Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma mondtam el legjobb barátnőm...

Ma mondtam el legjobb barátnőmnek, hogy babát várok. Nem gratulált nem kérdezett semmit. Annyit mondott "gondoltam"!?

Figyelt kérdés
Hogyan reagáltatok volna? Zavaromban el kezdtem másról beszélni, hogy megtörjem a csendet. Elég kínos szituáció volt.
2014. dec. 9. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ez az ember a legjobb barátnőd? Biztos vagy te ebben? Szomorú. Hogyan reagálnék? Átgondolnám, hogy ki is ő nekem és mennyire állunk közel egymáshoz. Ez a reakció szánalmasan gyenge és még a szomszédnak is gratulálnék, már csak reflexből is, nemhogy a legjobb barátomnak.
2014. dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Valószínű én sem tudtam volna megszólalni. Azért következő alkalommal megkérdezném tőle, hogy miért nem örül?
2014. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Lehetséges,hogy neki évek óta nem jön össze?


Amúgy akkor is illett volna gratulálnia, ha egyszer a legjobb barátnőd.

2014. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Furcsa.

Ha tényleg a legjobb barátnőd, akkor legközelebb kérdezz rá, hogy miért volt ez.

Nekem még a legnagyobb ellenségem is gratulált ebben a helyzetben, és az sem kifogás, hogy neki esetleg nem jön össze.

2014. dec. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Visszakérdeztem volna, hogy "nahát, miből?" Hátha ezzel elindul egy párbeszéd, amivel kibogozhattuk volna azon melegében, hogy most akkor mi van. Egyébként nekem is rosszul esett volna, ha nem gratulál, nem kérdez stb.
2014. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Nyugi, nem tudja még kezelni a helyzetet. Az én barátnőm megpróbált meggyőzni róla, hogy mekkora hülye vagyok, és szerinte el kéne vetetnem. Piszok szarul esett, meg is haragudtam rá, de később belátta, hogy hülyeséget mondott, és megbeszéltük, hogy ki mit érzett abban a helyzetben. Ő még egyszerűen agyban olyan messze volt a családalapítástól, hogy szinte még haragudott is rám, amiért szerinte én tönkre teszem az életem. Ma már imádja a (már iskolás) lányom, és nagyszerű anyának tart.

Aztán felidéződött bennem, hogy 17 évesen hogyan is reagáltam a nővérem esküvőjének hírére. Hát piszkosul haragudtam rá, nem értettem meg, miért kell ez, és úgy éreztem elveszítem őt, nem is lesz a nővérem többé. Mindezt ellenállással fejeztem ki balgán. Van hogy hülyén reagál az ember néhány helyzetre. Adj időt neki, és tedd túl magad rajta, hogy még nem tud veled örülni.

2014. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

én is így jártam, még meg kellett emésztenie, hogy valahol "kiválok a sorból" más lesz a kapcsolatunk, vagy nem is tudom hogy mondjam, második alkalommal már jót beszélgettünk erről.


amúgy érdekes, nekem senki nem gratulált vadidegeneket leszámítva..

még a kórházban is azzal jöttek, hogy "hadd lássam, de aranyos, ó istenem"..meg stb..


komolyan az utcán egy vadidegen srác amikor zebránál a pirosnál rám kérdezett, hogy vajon én szültem e, mert nem látszik semmi rajtam, hihetetlen (akkor volt 4 hetes)Ő mondta, hogy GRATULÁLOK!

meg a kollégáim.

2014. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi idős terhes vagy, de lehet azért sértődött meg, mert "csak most mondtad meg", nem mindjárt melegében mikor pozit teszteltél, lehet ilyesmi van a dologban.

Egyébként fura, elhiszem, hogy rosszul esett.

2014. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
En azt gondolom h o mivel mar tudta vmibol h terhes vagy es azert is mondta h gondolom, es lehet ez arra volt a reakcioja, h azert egyertelmuen tudhatta vhonnan, viselkedesbol, mastol esetleg. Lehetseges rosszul esett neki h meg csak most mondtad el? Ez nem fordulhat elo? Nem volt szep h nem gratulalt de lehet ez volt a baj nem? En megbeszelnem vele, vagy mar akkor rakerdeztem volna rogton h mibol gondoltad? Vagy egyebek. Ha valoban a legjobb baratnod akkor meg kell h tudd ezt vele beszelni. Es szerintem tedd is meg.
2014. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Azért nem olyan nehéz ám megfejteni ezt a helyzetet. Biztos ő is nagyon szeretne már gyereket, ilyenkor nagyon fájó, ha (főleg hozzánk közel álló) más nők teherbe esnek. Persze nem reagált szépen, de én igyekeznék megértő lenni. Közeli hozzátartozó, barát, családtag esetén az ember kevésbé érzi szükségét, hogy leplezze az érzelmeit, legyen szó örömről vagy csalódottságról. Neki az első reakciója a csalódottság volt. Szerintem adott esetben meg lehet érteni.
2014. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!