Tessék! Mégegy lázító! A párja azt mondta, ne szóljon bele, nem az ő ügyük, meg nincs is közük hozzá! A kedves hozzászóló most arra szeretnék rábeszélni itt az úriembert, hogy menjem le és jól verje el az anyukát, de legalábbis ígérje be neki! Ugyanis, ha nem történt volna "gyermekverés", miért kellene lemennie "ugyanazt tenni"???

Mondtam, én sohasem fogom megtudni a valóságot, de itt már nem is lényeg hogyan szenved (esetleg) a két gyermek! "Lincseljük meg a szülőt!" Mint a középkorban... Annyi a különbség, hogy akkor nem laktak panelben...

2014. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!