Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanátok apátokkal a kapcsol...

Tartanátok apátokkal a kapcsolatot, ha ő nem támogat benneteket anyagilag, miközben megtehetné?

Figyelt kérdés

Már felnőtt vagyok, diploma után és jelenleg munkát keresek (sajnos egyelőre kisebb sikerrel). A szüleim elváltak, apám a feleségével él, aki 10 éve nem hajlandó dolgozni, illetve semmit nem segít otthon a háztartásban. Apám nem is szereti már, folyamatosan ismerkedik mellette más nőkkel. Eljár velük szórakozni, utazgatni, tehát élvezi az életet. Ráadásul évekig náluk lakott a felesége fia is, aki szintén nem segített otthon semmiben, csak a külsejével volt elfoglalva. Apám ki is fizetett neki két plasztikai műtétet.

Ezek után nekem idedob havi 20 ezer Ft-ot, aminek persze örülök, de tudom, hogy ennél többel is simán tudna támogatni. És nem mártírkodásból mondom, de ez a 20 ezer nem szórakozásra meg cipőkre megy el, hanem ebből szoktam élelmiszert venni és kifizetni a netet. Turkálóban vásárolok és azt is csak akkor amikor már muszáj, mert egyszerűen másra nem telik. Egy db táskát hordok, az is olyan, amit egy rokonomtól kaptam használtan.

Ha apámnak nem lenne pénze, egy szavam nem lenne, de így eléggé haragszom rá, hogy ő szórakozik, nekem meg nélkülöznöm kell.


2013. nov. 15. 17:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Igen, tartanám. Számomra a kapcsolattartás nem azon áll vagy bukik, hogy melyik rokon gazdag.
2013. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, de felnőtt diplomás ember vagy, most már TE vagy felelős az életedért, nem az apád. Így is fizet neked, szerintem már te esel át a ló túlsó oldalára.
2013. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
24%
Nos ha apád ilyen smucig más gyerekének plasztikát fizet neked meg kitolja a szemed 20rugóval,ne spórold meg neki azt a 20-at is eltapsolja.Tartsd vele,sőt kérj erre arra.Inkább neked adja mint valami jött menteknek.
2013. nov. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Nekem az elvi részével van bajom. Ha lenne gyerekem 100%, hogy nem egy szerető vagy egy újabb wellness szálloda lenne az első helyen vagy éppen a mostohafiam orrműtétje, ha tudnám, hogy a gyerekemnek sok mindent nélkülöznie kell.

Én nem azt várom, hogy életem végéig támogasson, csak amíg nem találok munkát, tehát egy átmeneti időszakról van szó.

2013. nov. 15. 17:23
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Felnőtt ember vagy van végzettséged viselkedj is felnőtt emberként. Havi 20 ezer nehogy már ne legyen elég támogatás. Anyukádtól mennyit kapsz, vagy ele sem tartod a kapcsolatot.
2013. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
66%
Nem hiszem, hogy egy fiúnak az orrműtétre ne orvosi indoka legyen.
2013. nov. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
78%
Ha valaki felnőttként nem látja reálisan a dolgokat, attól még az apád. Én egyetlen fillért nem fogadnék el tőle a helyedben. Felnőtt ember vagy, menj melózni és keresd meg magadnak azt a pénzt amire szükséged van.Aztán apád talán egyszer rájön mi az, hogy szülőnek lenni, és mi az, hogy saját gyermek.
2013. nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
:D Ez nem hit kérdése. Ő ilyen. A külseje az első, nem tetszett neki az orra és meg akarta műttetni. A másik műtét pedig egy vállimplantátum volt, hogy izmosabbnak és szélesebbnek nézzen ki.
2013. nov. 15. 17:26
 9/32 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy keresek munkát, de manapság nem olyan egyszerű rövid időn belül elhelyezkedni.
2013. nov. 15. 17:28
 10/32 anonim ***** válasza:
Beszéltél már erről apukáddal? Mit mond?
2013. nov. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!