Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 2. babával már könnyebb?

A 2. babával már könnyebb?

Figyelt kérdés

Nemrég született egy kisfiúnk,de később (kb:2-3 év múlva szeretnénk neki egy tesót).

Kíváncsi lennék,hogy a 2. terhesség és a 2. babával már könnyebb mint az elsővel? Mind anyagilag értem,hiszen egy csomó mindent már nem kell megvenni (kiságy,babakocsi,hordozó,mellszívó,textil pelus,pólya,pelenkázó fürdőkád...) szval azért nem mindegy az anyagi része sem,illetve már a 2. terhességnél és babánál az embernek sok tapasztalata van,tudja mire számíthat,nem ér olyan hirtelen meglepetés,hogy pl:szoptatási nehézségek az elején stb...Könnyebb másodjára? Olyanoktól várom a választ,akiknek minimum 2 gyermeke van :-)


2014. dec. 22. 13:11
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
vagyis helyesbítek,én úgy tudom,hogy hosszú ú,lehet,hogy nem,de azsem érdekel :-) ennyi :-)
2014. dec. 22. 16:05
 12/23 anonim ***** válasza:
9%
csak így teljesen beazonosítható vagy, lassan már tudni lehet az egész élettörténetedet.
2014. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
De jó neked,és akkor most mi van? Nagy boldogság lehet,ha neked ez örömöt okoz,hogy ilyen apróságokba belekötsz,hogy kisfiunk,vagy kisfiúnk :-)szinte látom,ahogy otthon ülsz a gép előtt,és lesed a kérdéseket,és nem válaszolsz rá,hanem azt várod,hogy mibe köss bele,ki milyen helytelen szavakat használ,vagy éppen 3-4 kérdésből leszűröd,hogy az ugyanaz a személy....és akkor? baj? talán 1 ember csak 1 kérdést tehet fel? Neked ez problémát okoz? Érdekes másokat nem zavarja! Szerintem az ilyen embernek saját magával van baja,és azért keres másokban kivetnivalót :-) szánalmas :-)
2014. dec. 22. 16:20
 14/23 anonim ***** válasza:
jóindulatból jeleztem csak
2014. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
59%

"a kisfiunk, az örvid u

csak mert nem tudom hanyadik kérdésedben olvasom már, unom."


Végülis...ez tényleg puszta jóindulat.... :D :D

2014. dec. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van: 4,5 éves, 2,5 éves és 3 hónapos.

Annyiból könnyebb, hogy tudod kezelni a dolgokat és az embereket is, akik sokkal okosabbak akarnak lenni nálad. Rutinod lesz nem csak a babázásban, hanem a kéretlen "jótanácsok" lereagálásában is - ez lehet hogy furcsának hangzik, de szerintem nagyon fontos. Nekem legalábbis az volt. Az elsővel, az első pár hónapban még hagytam magam meggyőzni a gyerekorvos és a védőnő hülyeségeivel, a másodikkal már sokkal jobban kiálltam a saját elképzeléseim mellett, a harmadik meg "rutinból" megy. Pl őszintén halvány lila gőzöm nincs, hány óránként, vagy napi hány alkalommal szopik a kicsi, mert nincs jelentősége. Ha éhes, akkor leülök és megszoptatom, közben meg megy tovább az élet. Meg másban is.


Ha van tesó, akkor pár percekre tök jól "rá lehet bízni" a kicsi szórakoztatását, pl amíg kitereget az ember. Aztán ha nagyobbak, játszanak is együtt, oké, nyilván 3-percenként összevesznek. :)


Anyagilag az első pár év könnyű, amíg otthon vannak, illetve amíg egymástól örökölnek mindent. Mi a harmadik babának őszintén SEMMIT nem kellett vennünk, csak egy csomag 1-es méretű pelust az első hetekre (miután az elfogyott, moshatót hord).

2014. dec. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

igen, eddig egyszer sem írtam, hogy ne bántsalak meg vele, tudtam hogy ilyen hangnemet kapok, meg lepontozást (mást nem is várhattam, olyantól, aki így ír..)

csak már beleuntam


de semmilyen rosszindulat nem volt bennem.

csak őszinte voltam.

2014. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

sajnálom, hogy szóltam

elnézést.


meg ahogy látom, más is így ír.

így is ejtik vajon?

2014. dec. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

15-ös:igazad van,én is így látom :-)

16-os:igen az orvosok és a védőnők néha olyanokat várnak el amit nem lehet betartani,de nem is kell sztem sem,hiszen minden baba más.és tényleg idegesítő,amikor 100 ember zúdítja ránk a véleményét,tanácsát,úgy hogy meg sem kérdeztük !

Kedves utolsó:

lehet nem vagyok olyan tökéletes,mint te (hahaha :-))

de elég tartalmasnak érzem az életem ahhoz,hogy pont leszarjam,hogy milyen u,nekem vannak fontosabb dolgok is az életben! Sajnálom,hogy te nem így vagy :-)

2014. dec. 24. 02:08
 20/23 anonim ***** válasza:

hát igen, amolyan huszonötmilliomodjára már nem bírtam megállni, hogy ne jelezzem.


az érzés olyasmi, mint amikor mondjuk zenét hallgatsz és folyamatosan falsolnak benne


nem bírtam magamban tartani tovább


de hogy jön ehhez az élet..?

nem semi hogy a gyk-hoz hasonlítod az életedet..

2014. dec. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!