Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti tartanátok a kapcsolatot?...

Ti tartanátok a kapcsolatot? Vagy felejtsük el őket?

Figyelt kérdés

Van 4 gyerkőc, 4 hónapja költöztünk el a faluból. Eddi a párom szülei, testvérei szomszédok voltak. Már akkor se érdekelt senkit a mi 4 gyerekünk, se szülinap, se karácsony. Nem az ajándék a lényeg, de fel sem köszöntötték őket, azt se kérdezték, hogy vannak, műtét után se. Míg a párom tesóinak összesen 9 gyereke, drágábbnál drágább ajándékokat kaptak, ott mindig naprakész volt mindenki, már azon is aggódtak, ha valamelyik tüsszentett.

Az életünkkel lógunk ki a sorból, dolgozunk, nem iszunk, ott pedig mindenki durván alkoholista, segélyen élnek. Nem adunk kölcsön senkinek, mert már volt rá példa, de utána az illető letagadta. Többek közt ezekért is költöztünk el. Párom ugyanígy látja. Nem vagyunk irigyek a többi gyerekre, nem utáljuk őket, nem érezzük magunkat jobb vagy több embernek. Pusztán annyi, hogy ezzel nem tudtunk azonosulni.

Sajnos volt olyan, hogy hétvégén főztem, majd ebéd előtt elmentünk sétálni, mikor hazaértünk, a mi kajánkat ették, de sosem derült ki, honnan volt kulcsuk a mi házunkhoz.

A lényeg, hogy 4 hónapja nem hívtak, nem látogattak, a telefonokat nem veszik fel nekünk.

Ti erőltetnétek ezt a kapcsolatot velük? Mert hát ugye a gyerekeknek azért mégis ott a mama, papa, rokonság. Vagy hagyjuk? Nem kíváncsiak ránk, és nincs értelme?

A gyerekeknek mi lenne jó?


2014. dec. 16. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen család (papa mama) a gyereknek nem jó. Hagyjátok őket.
2014. dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én hagynám őket a fenébe. Ilyen nagyszülőkre, rokonságra sem nektek sem a gyerekeknek nincs szüksége szerintem.
2014. dec. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A te családod? Ha ők normálisak,akkor majd onnan lesz rokon.

Amúgyis lesz így alapból 3 testvére minden gyereknek, az már elég közeli rokon:)

2014. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én örülnék hogy nem keresnek, eggyel kevesebb gond.
2014. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én inkább örülnék, hogy elkoptak mellőlem. Az ilyen rokon nem hiányzik senkinek. Ne erőltesd, hagyd őket!
2014. dec. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megértelek, de nem tudod erőltetni a kapcsolatot. Beállítasz hozzájuk, vagy hogyan? Remélem, vannak nagyszülők, unokatesók a te részedről. Nem tudom, hogy csinálják, hogy piálás mellett még drága ajándékokkal is l tudják halomzni a gyerekeket...
2014. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem már csak apum él,de ő nagyon szereti a gyerekeket.
2014. dec. 17. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!