Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett nagyobb korkülönbsé...

Miért lett nagyobb korkülönbség nálatok?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére lennék kíváncsi, akiknél 3 év vagy több korkülönbség lett a gyerekek között. Mi volt az oka?

(Nálunk is valószínű, hogy így lesz, az első elég problémás és akkor nyugodnék meg, ha minimum 3 éves koráig egyedül rá tudnék koncentrálni és kicsit "megnevelni". Testvért mindenképpen szeretnénk.)


2014. dec. 9. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
CSaládban van 7 év korkülönbség. Ennyi idő kellett, hogy az anyuka újra rászánja magát a szülésre, neki borzalmas élmény volt. Nálunk kis korkülönbség lesz, de nem extrém kicsi, 2 év. Nekünk így kényelmes.
2014. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Minimum 5 év lesz a korkülönbség.


1. Mindkettőnk testvérei ennyivel fiatalabbak/idősebbek, és nagyon jónak ez a korkülönbség mindkettőnk családjában.

2. A szakvizsgámig még van 2 év, most 3 éves a lányom, és ha lesz még gyerekünk, neki is szeretném megadni azt, hogy az otthon töltött időszakban csak rá figyeljek (mármint nyilván a család többi tagja mellett :)). Ha hamarabb vállalnánk, maximum 1 évet tudnék vele itthon tölteni, és minimum kettőt szeretnék, ahogyan ezt a lányommal is tettem.

3. A férjem nagyon családcentrikus, az első kislányunk születése idején phd hallgató volt, akkor rengeteg időt tudott velünk tölteni, és szeretnénk megvárni, míg szakorvos lesz, hogy egy újabb kisgyerek mellett ismét kötetlenebb legyen a beosztása (most ér a rezidensi évek végére, szakorvosjelölt lesz, oktat is mellette orvostanhallgatókat, stb., szakorvosként más sokkal kevésbé kiszolgáltatott).

+1. Elég sok vacakolás volt a császáros hegemmel, tehát 3 évnél kevesebb idő semmiképp nem lett volna.

2014. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 év lesz, most vagyok a 25. hétben a kisebbikkel.

Nekem is rettenetes szülésélmény volt az első, fél évig tartó gyermekágyi depresszióval (nem elnagyolt hiszti, pszichiáter kezelt).

És ki kellett vetetni az epehólyagomat, azt mondták az orvosok, orosz rulett lenne anélkül vállalni a második terhességet.

2014. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 év és 4 hónap van a lányaim között. Amikor a nagyobbik 1,5 éves volt, akkor kezdtünk el próbálkozni és 14. hónapban fogant meg a tesó. Kevesebb korkülönbséget terveztünk, így hozta a természet.
2014. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22 ev, feltestverek
2014. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert legalább 3 évet szerettünk volna köztük. Az oka az én egyéni tűrőképességem és a gyerek személyisége, és anyagi jellegű volt. 3 év után sajnos úgy alakult az anyagi része, hogy halasztanunk kellett, pedig szerettük volna. Aztán nekem volt egészségügyi gondom, de végül 10 évkülönbséggel sikerült.
2014. dec. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem azért hoztak össze a szüleim a 9 és 12 éves tesóim után, mert a szomszédban született egy kisfiú, és anyukámnak nagyonnagyon fájt a szíve még egy baba után. :) Férjemet fiatalon szülte anyósom, később rádöbbentek, hogy hamar felnő a gyerek, nem akartak egyedül maradni a negyvenes éveikre, így lett egy 13 évvel fiatalabb öccse.
2014. dec. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
1gyerek után másfél évvel nagyon súlyos autóbaleset. Hosszadalmas felépülés, + azt mondták, soha nem lehet már több természetes úton. Sikertelen lombikok-majd megnyugvás-nekünk ezt szánta az ég. Egyszercsak késik. 7év korkülönbséggel megszületett a másodszülött. Mikor 5hónapos volt ismét +terhességi teszt. A kicsi januárban születik majd, 13hónappal és 8évvel később a tesóinál. :)
2014. dec. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi 4-en vagyunk testvérek,én vagyok a legfiatalabb. 8 év van köztünk a legidősebb tesómmal.Engem már nem is akartak,anyu fogamzásgátlót is szedett,mégis megmaradtam:)
2014. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves lesz hamarosan. Szeretnénk tesót mindenképp, de majd csak 2-3 év múlva. Hogy miért ilyen későn, egyszerű a válasz: nem érzem/éreztem magam késznek arra, hogy egy kicsi mellé bevállaljak egy picit. (Ismerem a kapacitásom)
2014. dec. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!