Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyermekes anyukák, miért...

2 gyermekes anyukák, miért nem vállaltok harmadik gyermeket?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy azok a családok, akiknek 2 gyermekük van, miért a 2 mellett döntöttek és miért nem lett harmadik?
2014. dec. 10. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Le lehet pontozni, de azért mert nincs több szoba, nagyobb lakásra pedig nem futja. És magamból indultam ki, hogy mennyire nagyon utáltam a tesóimmal egy szobában lenni.

Félreértés ne essék, a testvéreimet imádom, a mai napig nagyon jó a viszonyunk, de kamaszként ez rettenetes volt, nagyon utáltunk egy szobában lenni.

2014. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert a második terhességem már elég problémás volt: vészes hányás(kórházban is voltam), cukor, trombózisveszély, visszerek mindenhol. A másik ok, hogy úgy gondoljuk, hogy kettőnek mindent meg tudunk adni, háromnak már nem biztos.
2014. dec. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik a pontozónak nem vagyok elég SZUPERANYA. Sebaj, mi így vagyunk boldogok, és nem fog fájni a fejem, ha a gyerekeim tovább akarnak tanulni. :) Szép estét mindenkinek! :))
2014. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi hármat terveztünk, de mivel két igen aktív gyerkőcünk van, úgy döntöttünk ennyit bírunk idegileg. Rájuk maximálisan oda tudunk figyelni, meg tudunk adni mindent lelkileg, anyagilag.


Le a kalappal a három, vagy több gyerekes családok előtt! :)

2014. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert anyagilag nem engedhetjük meg magunknak és azért mert valószínűleg nem élném túl az újabb terhességet és szülést.
2014. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mindig kettőt akartam, mert szerintem jó ha van testvére egy gyereknek, és engem a 2 gyerek tökéletesen kielégít, nem vágyom harmadikra.

Ráadásul 2 gyerek mellett dolgozni is lehet még, azért hármat menedzselni nem könnyű feladat (kolléganőm állandóan szervez), hol egyik hol másik betegszik le, ilyen-olyan kötelezettség (fellépés ha táncol, verseny ha sportol, anyáknapi ünnepély, egyéb iskolai program).

2014. dec. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. mert akkora a lakás, hogy 2-en férnek el benne normálisan.

2. ennyit tudunk felelősségteljesen felnevelni anyagi szempontból.

3. mire a 3. jönne 30-on felül lennék és 30on felül én nem szeretnék szülni.

2014. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én viccesen azt szoktam mondani,hogy azért van 2 gyerekem,mert kezem is csak kettő van,és amíg a 10 éves szereti fogni,addig én sem engedem el.


Nekem is lakás és autóméret problémáim lennének.

Nem is értem,hogy miért kell több gyerek.Persze,aki megteheti anyagilag,annak legyen több,de legtöbbször a nagyon szegényeknek van sok gyerekük.

Szeretnék ennek a kettőnek olyan életet biztosítani,amilyen nekem sohasem volt,szeretném,ha járnának főiskolára.Ami 2 gyereknél is drága,háromnál ugye még drágább.

2014. dec. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: egyetértek, de hozzátenném, hogy ez nem csak pénz kérdés. A gyerekekkel foglalkozni is kell, nekem munka mellett (én szeretem a munkám és nem szívesen adnám fel) két gyerek az, akivel foglalkozni tudok, meghallgatni a bajaikat, segíteni ha elakadnak a tanulásban, menedzselni, hogy kinek kell ez a suliba keddre, kinek az szerdára, melyik nap melyiknek van szülői. Ééééés emellett magammal is van idő valamennyit foglalkozni.


Persze nagycsaládban a nagy foglalkozhat a kisebbekkel, na de akkor is fontos a gyerekeknek, hogy anyuval legyenek, hogy csak rá figyeljenek.

Egyszer olvastam valami nagycsaládosról riportot, a nagyobb gyerekek azt mondták, hogy nekik 2-3-nál nem lesz több...

2014. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!