Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Waldorf iskolákban a szülőkn...

A Waldorf iskolákban a szülőknek is közre kell működniük vmiben?

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten sok mindenben.
2014. nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
például rugdosni hogy tanuljon, mert a waldorfban tuti nem teszik
2014. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miben például? Konkrétumokat tudnátok írni esetleg?
2014. nov. 12. 16:46
 4/12 anonim ***** válasza:

Épp a kérdésed miatt jutott eszembe, hogy utána akartam nézni, hol vannak a közelünkben Waldorfok.

Most ott tartok, hogy pl. az osztályok berendezésében, kifestésében, meg az évközbeni ünnepek előkészületeiben is részt vesznek a szülők (pl. közös Adventi koszorú készítés, színdarabokban vesznek részt, stb)

Szerintem legjobb ha megnézed, hogy a hozzátok közel levő sülikban hogy mennek a dolgok :)

2014. nov. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem feltétlenül. Aki szeretne közreműködik, aki nem, nem. Egyáltalán nem nézik rossz szemmel, ha nem szeretne a szülő falat festeni, előadásokra járni... Azt nézik rossz szemmel, ha valaki csinálja, pedig nincs is kedve, nem érzi magáénak a feladatokat. Van olyan szülő, aki szeret szervezkedni, tenni, olyan a természete, van aki inkább a háttérben marad.


Mivel a waldorf szülői fenntartású intézmény, a tenni akaróknak több lehetőségük van alkotni, részt venni mint más iskolákban. Ennyi a különbség. A pedagógusok szívesen látják ezeket a szülőket akár az ünnepek megszervezésénél, bármikor. Aki nem akar, nem fogják megjegyezni, nincs belőle semmilyen hátrány.


üdv, egy waldorf pedagósus

2014. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves pedagógus! :)

Mennyire "hátrány", ha a gyerkőc nem W. oviba járt?

Illetve a szülők mennyire kapcsolódhatnak be az oktatásba? (gondolok itt pl. olyanra, hogy mondjuk egy asztalos apuka is vezethet foglalkozást a tanítóval együtt? )

2014. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ide válaszolnék, hátha mást is érdekel. :)


Pedagógus, osztálytanító függő, mennyire engedi be a szülőket. Tud-e együttműködni az illetővel, stb.

De nálunk többször előfordult, igen, hogy a szülők is részt vesznek. Pl. én németet tanítok és mikor Goethe-t mutattam be, jött be irodalomtörténész szülő és segített, beszélgetett a gyerekekkel stb.


Fafaragásba rendszeresen bekapcsolódott nálunk egy apuka.


Gazdasági földrajznál is jöttek szülők beszélni a szakmájukról stb.



Hát őszinte leszek a waldorf ovival kapcsolatban. Nálunk ovi, általános iskola és gimi is van. Akik jelzik az oviból, hogy folytatnák a suliban, több mint valószínű, hogy bekerülnek és ha marad hely, oda jelentkezhetnek külsősök. De a saját gyerekeink elsőbbséget élveznek, amennyiben a tanári kollégium és a leendő osztálytanító is úgy ítéli meg, hogy helye van a suliban a gyermeknek.


Amúgy mindegy, hogy a külsős waldorfos-e, vagy nem. Nem ez számít.

2014. nov. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen:)

Azt még megkérdezhetem, hogy melyik iskolában tanít? (hátha az amit kiszemeltünk)

2014. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Óh,de jó végre egy pedagógus szemszögéből is látni milyen a waldorf.Én nagyon vacilálok,egyenlőre csak informálódok,mert még csak 3,5 éves a lányom,de több mint valószínű,hogy waldorfos lesz.Nekem is lenne kérdésem,igazából ez egy nagyon befolyásoló tényező lenne számomra.Több helyen olvastam,hogy egyes iskolákban kötelezővé tették a antropozófiai társaságba való belépést.Ez mennyire igaz?Mi a teendője a szülőnek ebben a társaságban?Milyen nézeteket oktatnak? Belefér a waldorfba az,hogy én keresztény hívő vagyok,és ebben a szellemben nevelem a gyerekem?Tehát kizárnék mindenféle ezoterikus dolgot,és ezt a társaságot sokan szinte sátánista szektának tartják.A waldorf pedagógiáról már sokat informálódtam,ez a társaság még egy nagy ????? a szememben.


Mellesleg engem is érdekelne melyik városban tanít.Mi Nyíregyháziak vagyunk,itt is van ovi,általános és gimnázium is.Egyenlőre állami oviban kezdtünk idén.

2014. nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, én vagyok a másik anyuka, aki oda szeretné járatni a gyerkőcét:) Szoktam figyelgetni W.-s fórumokat, és tapasztalatom szerint ezt az antropozófiás szöveget jellemzően olyan emberek nyomják, akik W. suli közelében sem jártak, a szülők akik oda járatják a gyereküket meg mind írják, hogy hülyeség (mármint nem kötelező sehova se belépni).

A két suli amit néztem a mi városunkban, ott mindkét helyen kifejezetten keresztény ünnepeket ünnepelnek, benne is van az éves programban. (pl. téli szünet előtti utolsó tanítási napon betlehemes színdarab, meg hasonlók)

2014. nov. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!