Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet adjam majd a...

Melyik nevet adjam majd a kisfiamnak? Nem tudok dönteni!

Figyelt kérdés
Párom Tamás, a családi hagyomány szerint ha fiunk lesz akkor az apja nevét kell kapnia. Ezzel nincs is semmi gond. Viszont én apósomnak nagyon sokat köszönhetek és eldöntöttem, ha egyszer fiam lesz akkor az ő nevét fogja kapni. Most, hogy pont a fiától vagyok terhes nem tudom mi legyen. Voltatok már hasonló helyzetben?
2014. dec. 10. 18:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Hát, ilyen az élet, ha egyszer a sógornőd korábban szült és már lefoglalta a nevet, neked mást kellene keresned. Sok családban előfordul, az apósod sem hiszem, hogy megtisztelve érezné magát pusztán azért, ha minden unokáját róla neveznék el.. Ha 5 gyereke lenne, akkor mind az 5 elsőszülött fiú Ádám lenne? Inkább arra törekedj, hogy jó kapcsolatban legyen az unoka a nagyapjával.
2014. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ha ennyire jóban vagy apósoddal, és teled, akkor mond neki hogy válasszon nevet az unokájának. Biztos örülne neki :)
2014. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy Ádám nevű unoka. Legyetek kreatívak és talàljatok egy olyan nevet, ami mindkettőtöknek tetszik :) A hagyományok mindig félbeszakadnak.
2014. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Furi lesz amikor az após kikiabál az udvarra az unokáknak:

-"Ádámok gyertek be!!"

2014. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szerencsés két azonos nevű kisgyerek a családban. Mondjuk én annak sem vagyok híve, hogy a szülőről vagy más családtagról nevezzül el a gyereket. Nem is praktikus, de nem értek egyet az elméletével sem. Sógornőd se biztos, hogy jó néven venné, ha lekoppintanátok a nevüket. Meg legyen már mindenkinek saját neve, hisz mindenki külön egyéniség, külön világ. Most fontos neked, hogy apósod annyit segített, de a név nem a tiéd lesz, hanem a gyerekedé.
2014. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szeritnem legyen akkor valami hasonló az Ádámhoz pl Áron, Ákos, Ármin, Ábel.
2014. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!