Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted ez egy irigylésre...

Szerinted ez egy irigylésre méltó helyzet?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, hanem egy gyerekkori barátnőmről. Ő mondta, hogy nem szeret az embereknek megnyílni, mert sokan irigyek rá azért, mert

-23 évesen szült, most egy éves a kislánya

-2 diplomája van

-dolgozott is már, így kapott támogatásokat

-saját lakás, autó

-jó kapcsolat (tényleg jó a kapcsolatuk 8 éve vannak együtt)


Nekem "megütötte a fülem" ez, hogy irigyek rá. Kicsit beképzeltnek tűnt nekem ez a kijelentése.


2014. dec. 22. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen, normális életnek tűnik. Sokan irigykednek azokra, akiknek harmonikus az életük, mert a legtöbben nem így élnek. Az, hogy őszintén elmondta neked, hogy így érez, még nem nagyképű. Az, hogy milyen volt a hangsúlya, te érzed.
2014. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Irigy nem vagyok, de minden tisztelem az övé, ha ezt 24 éves korára saját erőből érte el. Ha nem, és mégis dicsekszik vele, akkor nekem is inkább beképzeltnek tűnne.
2014. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

23 évesen hogyan van két diplomája. ha közben még szült és dolgozott is?

Miből vette a saját lakást és az autót?

2014. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt, hogy teljesen önállóan érte el az nem igaz, ugyanis a párjával együtt vették a lakást és az autót (mindegyik alsó kategóriás). A párja nagyon régóta dolgozik, mert 7 évvel idősebb. Azért én is tisztelem, mert levelező tanulmányok mellett dolgozott mindig és még gyereket is szült. Szóval kitartása tényleg van és a családi élet mindig a legfontosabb volt neki (a barátnői csak utána).
2014. dec. 22. 11:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy van 2 diplomája, hogy az alapképzés megcsinálta egy szakon és abból egy eléggé más területre ment mesterképzésre (Valamivel kiegészítő kreditekkel, ha jól értettem). Tehát eddig 5 évet tanult alap és mesterképzéssel együtt, 24 éves.
2014. dec. 22. 11:32
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem beképzeltség szerintem, simán lehetnek az irigyek az emberek.

Én olyan kistelepülésen lakom, ahol akkor lenne a fél falu boldog, ha rámdőlne a házam. Amikor a házat szigeteltünk, egy csomó mindenki meg sem akart ismerni, úgy sárgultak... De inkább legyen nekem és a kérdező barátnőjének 100 irigye, mint egyvalaki, aki sajnálja.

2014. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Most tényleg mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem mire kellene irigynek lenni? Semmi olyan luxusérték nincs a felsoroltak közül amit egy átlag ember nem tud megvalósítani.
2014. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem luxus dolgokat sorolt fel a kérdés, de ahogy a környezetem elnézem, elég kevés mindenkinek adódnak meg ezek. Az emberek többsége tele van adóssággal, rosszul él, a nőket terrorizálja a férje, vagy éppen iszik, minimálbérért ingázik órákat, megszakad otthon.

Kb. 10-ből 9-nél ez van.

2014. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Dehogynem, és sajnos akinek nincs, az szörnyen irigy arra, akinek van. Tapasztalat.

És ahelyett, hogy próbálna ő is tenni érte, inkább puffog, hogy persze a másiknak erre is telik, meg arra is telik.

2014. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem az akkor is csak 1 diploma 5 év egy diploma megszerzése,én ugy tudom ,többire nincs mit irigykedni normál élete van .
2014. dec. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!