Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kaptam 13ezer forinttal...

Miért kaptam 13ezer forinttal kevesebb GYED-et? Járt így más is ebben a hónapban?

Figyelt kérdés
Eddig fixen 83475 Ft-ot kaptam, most meg csak 70ezret.
2010. febr. 3. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Biztos nem kérted újra az adójóváírást év elején, az kb. annyi. Minden évben újra kérni kell, szólj a munkáltatódnak, hogy küldjön nyomtatványt.
2010. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden évben kérni kell az adójóváírást, de vissza- menőleg is kifizetik, úgyhogy mihamarabbb kérd.
2010. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocs az OFF-ért! Én az OEP-től kapom a GYED-et. Valóban ott is minden évben külön kell igényelni? Tudtok mondani egy nyomtatványt?
2010. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is így jártam-adó jóváírás után! Nekem is azt mondták, majd igényelnem kell, a cég intézi, még hónapok kérdése, akkor utólagosan megkaphatom visszamenőleg... érthetetlen.... elvégre előző év végén nem tudod előre igényelni csak a tárgy év elején, de ilyenkor hónapokig kevesebbet kapsz. :(
2010. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én megigényeltem és én is csak a 70e-t kaptam!
2010. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

10:31

én felhívtam a munkahelyemet, az év 1. munkanapján, mondták, hogy írjak pár sort, hogy kérem az adójóváírást idén is. kedden kaptam gyed-et és volt rajta adójóváírás.

sőt nálunk, figyeli a gép, és ha túllépem, akkor automatikusan leállítja az adójóváírást. (p tavaly nov-dec-ben má nem kaptam)

2010. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Igényeltem januárban adójóváírást, mégis kevesebbet kaptam. Hétfőn bemegyek az államkincstárba, kíváncsi vagyok, miért ennyit kaptam.
2010. febr. 4. 17:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbáltunk telefonálgatni. Még a könyvelő sem tudja, hogy most mi is van pontosan... Valami olyasmi, hogy csökkentették az adójóváírás összegét...tehát anyaként 3gyerekkel menjek a fenébe... Tájékoztatást erről senki nem adott, erről nem szóltak a hírekben...se egy levél, hogy Te marha mire számíts...semmi. Ki a fenét érdekel az a levél amit küldtek, hogy emelik a gyed felső határát? A már gyeden lévőket ez nem is érinti...erről tudnak levelet írkálni. Össze-vissza vontak le mindenkitől...van aki 4el van aki 12ezerrel kevesebbet kap...hol élünk. Be kell nyelni ezt a békát is...sehova nem lehet fordulni...?
2011. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A már gyeden lévőket is érinti a gyed emelése, mert ha a max gyedet kapták, akkor a gyed összege náluk emelkedik. Valóban csökkent az adójóváírás összege, de párhuzamosan az szja mértéke is, így pár száz forintnyi eltérés lehet csak a két összeg között.

Ha valaki 10 ezerrel, vagy többel kapott kevesebb gyedet, mint eddig, akkor biztosan nem igényelte az adójóváírást.

És nem lehet összehasonlítani másokéval, hiszen ha valaki igénybevette a gyedre az adókedvezményt, akkor meg akár jóval többet is kaphat, mint aki nem.

2011. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy párhuzamosan az szja mértéke is "CSÖKKENT". bocsi, enélkül nem volt a mondatnak értelme.
2011. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!