Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egyes gyerekeknél kimarad a hiszti- vagy dackorszak?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam rajta, hogy ezek a gyerekek gyorsabban fejlődnek agyilag, és jobban tudják magukat kontrollálni? Magasabb az értelmi színvonaluk? Vagy éppen fordítva, kevésbé érdeklődők, öntudatosak?

Szerintetek?


2014. nov. 16. 20:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat. Erdekes.

Hozzatennem, nemmarra gondoltam, higy egy gyerek sosem all ellen vagy haktogatja minden re, hogy nem, hanem ezekre a "verem a fenekem a foldhoz es egy oran at uvoltok" jellegu hisztire. A "meglatok valamit a boltban, es az nekem kell" hisztire.

Olyan karos lenne, ha ez kimarad? 1-2 eves koromra nem emlekszem, de en sem voltam nehez tini, nem lazadtam, megsem veszem eszre, hogy ez a hatranyomra valt volna.

2014. nov. 17. 06:50
 12/14 anonim ***** válasza:

A földön fetrengős hiszti nem egy általános dolog. Csak épp azért terjed el az emberek fejében, mert igen látványos tud lenni egy ilyen gyerek. :)

De nem minden gyereknél jön ki ennyire erősen. S nem baj, ha a földön fetrengés kimarad, nem is ezt írtuk. A dac teljesen hiánya lenne meglepő, és amúgy káros is.


Amúgy, aki mindenkit lenyomott az mire gondol? Csak érdekelne az ő meglátása is. Mert egyszerűen nem látok indokot és magyarázatot arra, hogy miért lenne jó, ha egy bizonyos fejlődési szakasz kimarad a gyerek életéből.


Az pedig már más kérdés, hogy valakinél jobban, valakinél kevésbé jön ki. Ez elég összetett. Itt minden számít. A gyerek öröklött tulajdonságai, genetikája, és persze a szülő nevelése is. De hát ez egyértelmű, hogy a gyerekre minden hat, nem csak úgy potty megszületnek és vannak. Hat rájuk minden, önmaguk és környezetük is. De a hozott tulajdonságok nagyon is számítanak, ezen a szülő csak finomíthat vagy ronthat.

2014. nov. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez meglepett. En sosem voltam hisztis, semmilyen formaban. Akkor beteg vagyok? Bar teny, hogy felek az emberektol, egyfajta panikbetegsegem van mar ovodaskorom ota.

Nagylanyom meg extrem modon hisztis, anyukam mindig azt mondja, hogy aldja az eget, hogy se en, se hugom nem voltunk azok. Hat nem tudom melyik a jobb hosszutavon...

2014. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom én sem. Csak azért kérdeztem, mert a fiam pl. szokás szerint elkezd bőgni, ha az üzletben néz valamit, és nem akarom megvenni, de mondom neki, hogy a másik irányba van érdekesebb, és megy is tovább.

Nem tudom, jön-e még az erősebb hiszti korszak, jó lenne, ha nem. Hátha megérti, hogy nem veszünk meg mindent (igyekszem erre tanítani, hogy megnézheti a dolgokat, de nem a miénk, nem viszünk mindent haza).

2014. nov. 17. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!