Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen érdemes gyereket...

Hány évesen érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Most 24 éves vagyok és két év múlva szeretnénk babát, de a szülők mindkét oldalról azt mondják, hogy az még korai és manapság már 35 évesen sem késő.

Szerintem 25 és 30 év között normális, ha valaki már gyereket vállal.

A szüleink tudnak valamit amit mi még nem?


2008. aug. 18. 01:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Én vidéken lakom, 21 éves vagyok és a gimis volt osztálytársaim egy része már terhes vagy megszült. Nálunk az a szokás, hogy ilyen korban a lányok már megállapodtak. Hát ez van. De én is úgy érzem, hogy jövőre már készen állok rá.
2008. aug. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

En 20 eves voltam amikor megszuletett a kislanyom :D Nem hiszem, hogy elsiettem volna, olyan mindha baratnom lenne. Mindent megbeszelunk es kipletyozzuk az osztalytarsait :D

Egy kicsit olyan mintha en is tini lennek!

Ha ugy erzed, hogy keszen allsz, akkor sok szerencset!

Udv: Erika

2008. aug. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem azért első gyereknek a 35 kicsit késő, vagy legalábbis macerásabb lehet. Én most vagyok 32 és a dokik már így is pánikolnak a korom miatt. Én is féltem az egész terhességtől, az anyagi részétől meg minden, de most hogy benne vagyok, azt mondom bevállalhattam volna korábban is! Ez egyéni dolog szerintem. Kinek mikor lesz esedékes.
2008. aug. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Én 21 éves anyuka vagyok,igaz nem a gondos családtervezésünk eredménye a lány,dehát mit tegyek,ha hiába szedtem tabit,gyilkos meg nem vagyok.Ha a terveink szerint alakul,akkor olyan 24-25 éves lettem volna az első gyereknél.
2008. aug. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Én 24 éves vagyok, a lnyom most fél éves. Szerintem semmit nem kapkodtam el. Csak számold ki, ha 35 évesen szülsz és a gyermeked is akkor vállal gyreket, akkor te 70 évesen nem is biztos, hogy megéled az unokáidat. Én szeretném látni,hogy a lányom felnő és megállapodik.
2008. aug. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 24 éves vagyok és 3 hónapos a lányom :), szerintem nem a szülők véleménye számít, hogy hány évesen szülsz, hanem ahogy te meg a párod hogy érzitek mikor szeretnétek gyereket! Az tény, hogy húszon éves korban szerintem a szervezet jobban összeszedi magát a szülés után, mint harmincon túl! A sógornőm 33 lett és ő mondta, hogy neki nagyon nehéz volt, helyre jönni! Nekem a 6 hetes kontrollon a doki azt mondta, mintha nem is szültem volna, annyira visszarendeződött minden a helyére! A gyermekvállalás döntése a ti kezeitekben van, ne mások mondják meg mikor szüljél!

Sok sikert a babatervezéshez és váráshoz!

2008. aug. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
35 éves vagyok ( most jött a nagy Ő) lassan 2 éve próbálok teherbe esni. Az biztos hogy amíg a 20-as éveidben vagy könnyebb lesz a teherbeesés mint később. Ha nem is sikerül rögtön még van időd.
2008. aug. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy hány évesen vállalja valaki a gyereket és mennyire érzi magát felkészültnek rá, sokban függ az életszemlélettől és az életkörülményektől. Ezt nem lehet kijelenteni, nincs rá szabály.

Én 25 éves vagyok és épp 25 hetes terhes. Három évvel ezelőtt, amikor osztálytalálkozón voltam (középiskolai) megdöbbenve tapasztaltam, hogy nagyon sokan férjhez mentek, gyermeket szültek, sőt, két ember már éppen vált...

Én pedig ott ültem vigyorogva, becsiccsentve a barátnőmmel és vadul meséltük, hogy mi még csak most fogunk diplomázni, suli mellett dolgozunk, együtt lakunk és mekkora buli az élet, egyébként meg se esküvő, se gyerek nincs kilátásban. (Mindezt én úgy mondtam, hogy épp egy öt éve tartó kapcsolatban voltam, ahol aztán minden anyagi feltétel meglett volna a családalapításra, nekem mégis a hátamon állt a szőr a gondolattól és pár hónappal később emiatt szakítottam is.)

Biztos vagyok abban, hogy hiába voltam én már akkor 22 éves és hiába vannak sokan, akik ennyi idősen már anyák, nekem nem ment volna és ha akkor esem teherbe, akkor életem egyik legnagyobb csapásaként éltem volna meg a dolgot és talán soha nem tudtam volna rendes, szerető családban felnevelni a gyermekemet.

Ennek ellenére nem sokkal később lediplomáztam, dolgoztam, közben utaztam, megismertem az igazi páromat és egy évvel ezelőtt már alig vártam, hogy végre anya lehessek, hogy végre megfoganjon a babánk. Csak három év telt el, mégis sokat változtam, most itt ülök gyűrűvel az ujjamon, babával a pocakomban és úgy érzem, hogy nekem ez a legjobb kor a gyermekvállaláshoz, biztos vagyok benne, hogy egy-két évvel korábban nem lettem volna még rá készen és várnom sem kell már. Úgyhogy ha nektek már megfordult a gondolat a fejetekben, nem negatívan, hanem pozitívan gondoltok rá, nem a távoli jövőben képzelitek el magatokat családként, hanem akár most, akkor ne a szülők véleménye érdekeljen, mert nem édesanyádnak és édesapádnak kell eldöntenie, hogy mikor szeretnétek gyermeket. Anyukád mikor szülte az első babát? Talán 35 évesen?

Ha már egészségügyileg kérdezed, akkor azt mondják, hogy 18-35 éves kor között áll készen a nő teste leginkább erre, ezen belül 23-27 év környékén ideális az első szülés. (Ez persze nem jelent semmit, mert van, aki már 21 évesen gyermeket akar, van aki még 27 évesen is a katasztrófa kategóriába sorolja a teherbeesést.) Ilyen szempontból biztos, hogy nem lenne neked sem korai.

2008. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam,hogy egyre gyakoribb a 20-25éves kismamik. Tehát most szerintem ez lesz a normális.

Szerintem az a fontos,hogy Ti mit szeretnétek! :-)

2008. aug. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

Szerintem ezt nem lehet úgy eldönteni,hogy ekkor vagy akkor készen állok rá majd...

Szerintem érzeni kell,hoyg valaki megérett e lelkiekben rá.Én 27multam mikor megszületett a kisfiam és nem érzem úgy,hogy késő lenne-anyum 21volt mikor szült engem.Szerintem ezt belül kell érezni,igaz én tudatosan toltam a babát-időben,mert mindent meg akarok neki adni.Szerencsére ez sikerül is.VAn stabil helyzetünk lakásunk stb..én nem szültem volna úgy,hogy nincsennek meg ezek a dolgok.Jah és mindent magunknak köszönhetünk,nem a szülőknek.Szerintem ez is fontos.5hetes kisfiu mamája

2008. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!