Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párommal nem egyeznek meg a...

MártaPeri kérdése:

A párommal nem egyeznek meg a nevelési elveink. Minden ugy van ahogy ö akarja és én mindig nyelek. Már nem birom sokáig. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párommal soha nem tudunk megegyezni hogy hogy is kéne nevelni a gyerekünket. Van egy 18 honapos fiunk es ö szerint meg nem lehet nevelni mert túl fiatal. Erre a gyerek hisztis lett, gyötrelem az altatás este (amit persze én viszek), szint ugy a délutáni alvás. A gyerek egyszerüen nem tud elaludni egyedül. Este énekelek neki (amit meg nagyon élvezek) de kb 45 percig tart mig elalszik. £ejszaka meg kb 5-6 szor ébred és a végén mindig a mi agyunkba végzi. A délutáni alvás meg csak babakocsiba megy és ringatással. Mashol nem alszik el (kivéve a kocsiba amit szint ugy ringatja). A gyerek ugy csinálja a dolgokat ahogy akarja és a párommal nem tudunk megegyezni. Gyakran van hogy erösen rákiabál a gyerekre mert már ö se birja. Vizsont amikor javaslom hogy valtsunk a nevelési modszeren akkor meg nekem ront. Probálom lenyelni a békát és ráhagyni de ugy érzem hogy nem birom sokáig. Néha elpattan a hur és akkor van egy nagy vita. De a végén mindig én adom be a derekam.
2014. dec. 21. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Küld el dolgozni
2014. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andi80018 ***** válasza:
Hát ne nyelj.Emeld fel a hangodat, és mondd meg neki, hogy ez így nem pálya. Akár beszélhetsz védőnővel is, aki szintén elmagyarázhatja neki, mit-hogy kéne, persze ha normális a védőnőtök. Én a helyedben fognám magam, csinálnék programot, és otthagynám őket kettesben, altatással, mindennel, hogy alakítana. Akkor lehet rájönne, hogy nem az ő nevelési szokása a jó. A kiabálás az nem megoldás. Ha így haladtok, még válás is lehet belőle!
2014. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát...erre tényleg egy vaskos beszélgetés lenne a megoldás.

mi a férjemmel NAGYON sok mindenben különbözünk, de megtaláljuk egymást. ugyan úgy ahogy gyereknevelés szempontjából, talán még csak terhes voltam de már arról beszélgettünk kinek mi a határ, babás séta közben ecseteltük hogy nah mit veszünk, mit nem, egymás ellen nem uszítjuk a gyereket, és nem mondunk a gyerek előtt ellent a másiknak. stb...és így is van.

nálatok is kompromisszumot kell kötni, mivel te vagy vele otthon te "neveled", te rendezed a napirendet...stb. nalunk sem szól ezekbe bele a férjem, nem is engedném.

2014. dec. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Mi ugy oldottuk meg, hogy en dontok a gyereknevelessel kapcsolatos dolgokba hisz en "iszom a levet" ha hisztis nyugos akaratos stb hisz en vagyok vele egesz nap. Tok jol mukodik. Persze sokszor erzem hogy harit minden felelosseget de meg mindig jobb mint ha a gyerek latna, hogy van lehetosege a manipulaciora a nevelesi elvek kulonbsege miatt.

En mondom meg mikor alszik ha reggel en viszem nyugosen oviba. En mondom meg hogy ennyi edesseg eleg volt ha utanna en vagyok a beporgott gyerekkel stb.

Igy a gyereknek eselye sincs kijatszani a szabalyokat. Nem vagyok vaskalapos egyaltalan de vannak dolgok amikbol nem engedek.

8kor megy az agyba 8.30ig meseolvasas utanna villanyoltas. Felolem nezheti a plafont 11ig ha csendben van.....de ugy is megunja es elalszik gyorsan. Szep szoval is megerti, hogy csak 1-2 kocka csokit kap kulonben kezelhetetlen. Ha hisztizne meg az sem jar.

A kisgyermeked annyi idos mint az en kissebbikem. O is kel ejjel sokszor es O is a mi agyunkban kot ki. O sem akar a sajat agyaban csak ugy elaludni. Nem feltetlenul nevelesi hiba.

Viszont ezt nektek felnotteknek tisztazni kell! Az a szulo huzza a hatarokat akie a kovetkezmeny. Ebben vita nincs!

2014. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!