Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek csak 1 gyerekük van,...

Akiknek csak 1 gyerekük van, és nem is szeretnének többet, azok miért nem?

Figyelt kérdés
Milyen ok miatt vállaltok/vállaltatok 1 gyereket? Senkit nem akarok bántani, csupán érdeklődöm.

#gyerek #egy gyerekesek
2014. dec. 11. 14:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%

Nekem 18 hós a lányom, ő is nagy valószínűséggel egyke marad. Se anyagilag, se türelmileg, idegileg nem vagyunk ráhangolódva, hogy több legyen.

A terhességem egy álom volt, gyors, fájdalommentes szülés (császár), ha csak ennyiről vélekednék, akkor még 1000x is képes lennék végigcsinálni, de ami utána következett, mi azt viseljük a mai napig nehezen ( hasfájás, fogzás, szeparációs szorongás hullámok, 15 hónap nem alvás, nulla pihenés, még most se, szinte hiperaktív módon pörög egész nap, sosincs el egyedül,folyton ugráltat minket, na és a hisztijei....) elég húzós időszak volt ez idáig is, ezt én nem bírnám még 1x sem újracsinálni.

Tömören ennyi.

2014. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%

Egy ovis gyermekem van. Nem lesz több.

Ennek több oka van:

- már bőven 30 felett vagyok, már közel a 40-hez- én személyesen úgy érzem, hogy már kicsúsztam az időből (igen, ezt én érzem, biztosan van, aki nem így gondolja, de nekem személy szerint már nem opció a 40+ szülés)

- sürgősségi császárom volt terhességi toxémiával (egészségesek vagyunk hála Istennek mindketten)- de valószínűleg a korral ez nem a pozitív irányba változna

- ugyanígy genetikai kockázatot látok az életkorommal összefüggésben

- anyagilag teljesen rendben vagyok, CSAK anyagiakat nézve simán beleférne még 1-2 gyermek, de nem csak ez az egy vetülete van a gyermekvállalásnak, hiszen ez azért egy jó esetben 20-30 éves stabil kötelezettséget jelent és így is kell kalkulálni, nemcsak az első 1-2-3 évet nézni

- nemrég elváltam, így valóban egyedülálló is lettem, így elég nehéz lenne összehozni :). Egyelőre nem vágyom párkapcsolatra, de ha az élet a későbbiekben úgy hozná, akkor már megint bőven 40 felett lennék, így ez is a gyermekvállalás ellen szól

- kövezzetek meg érte, de úgy gondolom (és a gyerek apja is, akivel normális kapcsolatot ápolunk a kicsivel kapcsolatos kérdésekben tényleg)- hogy ebben az élethelyzetben így jó, ahogy van. Úgy gondolom, hogy mindketten megadjuk a gyermekünknek azt a maximális törődést, szeretet, anyagiakat, ami lehetséges a mi helyzetünkben- nem vagyok biztos abban, hogy egy későn jövő második vagy többedik gyermek esetén ez feltétlenül így lenne. Most kemény munka mellett is rendezett életkörülményeink, tiszta és meleg otthonunk van, el tudom őt vinni mindenféle sportot kipróbálni, vendégül tudjuk látni a kis barátait, van idő arra, hogy sokat olvassak neki, kreatívkodjuk stb.- két-három gyermek mellett ugyanennyifelé szakadni már nem menne ilyen flottul.

- egy nagyon jól fizető munkám van, jó beosztásban- kellemes környezetben, jó kollegákkal- viszont az elvárások is hatalmasak- pontosan tudom, hogy ha még egyszer elmennék szülni, ide már nem tudnék visszajönni- sajnos változott annyit az előmenetelem, másrészt a cég hozzáállása is, hogy már nem menne az, ami az első után még sima ügy volt.


Sok tényezős ez a kérdés- mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hány gyermeket vállal. A lényeg számomra az, hogy tisztességgel, szeretetben, a tőle telhető legjobbat adva igyekezzék nevelni.


