Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szedhetnék nyugtatónak...

Mit szedhetnék nyugtatónak szoptás alatt? Illetve egy kis segítséget kérnek, lassan megőrülök!

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos kislányom,apa németországban volt 4 hónapos kora óta,csak 2-3 hetente jött haza 1-2 napra én pedig anyósékkal itt maradtam babával. Annyi segítségvan,hogy főznöm,mosogatnom nem kell ( csak a kislányomra) mert azt anyós megcsinálja,de a meló mellett neki kb ennyi ideje is van,apósnak még kevesebb, ismerősök messze,így egész nap rám marad a baba. Persze,ezért vagyok itthon vele,csak annyra anyás lett amiatt,hogy csak velem van szinte,hogy két méterre nem tusok menni pl. megkeverni a tűzön az ebédjét,mert sír. Kezdi nem bírni már az idegem a sok sírást és ,hogy arra nincs időm,hogy egyek,vagy igyak,wc-re is vinnem kell magammal,ha alszik nem tudok semmit csinálni mert a legkisebb neszre is felébred,köszönhetően,hogy wgyedül vagyunk itthon.

Mit szedhetnék? Citromfű teát csináltam,gyengén,mert nem mertem erősebben,de nem hat így. Csakhogy már néha rákiabálok szegénykére és nem akarok ilyen lenni. Sokszor már én is sírok vele együtt :'(


2014. dec. 8. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a szeparációs szorongás időszaka. Teljesen normális jelenség. Nem azért anyás a babád, mert csak kettesben vagytok, hanem mert ennek van itt az ideje. Nyilván nem törvényszerű minden gyermeknél, de a többségénél kb. 8 hónaposan előjön, és olyan 2-3 hónaoig tart. Az én fiam 9 hósan egy kis terrorista volt, ha egy pillanatra nem látott, üvölte mászott utánam. Jött velem a wc-re /legalább látja, hogy a nagyok nem pelusba piszkítanak/, csak akkor főztem-házimunkáztam, amikor aludt, és minden ébren töltött percében együtt voltunk. Volt, hogy felkötöttem a hátamra, és úgy porszívóztam. Szval kitartás, nem kell Neked semmilyen nyugtató, csak olvass utána a szeparációs szorongásnak, és légy egyfolytában a babáddal! Hidd el, hamarabb túl fog jutni ezen az időszakon, és megtérül majd a sok energia!
2014. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szoktasd arra, hogy egyedül is ellegyen.


Én is egyedül vagyok az enyémmel, de kezdetektől igyekeztem arra szoktatni, hogy magában is eljátsszon. A járókában is elég sokáig elvan panaszkodás nélkül, én pedig addig tudok mást csinálni.

Most jól is jön, mert vizsgára tanulok és nagyon akadályozna, ha két percenként fel kellene ugrálnom hozzá.


Hagyd biztonságos helyen és menj ki a látóköréből. Ha sír, hagyd 10-20 mp-et. Aztán másnap már 30 mp-et. Utána két nappal 1 percet. Így lassan megszokja, hogy magát is tudja szórakoztatni a játékaival.

2014. dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Biutos,hogy a szorongás is,ami neki kb 6 hós kora óta van,azóta ha elmegyek bömböl! Viszont annyt hibaztam,hogy az elején nagyon sokat hordozgattam,szerettem úgy énekelni neki, akkor is mindig ott voltam. Most viszont főunöm is kellene neki,elmosogatni,rendet rakni,legalább az alap rendet,hogy mászkálni tudjon.

Apa holnap végleg haza jön,annyival is jpbb lesz,ha meló után haza tud jönni és épp költözés alatt állunk,szóval még több dolgom lesz és nagyon har ideges leszek mostanában,valami kell erre az időszakra!

Magamra kötni nem tudom,már lassan 9 kiló,viszont még a pincébe is vinnem kell,mert gurgulázva sír.és hát nem könnyű egyik lezemben 9 kilós gyerek,másilban pedig 10 kilós fákat a tűzre dobni. Egyszerúen nem tusom magára hagyni,ezt kellene megtanulnom...

2014. dec. 8. 14:38
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
2-es nagyon jót írt! Próbáld ki!
2014. dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig hagyd magára. Sír, hát sír semmi baja nem lesz.

Amúgy meg szedjél magne b6-ot.

Én alapon ideg beteg típus vagyok, hamar felkapom a vizet még a legkisebb apróságon is. Viszont amióta szedem, határozottan nyugodtabb vagyok.

Révén hogy lényegében vitamin, nyugodtan szedheted szoptatás alatt is.

2014. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás, minden gyerek átesik ezen. Én mosogatni sem tudtam, mert húzta a le a nadrágomat, hogy ne menjek el.


Vidd magaddal mindenhova, ahova tudod. (Velem a WC-re is jött).

Nem ciki néha bébiszitterre hagyni, ha az idegeid kivannak, nem ördögtől való a TV, próbálj neki valami korának "megfelelő" rajzfilmet keresni, hátha. Függő hinta esetleg? Abban el szoktak lenni. Akkor sincs semmi baj, ha néha hagyod ordítani kicsit. (Velem is előfordult, hogy rácsuktam a szobaajtót, mert éreztem, hogy nagyon határon vagyok, még mielőtt kiabálnék, becsukom, 2 perc, lenyugszom, és mehet tovább minden).


Citromfű teát próbáld erősebben, de van homeopátiás nyugtatószer is, meg kell találni a megfelelőt. Pl. Sedatif PC

2014. dec. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kettes válaszoló, mázlid van, hogy ennyivel le tudod szerelni a gyerkőcöt. De sajna nem mindegyik ilyen egyszerű eset a szepa szorongás időszaka alatt :)
2014. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!