Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Waldorf iskolákban a szülőkn...

A Waldorf iskolákban a szülőknek is közre kell működniük vmiben?

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 16:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: ez már nekem is feltűnt,hogy általában azok nyilatkoznak negatívan akik nem is ismerik személyesen ezt a pedagógiát.Azok a gyerekek akik odajártak,illetve a szüleik mind nagyon jókat mondtak,azért ez elgondolkodtató.De körül szeretném járni a témát,hiszen ha úgy döntök,akkor 12 évig fog oda járni...
2014. nov. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Budapesten tanítok. A mi sulink pl. nem is tagja a Waldorf Szövetségnek, bár szoros kapcsolatban állunk velük. Oda járunk továbbképzésekre és együtt működünk, amiben csak lehet.


Nem kell belépni semmilyen társaságba, főleg nem az Antropozófiaiba. Még nem is hallottam ilyenről. Mármint, hogy kellene...


Én katolikus vagyok, hívő. Ugyan templomba nem járok, de abszolút jelen van a vallás az életünkben, a tetteinkben, a gondolatainkban.


Nyilván szimpatizálni "kell" Steinerrel, a tanaival, a nézetekkel, a fő gondolatmenetekkel, hiszen ettől waldorf a waldorf. Nem kell mélyen belemenni, csak ha valakit érdekel a kivesézés. Elég ha azzal egyetért valaki, ahogyan ez átmegy az oktatásba, ahogyan ez hat a gyerekekre. Hiszen az, hogy a gyerekek jól fejlődjenek, egészséges, boldog, önálló fiatal felnőtté váljanak, nem csak a pedagógus felelőssége, hanem a szülőé is. Együttműködés a kulcsszó. A szülői estek is úgy néznek ki, hogy az osztálytanító beszél az osztályról, a gyerekekről, a tárgyakról, hol tartanak stb., de beszél az antropozófiáról is, hogyan simul bele az éppen vett tananyagba. A gyerekek fejlődését és életkori sajátosságait is antropozófiai szempontból közelítjük meg.


Lehet, hogy kicsit elkalandoztam, talán ezt kérdeztétek. :)


Mindenki azt vesz el ezekből a beszélgetésekből, ami ad neki valamit, amit szívesen magával visz. Semmi sem kötelező, persze, hogy nem.


Szekta, nem tanulás, vallás ellenesség, mind mind azok hangoztatják, akik kívülállók. Ha benne lennének, nem mondanának ilyet, mondanám, hogy vicces, de inkább szomorú. Mindenki döntse el maga. :)

2014. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!