A felelőtlen szülőket (legyen az elhanyagoló vagy nyomorba x+1-et vállaló megélhetési segélyes, vagy a jómódú, gyermeknevelést teljesen dadákra hagyó stb.) mélyen megvetem.

2014. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Én mindig két gyereket szerettem volna, van tesóm, jó a kapcsolatunk, szerettem volna ezt megadni a lányomnak is. Viszont a páromban hatalmasat csalódtam a szülés után. Ő akarta jobban a babát (én még vártam volna 1-2 évet), az egész terhesség alatt másról sem volt szó, hogy majd mindent együtt csinálunk, és hű de milyen jó lesz. Aztán miután megszületett a baba rájött, hogy ez bizony nehéz... lassan 10 hónapja mást se hallgatok, csak hogy neki mennyi mindenről kellett és kell folyamatosan lemondania, hogy a gyerektelen haverjai mennyi mindent csinálnak és hogy ő milyen fáradt. Holott én vagyok a kicsivel itthon egyedül reggel 7től este 7ig és éjjel én kelek hozzá, ha felsír... stb. Ha ezt az időszakot túl is éli a kapcsolatunk, több babát nem merek bevállalni :(
2014. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy ovis gyerekünk van, sajnos már közel a negyvenhez mindketten, ez az egyik ok, a másik az anyagiak, harmadrészt pedig a türelem hiánya. Talán ha korábban belevágunk a családalapításba, belefért volna még egy, de így már úgy érzem, nem tudnám előröl kezdeni az egészet.
2014. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%

Én tiszteletben tartom mindenki döntését, véleményét. Jó lett volna, ha valaki az anyagiakat írta a döntés okának, részletezte volna, hogy mi az oka. Nem telik villanyszámlára, vagy külföldi nyaralásra évente háromszor plusz három évente lecserélni az autót?

Én egyke vagyok. Nekem nem volt jó úgy felnőni, hogy nincsen testvérem. Mindig irigykedtem azokra, akiknek van. Én tudtam, hogy egy gyereket nem szeretnék semmiképp, hanem többet, de legalább kettőt. Nálunk úgy alakult, hogy 19 hónap lett közöttük a különbség, tehát nem volt könnyű az első pár hónap. Kimerült voltam, de szépen belejöttem mindenbe. Ja, és albérletbe szültem a második gyereket is. Most veszünk házat, igaz hitelre, de költözünk egy nagy 130m2-es családi házba, az 53m2-es panelből. Nem érzem nagy tehernek, hogy két kicsi van. Mindkettő alszik éjjel, remekül eljátszanak egymással. Csodálatosnak érzem, ahogy a boldog kacajukat látom és hallom. Én úgy érzem, nagy hiba lett volna a fiamat megfosztani a kishúga létezésétől. Imádják egymást. A kicsi most 13 hónapos, de én már nagyon vágyom újabb babára, terhességre, és, hogy igazi nagycsalád legyünk.

Nem vagyunk tehetősek. Van két hitelmentes autónk, igaz nem fiatalok, 15 évesek. Most lesz egy nagy házunk, így nem marad semmi megtakarításunk. Gyermekeink nem szenvednek hiányt semmiben, de, hogy egyetemre hogy járatom majd őket, arról fogalmam sincs. Most akkor amiatt mondanánk le a több gyermekről? Ki tudja mi lesz 18-20 év múlva? Lehet, hogy egy gyerek egyetemét sem tudnám fizetni. Szóval, mi a férjemmel úgy látjuk, hogy szeretnénk megadni a gyerekeinknek a boldog "nagy családot" és a boldog gyerekkort.


Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak leírtam a véleményemet, ha már belefutottam a kérdésbe.

