Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek csak 1 gyerekük van,...

Akiknek csak 1 gyerekük van, és nem is szeretnének többet, azok miért nem?

Figyelt kérdés
Milyen ok miatt vállaltok/vállaltatok 1 gyereket? Senkit nem akarok bántani, csupán érdeklődöm.

#gyerek #egy gyerekesek
2014. dec. 11. 14:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Kis híján mindketten ott maradtunk a szülőágyon. Nem valószínű, hogy még egyszer kockáztatunk, akkor inkább legyen egy, de lássam, ahogy felnő.
2014. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a fiam akkora volt, mint a válaszadók többségének a gyerekei (tehát 1-3 éves kor között), akkor még én is úgy gondoltam, hogy nem szeretnék több gyereket. Pont olyan okok miatt, mit amit itt a többiek írtak: anyagiak, türelem. De most, hogy már egy nagy, hétéves gyerekem van, teljesen máshogy állok a testvér kérdéshez, hiszen nem egy totyogós mellé vállalnék még egy babát, hanem egy sokkal önállóbb nagygyerek mellé. Aki már elmegy egyedül vécére, ha kell neki, aki már tölt magának inni, ha szomjas, aki elpakol maga után, aki reggel kikeresi a ruháját a szekrényből és felöltözik egyedül, aki este egyedül lezuhanyzik és fogat most lefekvés előtt, és aki sokkal inkább a beszélgetést igényli, mint azt, hogy emelgessem és tartogassam. Így nálunk már bőven belefér, hogy jöjjön a kistestvér, mivel a két gyerek igényeit párhuzamosan is ki lehet elégíteni, nem ugyanazt a fajta törődést igénylik majd. Persze ezzel nem azt mondom, hogy a fiammal nem kell foglalkozni, de mint mondtam, neki már sokkal fontosabb az, hogy lefekvés előtt egy jót beszélgessünk, vagy hogy amíg főzök, addig magyarázzam neki, hogy éppen mit csinálok, vagy hogy az apja megtanítja nyakkendőt kötni, vagy hogy séta közben elmondjuk neki, hogy a városban melyik épület miről híres.

A másik, hogy anyagilag is sokkal jobban állunk, mint hét éve, úgyhogy ilyen szempontból sem lenne probléma a második baba.

Szóval én senki döntésének a komolyságát nem szeretném vitatni, de az évek során még bőven változhat az, hogy szeretne-e egy pár még egy gyereket, vagy sem.

Nyilván ahol komoly egészségügyi kockázatot jelentene a terhesség és a szülés, vagy ahol a házastárs hozzáállása nem megfelelő, ott más a helyzet, de amúgy, ha csak arról van szó, hogy nehéz egy kisbabával/totyogós gyerekkel, ott azért arra is gondolni kell, hogy idővel úgyis nagyobb lesz, és a nehézségek nagy része megszűnik (vagy lecserélődik másfajta nehézségekre).

2014. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

AZért nagyon érdekes, hogy szinte mindegyik válaszban előfordul az "anyagi ok". És számomra ez borzasztó. Mármint az, hogy sokan emiatt is nem mernek vállalni gyereket. Mint ahogy én sem. Annyira bizonytalan minden. Anno szüleimnek volt fix munkája, ahol nem kellett attól félni, hogy egyik napról a másikra utcára kerül. Már nem azt az időt éljük, hogy "ahol elfér egy, ott elfér még egy is".

2014. dec. 12. 17:38
 24/25 anonim ***** válasza:

Nekem van egy betegségem (nem örökölhető, nincs hatással a babára,mielőtt valaki lepontozna)és mellette már az első gyerek is nagyon megterhelő volt, nem tudnám még egyszer végigcsinálni, most is csodálom,hogy bírtam.

Illetve semmi segítségem nincs, azért nyilván más lenne, ha lenne nagymama aki minden délben hoz friss ebédet és marad 2-3órát babázni. Akkor lehet elgondolkoznék rajta,de a napi 12 órát távollévő férj mellett semmiképp.

2014. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy 5 hónapos lányunk van, és marad is csak az egy. Terhesség, szülés álom volt, nulla komplikáció császár, nem is volt miből felépülnöm. Anyagilag megtehetnénk hogy vállalunk még, de én már most az őrület határán állok a bezártságtól, a felnőtt társaság hiányától, a munka hiányától, alig várom, hogy mehessek vissza dolgozni. Lehet lepontozni, hogy milyen anya az idején - már megtették egy páran, máshol - DE én végtelenül tisztelem azokat akik 2-3 gyereket vállalnak és 3-5 évig otthon vannak, mert bírják. Én nem vagyok ilyen, ezért csak egyet vállaltunk.
2014. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!