Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet adjam majd a...

Melyik nevet adjam majd a kisfiamnak? Nem tudok dönteni!

Figyelt kérdés
Párom Tamás, a családi hagyomány szerint ha fiunk lesz akkor az apja nevét kell kapnia. Ezzel nincs is semmi gond. Viszont én apósomnak nagyon sokat köszönhetek és eldöntöttem, ha egyszer fiam lesz akkor az ő nevét fogja kapni. Most, hogy pont a fiától vagyok terhes nem tudom mi legyen. Voltatok már hasonló helyzetben?
2014. dec. 10. 18:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%
Mondd el a családban, hogy TE milyen nevet szeretnél, a többiek meg barátkozzanak meg vele.
2014. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%
Itt csak az a gáz, hogy az ifj. Ádámnak kell hogy Ádám legyen a fia, hamár családi hagyomány.... Szóval ez sehogysem lesz így jó, nem?
2014. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ki sértödik meg, ha nem Tamás lesz?
2014. dec. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Van abban valami, amit a 12-es mond. Nagyon bekavarnál így.

Szerintem mondd el a családnak az ötletedet és ha tetszik nekik, akkor jó, de ha nem, akkor felesleges erőltetni.

2014. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Sógoromnak van egy Àdám nevű fia akinek szintén van egy ilyen nevű kisfia. Amúgy már apósom nagyapjának is ez volt a neve.
2014. dec. 10. 18:57
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Es ha ket keresztneve lenne a gyereknek? Tamas Adam? Akkor nem lenne mindenki boldog?
2014. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
96%
bocs de az ilyet soha se értettem. Az apósodnak emelj szobrot vagy vegyél kocsit de miért gondolod h akkor háláltad meg amit tett veled, ha az ő nevét adod a gyerekednek? én sose adnék hagyományból nevet a gyerekemnek aztán jönnek az ilyen idióta ifjabb ifjabb ádámocska mert különben összekevernék a családban levő másik 25tel. Adj olyan nevet ami neked és a férjednek megfelel és kész, én tojnék az ilyen elvárásokra, és őszintén egy normális családban nem is erőltetjük rá az ilyet a másikra
2014. dec. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha már van neki Ádám nevű unokája akkor hülyén jönne ki szerintem ha több unokája is ádám lenne. A helyedben a férjeddel megbeszélném hogy nekem nagyon tetszik az Ádám név tökéletesnek érezném a babának. Ha nagyon tiltakozik a férjed akkor legyen Tamás Ádám. Abban minden benne van. Tisztelet az apa és a nagyszülő felé is. Ádám nagypapa sem fogja keverni a két unokáját. Vagy szakítsd meg a hagyományokat és válasz egy szép férfinevet.
2014. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"Sógoromnak van egy Àdám nevű fia akinek szintén van egy ilyen nevű kisfia."

Jajj ne máár! Ennek ellenére még mindig ragaszkodsz ehhez a névhez?

2014. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Legyél kicsit kreatívabb, ezer másféle módon kifejezheted a háládat apósod felé. Nem biztos, hogy szeretnének még egy Ádám nevű unokát. Lehet, hogy sógorodék sem örülnének neki.
2014. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!