2014. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%
7-es vagyok. Az, hogy anyagiakban nem tehetjük meg, az azt jelenti, hogy minden hónapban nullára futunk, sőt. Volt némi megtakarításunk, de lassan elfogy. A nagyszülők most is sokat segítenek, de én az ő nyakukra nem szülök még egyet. Nagy valószínűleg pár év múlva jobban fogunk állni, de én erre sem szülök még egyet, mert ez sem biztos, amikor pedig ez kiderül már én is közelebb leszek a negyvenhez, mint a harminchoz. Nekünk az, hogy az egyetemet biztosítani tudjuk a fiunk számára, bevallom, fontos. Fontos, mert ezzel a jövőjét alapozzuk meg és persze lehet azért, mert mindketten diplomások vagyunk (sőt, az összes nagyszülő is). Nekem ez fontosabb, mint a nagy család. Mondom ezt úgy, hogy egyke vagyok és sosem hiányzott a testvér.
2014. dec. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

Még nincs gyerekünk, 2-őt tervezünk, de lehet, hogy megmaradunk végül 1-nél, ha úgy érezzük, hogy annyira van csak energiánk. Ha viszont marad, akkor egy harmadikat sem zárunk ki. Nem ismerjük még magunkat szülőként, majd kiderül, hogy mennyi türelmet és figyelmet tudunk egy gyereknek szentelni, és ennek függvényében fogunk vállalni utána. Úgy számomra nincs értelme még egyet vállalni, ha tudom, hogy nem fogok tudni neki érzelmileg is megadni mindent, mert fáradt leszek. Ebben az esetben még szóba jöhet a nagyobb korkülönbség a testvérek között, de majd meglátjuk.


Korábban mindig két gyereket akartam, mert mi is ketten vagyunk testvérek, de ha úgy alakulna, eggyel is boldogok lennénk.

2014. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%

Most én is úgy érzem, hogy csak egy gyereket szeretnék. Egyrészt a kapcsolatom miatt a bátyámmal, most nem akarom részletezni, d enem volt felhőtéen, rengeteget veszekedtünk, sokszor szemét volt velem, a szüleim se tudták kezelni ezt a kérdést.

A másik az, hogy jelenleg egy 3 szobás lakásban lakunk, 1 háló, egy nappali és egy nagyon kicsi kisszoba. Ott 2 gyerek nem férne el.

Inkább megadok minden lehetőt egy gyereknek, minthogy legyen kettő és meg eklljen gondoljam mit vehetek meg.

Persze, ez a gondolatmenet csak odáig fog működni, ha kislányom lesz. Nagyon vágyom kislányra, ha sikerül, akkor nem kell több. Ha kisfiú lesz, akkor lehet bepróbálkozom még eggyel, de 2 fiútól nagyon félnék...

2014. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
8%
18-as, én ugyanígy vagyok, csak fordítva. Ha az első fiú lesz, akkor lehet, hogy nem is akarok majd többet. Ha lány, akkor akár még egy 3. is bevállalunk, ha az első kettő kislány.
2014. dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok sosem akartam babàt míg meg nem ismertem párom. Az elejétől kezdve tudtsm hogy imádja a piciket. Hàt lett is tervezett baba 8 hónapos már. Màr az elején mondta hogy egy picit szeretne akit tisztességben fel tud nevelni. Én mostansàg sokat töprengek egy kistesón de ez kétemberes dolog és nem szeretnék semmit erőltetni. És kijelenthetem hogy 22 évesen nagyon jó és hihetetlen apuka :-) a màsik része a dolgoknak hogy a kislányunk sosem volt síród hasfájós az éjszakai kelések hamar elmaradtak. Enni mindent eszik nem válogatós egyedül jól eljátszik tehát nagyon szupi kis bébi. Attól is félek ha lenne kistesó teljesen az ellentéte lenne és nem tudom hogy kezelném. Bár a héten késett egy napot a piros betűs ünnep és azt mondta párom hogy azt hitte jobban jobban fog örülni hogy mégis megjött. Tehát valahol még él bennem egy pici remény és lehet nem mondanék rá nemet.
2014. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!