Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján lehet feljelenteni...

Mi alapján lehet feljelenteni az apukát, ha nincs tárgyi bizonyíték és pszichológushoz sem hajlandó elmenni? (pont ezért, mert akkor beszámíthatatlannak ítélnék)

Figyelt kérdés

Videót, hangfelvételt nem tudok készíteni, mert kiszámíthatatlan mikor mi lesz.

Egyáltalán kihez forduljak? Gyámügy, nevelési tanácsadó?


2014. nov. 30. 11:23
1 2 3
 1/22 intrepid ***** válasza:
Mit követett el, hogy föl kell jelenteni? Pont ezt nem írtad ide, anélkül meg hogyan adjunk tanácsot? Ha a rendőrség szükségesnek látja, akkor elrendeli a szakértői vizsgálatot, az pedig már nem azon múlik, hogy akarja-e, vagy nem akarja.
2014. nov. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Kicsit pontosítanád, hogy miért szeretnéd feljelenteni, mire nincs bizonyíték, mit csinál? Te ki vagy (nem mindegy, hogy az anyuka vagy a szomszéd..)?
2014. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Jaj, valóban nem írtam. Anyuka vagyok, nem szomszéd :)

Rendőrségre nem megyek, mert konkrét fizikai bántalmazás (még) nem történt, tehát látleletet sem tudnék vinni. De nem csak veréssel lehet veszélyeztetni egy gyerek egészséges fejlődését.

Nem is tudom, milyen példákat írjak, nap mint nap van valami. De leírok párat, ha az segít eldönteni, kihez menjek. A gyerek kicsi, bőven 2 év alatt.


-Nem bírta kipatentolni fürdés előtt a gyerek bodyját, ezért letépte róla. Piros is lett a nyaka, válla.

-Éjjel sírt, jött a foga. Berontott a szobába és a takarójával együtt vette ki olyan lendülettel és közben ordibálva-káromkodva, hogy attól féltem, levágja a földre.

-Olyan is van, hogy a síró gyerekkel a kezében rúgja a bútorokat, széket, amit talál.

-Pelenkázásnál türelmetlen, üvölt, káromkodik és "lecsapja" a hátára, hogy ne forduljon meg.

-Igazából már semmit nem engedhetek neki, mert mindig az a vége, hogy 1-2 perc után kiabál, csapkod.

-Sokszor szól a gyereknek hangosan, hogy: most már megverlek, fejberúglak, be..szlak a kiságyba stb.


Nevelési tanácsadóban is voltam. Kérték, hogy próbáljam rávenni legalább egy alkalommal, hogy ő is jöjjön. De hallani sem akar róla.

El fogunk költözni, ez nem kérdés. De erre még majdnem egy évet várnom kell, addig nem tudom, hogy bírjuk ki.

Ja és ő nem ilyen ember volt... mintha 180 fokos fordulatot vett volna a személyisége, még a gyerek megszületése előtt.

2014. nov. 30. 14:00
 4/22 anonim ***** válasza:
27%
Te jó ég! Ez elég ijesztő. Miért kell egy évet várnotok az elköltözésre? Ez elég hosszú idő.. Mi lesz ha történik valami ennél is komolyabb ez idő alatt? Én azonnal elköltöznék. Nincs szülő, testvér, valaki akinél átmenetileg meg tudnátok húzni magatokat?
2014. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
Még egy év????Megvárod míg földhöz vágja a kicsit ez a beteg állat??????
2014. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szuleidhez nem tudsz menni?
2014. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%

Nevelesi tanacsado ugyan mit tud seguteni egy ket ev alarti gyereknel??. Figod magad, osszecuccolsz, beadod a valopert, surgos, soronkivuli ideiglenes gyermekelhelyezesi pert is inditasz egyuttal es lelepsz a gyerekkel.

Bar gonodolom munkad nincs, gyesen vagy, hazasok nem vagytok es a gyerek is vedekezes mellett csuszott be

2014. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A Nev.Tan.-nak ehhez senni köze!Családvédelem,Gyámügy,Rendőrség.Szerintem teljesen kiszámítható,hogy mikor gőzöl be...ha a gyerekkel bármi teendő van,vagy sír.Add oda,hogy pelenkázza és készíts hangfelvételt.Miért csak 1 év múlva?És Ő ezt tudja?Nem lehet,hogy azért ilyen hülye(már bocs)?Ne várd meg,amíg valami tragédia történik,mert akkor már késő bánat.3 gyerekes
2014. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek:( Meddig akarod, bírod ezt nézni?! Akár a héten elhúznék tőle, vagy dobd ki!
2014. dec. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A kérdésem ez volt: Mi alapján jelenthetem fel....és hol. Tehát szóbeli elmondás alapján, vagy csak bizonyítékokkal mehetek?
2014. dec. 1. 08:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!